In Memory

If you are aware of a Poet's passing please click here and complete the form.

Display:
By Year Deceased Alphabetically Poet Photo


 
POETS

2017
Mark R. Booth (1961-2017) (Class Of 1979)  
Joe Weldon Bradley, Sr. (1936-2017) (Class Of 1954)  
Dorothy Ann Brasseale (Golling) (1923-2017) (Class Of 1942)  
William "Bill" F. Burke (1954-2017) (Class Of 1973)  
Irma Pauline Castleberry (1913-2017) (Class Of 1932)  
James "Jimmy" L. Champion (1932-2017) (Class Of 1951)  
Charlotte Diane Clark (Walker) (1946-2017) (Class Of 1964)  
Richard E. Cobb (1951-2017) (Class Of 1969)  
Eva Lee Cooper (1949-2017) (Class Of 1967)  
David Ralph Cross (1956-2017) (Class Of 1974)  
Carolyn Genette Defee (Vinson) (1949-2017) (Class Of 1967)  
Marvin Lucerne "Sonny" Ellis, Jr. (1924-2017) (Class Of 1942)  
Dorothy Clark "Ginger" Flowers (1936-2017) (Class Of 1954)  
Thomas "Tommy" Earl Freeman, Jr. (1934-2017) (Class Of 1952)  
John Scott Gilder (1954-2017) (Class Of 1972)  
Mae Jean Gilmore (McClurkin) (1927-2017) (Class Of 1945)  
Emily Golson (Armistead) (1946-2017) (Class Of 1964)  
Flora Belle Grant (Reese) (1936-2017) (Class Of 1953)  
Lore Henderson (Poundstone) (1928-2017) (Class Of 1948)  
Kent Holloway (1943-2017) (Class Of 1961)  
Jule Ann Huey (Spano) (1938-2017) (Class Of 1956)  
Patrick Jackson (1940-2017) (Class Of 1958)  
Reginald Van Jones, Sr. (1956-2017) (Class Of 1974)  
John Anthony Kamburis (1930-2017) (Class Of 1949)  
Johnnie Ruth King (Parker) (1932-2017) (Class Of 1950)  
Gene Langhum (Douglass) (1932-2017) (Class Of 1951)  
Helen Anne Lee (Bishop) (1940-2017) (Class Of 1958)  
Sharon Lingham (Power) (1946-2017) (Class Of 1963)  
Donald Gordon Madison (1954-2017) (Class Of 1972)  
Mary England McConnell (Ashley) (1928-2017) (Class Of 1946)  
Albert Thomson McMain Jr (1932-2017) (Class Of 1950)  
Michael Wayne Mulcahy (1977-2017) (Class Of 1996)  
Nellie J. Nichols (Hornady) (1924-2017) (Class Of 1943)  
Mildred Ann Pierce (O'Neal) (1936-2017) (Class Of 1954)  
Betty Katherine Price (Swift) (1923-2017) (Class Of 1940)  
Jane Rutherford (Hutcheson) (1931-2017) (Class Of 1950)  
Joseph "Joe" H. Sadler (1941-2017) (Class Of 1959)  
James Melof "Mel" Shanks (1926-2017) (Class Of 1944)  
Benjamin Harry Sharker (1932-2017) (Class Of 1950)  
Willard Arthur Smith (1949-2017) (Class Of 1966)  
Willard Wayne Smith, Sr. (1937-2017) (Class Of 1955)  
Eddie Lee Timmons (1956-2017) (Class Of 1974)  
Charles "Chuck" H. Volz, III (1946-2017) (Class Of 1964)  
Patrick Winston Wilbanks, Sr. (1945-2017) (Class Of 1963)  
Alton Lee Wilkerson (1949-2017) (Class Of 1967)  
William Thomas Willis (Class Of 1942)  
Grace Amelia Woodling (Yarbrough) (1941-2017) (Class Of 1959)  
James Gage Wright, Jr. (1926-2017) (Class Of 1944)  

2016
Carol Abernathy (Reed) (1944-2016) (Class Of 1963)  
Jack Henry Abraham, Jr. (1924-2016) (Class Of 1942)  
Judy Lynn Ashurst (Cotton) (1948-2016) (Class Of 1966)  
Sarah Avant (Reynolds) (1925-2016) (Class Of 1943)  
Caroline Davidson "Dootsie" Ball (Matthews) (1927-2016) (Class Of 1943)  
Amy L. Barbaree (Arnold) (Class Of 1944)  
William Joseph "Joe" Beale (1957-2016) (Class Of 1977)  
James Edward Benbow, Jr. (1936-2016) (Class Of 1956)  
Virginia Blankenship (Noland) (1925-2016) (Class Of 1943)  
Jean Bowen (Price) (1926-2016) (Class Of 1944)  
William Thomas Boyett (1928-2016) (Class Of 1946)  
Jeffery Alonza Boykin (1957-2016) (Class Of 1975)  
Dorothy Ruth Brady (Stubbs) (1928-2016) (Class Of 1946)  
Samuel "Sam" Eugene Brassell (1936-2016) (Class Of 1955)  
Walter Brenner (1929-2016) (Class Of 1947)  
David Otto Brents (1944-2016) (Class Of 1962)  
Jerry Fleming Britton (1939-2016) (Class Of 1957)  
William Brown Britton, III (1930-2016) (Class Of 1948)  
Samuel "Sammy" Hugh Brock, Jr. (1944-2016) (Class Of 1962)  
Sue Ann Brooks (Snider) (1933-2016) (Class Of 1951)  
Phillip Banks Burwell (1935-2016) (Class Of 1953)  
Doralyce Bush (Wright) (1925-2016) (Class Of 1944)  
Ima Jean Byrd (Hall) (1936-2016) (Class Of 1954)  
Jack Harold Cain (1927-2016) (Class Of 1947)  
Littleton Brooks Carothers, II (1948-2016) (Class Of 1966)  
Robert Donald Carr (1926-2016) (Class Of 1944)  
Edward Chavers (Grubbs) (1917-2016) (Class Of 1937)  
Alice Clark (Heathcox Ayers) (1942-2016) (Class Of 1962)  
Douglas Perry Cobb (1958-2016) (Class Of 1976)  
Joseph Livingston Coleman (1944-2016) (Class Of 1963)  
Mildred Collier (Booker) (1925-2016) (Class Of 1944)  
Roger W. Condon, III (1953-2016) (Class Of 1971)  
Laurette Cravey (Kimbrough) (1921-2016) (Class Of 1938)  
William "Bill" Eugene Cutts (1936-2016) (Class Of 1956)  
Bibb J. Dickey (1928-2016) (Class Of 1947)  
Jane Windham "Wendy" Duggar (1952-2016) (Class Of 1971)  
Fred A. Duran (1927-2016) (Class Of 1945)  
Dorothy "Dottie" Ruth Edney (Branch) (1937-2016) (Class Of 1955)  
Ruth Edwards (Taylor) (1922-2016) (Class Of 1940)  
Stephen P. Feaster (1961-2016) (Class Of 1979)  
Clarkie Hazel Fike (Askew) (1920-2016) (Class Of 1941)  
Patricia "Pat" Fitzgerald (Metcalf) (1943-2016) (Class Of 1962)  
Furman Leo "Sonny" Furlong, Jr. (1937-2016) (Class Of 1955)  
Nicholas "Nick" Pete Gallis (1925-2016) (Class Of 1943)  
L. Gene Gandy (1934-2016) (Class Of 1952)  
Martha Virginia Gibbons (Rawlinson) (1930-2016) (Class Of 1949)  
David Mitchell Godbold (1940-2016) (Class Of 1957)  
Dan Simanto Golinsky (1952-2016) (Class Of 1970)  
Zachariah Pope Gordon, Jr. (1921-2016) (Class Of 1939)  
Ruth G. Greene (Bozeman) (1928-2016) (Class Of 1946)  
David T. Gregory (1952-2016) (Class Of 1970)  
Lorena Grier (Jones) (1929-2016) (Class Of 1947)  
Esther Linda Halfon (Class Of 1965)  
Ethel M. "Sistee" Hall (Knight) (1938-2016) (Class Of 1955)  
May Mathews Handey (Smith) (1939-2016) (Class Of 1957)  
Sue Elizabeth Hargrove (King) (1939-2016) (Class Of 1957)  
Genie Harper (Prickett) (Pruett) (1948-2016) (Class Of 1966)  
William Robert Hartin, Jr. (1930-2016) (Class Of 1948)  
Sadye Hasson (Weill) (1919-2016) (Class Of 1938)  
Carl Edmond Head, Sr. (1929-2016) (Class Of 1949)  
Terry Hendrix (1946-2016) (Class Of 1964)  
Dixie Ruth Hicks (Dodge) (1942-2016) (Class Of 1960)  
Louise Mae Hocking (Smith) (Class Of 1944)  
Alice Hill Holding (Rollow) (1924-2016) (Class Of 1941)  
Dian L. Hopper (Brent Felder) (1941-2016) (Class Of 1959)  
James Brooks Hornady (1957-2016) (Class Of 1975)  
Richard L. Howell, Sr. (1933-2016) (Class Of 1950)  
Melinda Truett Jackson (Fogle) (1947-2016) (Class Of 1965)  
Dr. William Marvin Johnson (1939-2016) (Class Of 1957)  
Blanche Jones (Broughter) (1924-2016) (Class Of 1943)  
Janis Vivian Jordan (Smith) (1947-2016) (Class Of 1965)  
Rose Marie Jordan (Mills) (1930-2016) (Class Of 1948)  
Robert Allen Kratzer (1927-2016) (Class Of 1946)  
Nell Jean Kreamer (Muegge) (1932-2016) (Class Of 1951)  
Jeff Kridakorn (1960-2016) (Class Of 1978)  
Nancy C. Lamar (Eagerton) (1941-2016) (Class Of 1959)  
Elizabeth Tyler Lane (Fischer) (1935-2016) (Class Of 1953)  
Beverly W. Langston (Stacy) (1939-2016) (Class Of 1957)  
William Morgan Ledyard (1927-2016) (Class Of 1946)  
William Jere Longshore, Sr. (1930-2016) (Class Of 1949)  
Robert W. Lonsdale (1931-2016) (Class Of 1950)  
Bryan B. Marsh (1933-2016) (Class Of 1951)  
Mike Marsh (1949-2016) (Class Of 1967)  
David Thompson Marshall (1950-2016) (Class Of 1968)  
Joseph "Joey" Paul Maschi (1952-2016) (Class Of 1970)  
Jimmy Walker Masingill (1935-2016) (Class Of 1954)  
Raymond Frank Mathis, Sr. (1938-2016) (Class Of 1956)  
Michael Darnell McCall, Sr. (1959-2016) (Class Of 1977)  
Sarah Eleanor McInnis (Henderson) (1941-2016) (Class Of 1959)  
Ella Virginia McKenzie (Kurtz Dowdy) (1923-2016) (Class Of 1942)  
Dorothy "Dot" McLean (Perry) (1920-2016) (Class Of 1938)  
Cavell C. McMillan (Sharitt) (1917-2016) (Class Of 1933)  
Martha Kate McRae (Chernoch) (1932-2016) (Class Of 1949)  
Dorothy Meeker (Baggett) (1920-2016) (Class Of 1938)  
John E. Melton (1948-2016) (Class Of 1968)  
Cynthia Ann "Cindy" Mercer (Ohlin) (1953-2016) (Class Of 1971)  
Julia "Lois" Mims (Bradford) (1936-2016) (Class Of 1955)  
Naomi Moore (Wallace) (1932-2016) (Class Of 1950)  
Kenneth Faul Morgan (1931-2016) (Class Of 1949)  
Gerald "Gerry" Crenshaw Morton (Morgan) (1938-2016) (Class Of 1956)  
Anselm Herbert Morton III (1943-2016) (Class Of 1961)  
Edward E. Moseley (1941-2016) (Class Of 1959)  
Daniel Jefferson Myers (1926-2016) (Class Of 1945)  
Peggy Neff (Miller) (1938-2016) (Class Of 1956)  
Gunter Elwood Newsom (1945-2016) (Class Of 1963)  
Emily R. Nordan (Dembitsky) (1933-2016) (Class Of 1952)  
Freddie Ott (1947-2016) (Class Of 1965)  
Jesse R. Owen (1954-2016) (Class Of 1973)  
Murry Allen Owens (1936-2016) (Class Of 1954)  
Ney P. Park, Jr. (1936-2016) (Class Of 1954)  
Dr. Robert Hackell Parker (1940-2016) (Class Of 1958)  
Clyde C. Pearson, Jr. (1938-2016) (Class Of 1957)  
Willie Sue Perdue (Rohen) (1937-2016) (Class Of 1956)  
Curtis Quitman Pittman (1950-2016) (Class Of 1970)  
Catherine Levara Pope (Chance) (1937-2016) (Class Of 1955)  
Becky Porterfield (Gober) (1947-2016) (Class Of 1965)  
Margaret L. Prescott (1929-2016) (Class Of 1949)  
George Bryan Pugh, Jr. (1943-2016) (Class Of 1961)  
Thelma Putnam (Rambo) (1924-2016) (Class Of 1942)  
Helen Claire Raley (Harman) (1930-2016) (Class Of 1949)  
Charlotte Rawls (Thorington) (1938-2016) (Class Of 1956)  
Ruth Rea (Howell) (1914-2016) (Class Of 1932)  
Frank Robertson, Jr. (1954-2016) (Class Of 1972)  
Sarah Elizabeth Roche (Browder) (1927-2016) (Class Of 1945)  
Caroline Duane Rountree (Clark) (1931-2016) (Class Of 1949)  
James "Jimmy" L. Rouse, Jr. (1920-2016) (Class Of 1938)  
Robert J. Russell, Sr. (1935-2016) (Class Of 1953)  
Leanne Rutland (Hawk Roos) (1934-2016) (Class Of 1953)  
James B. Sansom (1945-2016) (Class Of 1963)  
John Francis Seale, Jr. (1940-2016) (Class Of 1958)  
Jane Sentell (Preiss) (1938-2016) (Class Of 1956)  
Miriam Shemaria (Levitt) (Class Of 1951)  
Evelyn Locke Sledge (Britton) (1915-2016) (Class Of 1933)  
Luther Christman "Chris" Smilie (1942-2016) (Class Of 1960)  
Barbara Smith (Brown) (1940-2016) (Class Of 1958)  
Christine Norris Smith (Persons) (1924-2016) (Class Of 1941)  
Francis Augusta Smith (Williams) (1921-2016) (Class Of 1939)  
John Melvin Smith (1930-2016) (Class Of 1948)  
Dade Sherril Snellgrove (1938-2016) (Class Of 1956)  
Frances Mae Snider (Collier) (1923-2016) (Class Of 1942)  
James R. Spear (1939-2016) (Class Of 1957)  
Leon Boyce Spencer, Jr. , Maj, Usaf (1924-2016) (Class Of 1943)  
Sara "Sally" Ann Springer (Friar) (1950-2016) (Class Of 1969)  
John Paul Stanford, Sr. (1922-2016) (Class Of 1942)  
James Warren "Bob" Steagall (1926-2016) (Class Of 1944)  
Donjette Stewart (Yarbrough) (1933-2016) (Class Of 1950)  
David Caldwell Stewart, Sr. (1942-2016) (Class Of 1960)  
Virginia Stokes (Bozeman) (1928-2016) (Class Of 1946)  
John Walter Stowers, Jr. (1949-2016) (Class Of 1967)  
Ray Neal Suggs, Sr. (1941-2016) (Class Of 1959)  
Louise Thornton (Reynolds) (1920-2016) (Class Of 1936)  
Shirley Elayne Tolliver (Thomas) (1958-2016) (Class Of 1976)  
Ronal "Ronnie" E. Turner (1950-2016) (Class Of 1969)  
Brigadier General William Rufus Turnipseed, Jr. (1929-2016) (Class Of 1947)  
Allyn Uptain (1946-2016) (Class Of 1964)  
Michael "Mike" Wayne Vann (1948-2016) (Class Of 1969)  
Sara Vinson (Brinkley) (1925-2016) (Class Of 1943)  
Alyne Hermoine Walker (Bayne) (1957-2016) (Class Of 1975)  
Layne Steven Wallock (1948-2016) (Class Of 1966)  
Edward "Ed" L. Wampold (1928-2016) (Class Of 1946)  
Maureen Waters (Wilson) (1925-2016) (Class Of 1944)  
William Dewey "Sonny" Waters, Jr. (1941-2016) (Class Of 1960)  
William "Wick" Carrroll Watkins (1931-2016) (Class Of 1950)  
Earl Wade Weeks (1948-2016) (Class Of 1967)  
June Alice Weeks (King) (1936-2016) (Class Of 1954)  
Robert Schoenhof Weil (1919-2016) (Class Of 1935)  
Norma Weiss (Grove) (1934-2016) (Class Of 1952)  
Greely Moore Wells (1930-2016) (Class Of 1950)  
Annette Whiddon (Beard) (1929-2016) (Class Of 1947)  
Peggy Juanite White (Monfee Whicker) (1929-2016) (Class Of 1947)  
Elizabeth Wilkinson (Rast) (1925-2016) (Class Of 1943)  
John Wilson (1956-2016) (Class Of 1974)  
Stanley "Stan" Kirk Wilson (1953-2016) (Class Of 1971)  
Mary Nell Winston (Stallings) (1926-2016) (Class Of 1945)  
Jonathon Everett Wise (1942-2016) (Class Of 1960)  

2015
Kathy Akin (Uptagrafft) (1952-2015) (Class Of 1970)  
Dick S. Anderson (1935-2015) (Class Of 1953)  
Katherine Andrew (Eagerton) (1927-2015) (Class Of 1944)  
Harris Eugene Armstrong (1931-2015) (Class Of 1949)  
Sara Ashurst (Harrison) (1927-2015) (Class Of 1945)  
Audrey Ann Beaird (Andrews) (1940-2015) (Class Of 1958)  
Joseph Thompson "Thomie" Bearden (1939-2015) (Class Of 1958)  
Newton Joseph Bell. IV (Class Of 1955)  
William Warren Belser, Jr. (1926-2015) (Class Of 1945)  
Philip Reed Bentley (1953-2015) (Class Of 1972)  
Dubose Binford (1930-2015) (Class Of 1948)  
Aline Blackmon (Skipper) (1927-2015) (Class Of 1947)  
Daniel Mark Blitz (1954-2015) (Class Of 1972)  
Edward Elisha Bolling (1933-2015) (Class Of 1951)  
Cecil Y Bradley (1944-2015) (Class Of 1961)  
Muriel Brassell (Davidson) (1918-2015) (Class Of 1935)  
Janice Carol Bryant (1955-2015) (Class Of 1974)  
Thomas "Tommy" A. Bryant (1955-2015) (Class Of 1973)  
Gregory C. Buffalow (1954-2015) (Class Of 1972)  
Kay Butler (Nykamp) (1956-2015) (Class Of 1974)  
Doris Cagle (Godfrey) (1957-2015) (Class Of 1975)  
Gerald Eugene Carter (1937-2015) (Class Of 1955)  
Jewel Rebecca Chalker (Ryals) (1924-2015) (Class Of 1943)  
Helen Amelia Chambers (Beasley) (1924-2015) (Class Of 1943)  
Lelia Clark (Jones) (1922-2015) (Class Of 1942)  
Curley Edward Coleman (1957-2015) (Class Of 1975)  
Juanita Conway (Brooks) (1954-2015) (Class Of 1972)  
Frances Tigner Corwin (Unger) (1943-2015) (Class Of 1961)  
Mary Martha Cranford (Vann) (1928-2015) (Class Of 1945)  
Donald Ray Crippen (1935-2015) (Class Of 1953)  
William "Billy" Barton Crum, Md (1922-2015) (Class Of 1940)  
Virginia Louise Cummings (Reynolds) (1932-2015) (Class Of 1950)  
Bobbie Lynne Dailey (Biggio) (1938-2015) (Class Of 1956)  
Charles S. Davis (1922-2015) (Class Of 1941)  
Edwina Lucile Davis (Walker) (1913-2015) (Class Of 1930)  
Mildred Penelope Davis (Shirley) (1924-2015) (Class Of 1943)  
John Walter Davis, III (1941-2015) (Class Of 1959)  
Nancilu Dennis (McClurkin) (1949-2015) (Class Of 1967)  
Eugene "Gene" Jackson Dickey (1936-2015) (Class Of 1954)  
Willie Lewis Dorsey (1960-2015) (Class Of 1978)  
Mamie Lee Doster (Curtis) (1935-2015) (Class Of 1953)  
Ray McKinley Dunwoody, Jr. (1929-2015) (Class Of 1947)  
Bailey Patton "Pat" Durden (1940-2015) (Class Of 1958)  
Lillian Ann Easterling (Wells) (1928-2015) (Class Of 1948)  
Martha Elizabeth Edge (Durham) (1931-2015) (Class Of 1949)  
Mary Oleta Edgeworth (Lee) (Class Of 1939)  
Matilde J. Endel (Scheuer) (1913-2015) (Class Of 1931)  
Frank R. (Randy) Eubanks (1941-2015) (Class Of 1959)  
Sara Lou Evans (Armstead) (1928-2015) (Class Of 1946)  
Beth Farris (Hughes) (1937-2015) (Class Of 1955)  
Hazel Faulkner (Rickabaugh) (1927-2015) (Class Of 1947)  
John Nettles Figh (-2015) (Class Of 1947)  
Dr. Norwood Japheth Fleming, Jr. (1942-2015) (Class Of 1961)  
Charles Dudley Foshee (1942-2015) (Class Of 1960)  
James "Jimmy" T. Frantz, III (1936-2015) (Class Of 1955)  
Jacquelyn Frazier (Hampton) (1962-2015) (Class Of 1980)  
Lisa Grace Gamble (Blatchford) (1967-2015) (Class Of 1985)  
Pat Garner (1938-2015) (Class Of 1956)  
Richard A. Gilbert (-2015) (Class Of 1956)  
Faye Gilmore (Mauldin) (1932-2007) (Class Of 1960)  
Evita Grace Golden (Moore) (1951-2015) (Class Of 1969)  
Roberta B. Golson (Heisler) (1935-2015) (Class Of 1953)  
Brenda Denise Gordon (Gray) (1960-2015) (Class Of 1978)  
Kevin Reernarde Graham (1970-2015) (Class Of 1988)  
Clyde Wayne Grant (1921-2015) (Class Of 1940)  
Tonda Eyvonne Gray (1975-2015) (Class Of 1993)  
Celeste Grimes (Holt) (1960-2015) (Class Of 1978)  
Caroline Haigler (Jackson Moseley) (1925-2015) (Class Of 1943)  
Jean L. Hall (Searcy) (1937-2015) (Class Of 1957)  
Felice Hanan (Cohen) (1923-2015) (Class Of 1941)  
Frank Donald "Don" Harbin (1937-2015) (Class Of 1956)  
William Iverson Hare, Sr. (1928-2015) (Class Of 1947)  
Henry Johnson Harper (1929-2015) (Class Of 1948)  
Mary Frank "Frankie" Harper (York) (1925-2015) (Class Of 1943)  
Rufus Winfred Harris (1934-2015) (Class Of 1952)  
Carol F. Hay (Turner) (1936-2015) (Class Of 1954)  
Dr. Charles C. Hays, Jr. (1936-2015) (Class Of 1954)  
Ruth Head (Moore) (1928-2015) (Class Of 1947)  
Josephine Helms (Galley) (1922-2015) (Class Of 1940)  
Byron D. Herbert (1986-2015) (Class Of 2004)  
Inez Huggins (Noll) (1918-2015) (Class Of 1936)  
Patricia "Pat" Diane Huls (Marchman) (1951-2015) (Class Of 1969)  
Billy Eugene "Gene" Hurst (1935-2015) (Class Of 1956)  
Wyndall Anthony Ivey (1974-2015) (Class Of 1992)  
Wallace Lamar Jackson (1930-2015) (Class Of 1948)  
Catherine Johnson (Katras) (1939-2015) (Class Of 1957)  
Vernon Farrell Johnson (1937-2015) (Class Of 1958)  
Bill Allen Joiner (1931-2015) (Class Of 1949)  
Robert "Bobby" Rogers Jolly (1938-2015) (Class Of 1956)  
Joyce Jones (Joiner) (1932-2015) (Class Of 1950)  
James W Jordan (Class Of 1946)  
Julia Aldean Justice (Parker) (1921-2015) (Class Of 1940)  
Anna Antonio Kamburis (1935-2015) (Class Of 1953)  
Lila W. Keene (Franco) (1929-2015) (Class Of 1946)  
Jeanne Kendrick (Burke Vann) (1945-2015) (Class Of 1963)  
Kelvin Ray Kennedy (1964-2015) (Class Of 1982)  
Laura B. "Berniece" Kennedy (Class Of 1944)  
Joseph "Joe" Hamilton Limbaugh (1936-2015) (Class Of 1954)  
Tandy D. Little, Jr. (Class Of 1939)  
Carol Sophie Lobman (Hart) (1924-2015) (Class Of 1942)  
Hazel Yvonne Loftin (Etheridge) (1924-2015) (Class Of 1944)  
Deborah Kay Lovett (Blanks) (1957-2015) (Class Of 1975)  
Annette D. Martin (Whittaker) (1940-2015) (Class Of 1957)  
Jane Elizabeth Marxer (1924-2015) (Class Of 1943)  
Verna P. "Pat" Masingill (Moncrief) (1937-2015) (Class Of 1955)  
Genie Blue Mathews (Palmer) (1922-2015) (Class Of 1940)  
Claude A. McClearen (1925-2015) (Class Of 1943)  
Sallie McDade (Clark) (1933-2015) (Class Of 1951)  
Mary Lucy McDaniel (1932-2015) (Class Of 1950)  
Homer Elton McGough, Jr. (1945-2015) (Class Of 1964)  
Andrew Jackson "Jack" McLemore, Jr. (1920-2015) (Class Of 1939)  
Gloria Iris Morgan (Frayne) (1938-2015) (Class Of 1956)  
Billy Dean Murphy (1951-2015) (Class Of 1971)  
Jane Elizabeth Myers (Goldman) (1940-2015) (Class Of 1958)  
Martin Roland Nachman, Jr. (1924-2015) (Class Of 1940)  
Harold Jacks "Jack" Newell (1949-2015) (Class Of 1967)  
Sara Norris (Carson) (1924-2015) (Class Of 1943)  
William Leroy Ousley (1920-2015) (Class Of 1938)  
William O. Overton (1928-2015) (Class Of 1946)  
Betty Joan Parker (Driver) (1933-2015) (Class Of 1951)  
Edna Irene Patrick (Cook) (1927-2015) (Class Of 1946)  
Charles Raphael Payne (1945-2015) (Class Of 1963)  
Lorren Laslie Perdue (1922-2015) (Class Of 1942)  
Jaquisha "Princess Jay" Pettway (Class Of 2011)  
Dr. Hunter Vaughn Pope (1945-2015) (Class Of 1963)  
George Wilkie Pope, Jr. (1933-2015) (Class Of 1952)  
William Donald Posey (1928-2015) (Class Of 1947)  
Nonnia Postma (Bell) (1935-2015) (Class Of 1953)  
Robert Hulan Preston (1957-2015) (Class Of 1975)  
Helen Prince (Moynihan) (1916-2015) (Class Of 1933)  
Courtney Provitt (1977-2015) (Class Of 1995)  
Carol Virginia Reed (Brown) (1941-2015) (Class Of 1960)  
James "Jimmy" Merritt Reed (1944-2015) (Class Of 1962)  
Donna L. Ritchie (Johnson) (1964-2015) (Class Of 1982)  
James "Jim" Marion Rittenour (1926-2015) (Class Of 1944)  
John E. Rogers (1936-2015) (Class Of 1954)  
Theodora "Teddie" Kay Roth (Jones) (1944-2015) (Class Of 1962)  
Gregory "Greg" Paul Rowe (1951-2015) (Class Of 1969)  
Ramon Hunter Sadler (1944-2015) (Class Of 1962)  
John Joseph Schremser, II (1946-2015) (Class Of 1964)  
Esther Molly Schulwolf (Fleischman) (1919-2015) (Class Of 1938)  
Marilyn Y. Scofield (1953-2015) (Class Of 1971)  
John L. Scott (1946-2015) (Class Of 1964)  
Miriam Segall (Tobin) (1923-2015) (Class Of 1942)  
Cecil Edward Sellers, Jr. (1933-2015) (Class Of 1953)  
Sarah Shine (Strieper) (1942-2015) (Class Of 1960)  
Marvin Lee Shouse (1929-2015) (Class Of 1948)  
Harry Simon, Jr. (1921-2015) (Class Of 1939)  
Louise A. "Tonia" Sizemore (Darby) (1941-2015) (Class Of 1959)  
Sally K. Slay (Stevens) (1936-2015) (Class Of 1954)  
Nancy K. Smidt (Rost) (1950-2015) (Class Of 1968)  
Katherine "Button" Smith (Martin) (Class Of 1946)  
William Walton Stephens, Jr. (1935-2015) (Class Of 1954)  
Daisy Marie Stevens (Laney) (1921-2015) (Class Of 1939)  
Michael "Mike" Grant Stewart (1956-2015) (Class Of 1975)  
Beverly Stone (Bailey) (1945-2015) (Class Of 1965)  
Carol A. Stough (Voutsinas) (1950-2015) (Class Of 1968)  
Pamela Lee Strong (Weil) (1948-2015) (Class Of 1966)  
Martha Sturgis (Broughton)1926-2015) (Class Of 1944)  
Dorothy "Dot" Ann Sublette (Drablos) (1936-2015) (Class Of 1954)  
Horace Howard Sullivan (1926-2015) (Class Of 1944)  
John Abercrombie Taber (1932-2015) (Class Of 1950)  
Eldon Tindol Tallant (1938-2015) (Class Of 1956)  
Mary Talley (Carroll) (1941-2015) (Class Of 1959)  
Felix M. Tankersley, Md (1935-2015) (Class Of 1952)  
William Martin Teague, IV (1932-2015) (Class Of 1949)  
Thomas "Tommy" Leonard Thaggard (1948-2015) (Class Of 1968)  
Sara Lee Thames (Tripp) (1923-2015) (Class Of 1942)  
James Conrad Thompson (1940-2015) (Class Of 1958)  
Wilsie Leland Thompson (Hayes) (1944-2015) (Class Of 1962)  
Willodean Till (Gray) (1921-2015) (Class Of 1939)  
Simpson Edward Vaughn, III (1933-2015) (Class Of 1951)  
Seth Veder (1936-2015) (Class Of 1955)  
George Waylan Vinson (1950-2015) (Class Of 1969)  
Debby Walker (Stewart) (1951-2015) (Class Of 1970)  
Hillard Grady Ward (Class Of 1948)  
Ethel Teague Watson (Barnes) (1927-2015) (Class Of 1945)  
Sandra "Sandy" Jean Weber (1945-2015) (Class Of 1963)  
Michael Joseph Wehr (Class Of 1964)  
Shirley Wilhoite (Camp) (1942-2015) (Class Of 1960)  
Masio A. Wilkerson, Cw4 Us Army (1961-2015) (Class Of 1979)  
Wendy Renee Williams (Herring) (1962-2015) (Class Of 1980)  
Ralph A. Williams, Jr. (1938-2015) (Class Of 1956)  
William Howard Williams, Jr. (1941-2015) (Class Of 1959)  
Mark Howard Wilson (1951-2015) (Class Of 1969)  
Rupert Dwight Wilson III (1943-2015) (Class Of 1961)  
Harold M. Windham (1923-2015) (Class Of 1941)  
Milton LeGrand Wood, III (1922-2015) (Class Of 1940)  
Chauncey D. Wood. Jr. (1927-2015) (Class Of 1947)  
Dewey C. Worthington (1956-2015) (Class Of 1974)  
Phyllis Marie Young (Cordell) (1951-2015) (Class Of 1969)  

2014
Mary Jo Abernathy (Hough) (1945-2014) (Class Of 1963)  
Melba Alums (Jackson) (-2014) (Class Of 1945)  
Michael Ambers (1966-2014) (Class Of 1984)  
Franklin Talmadge Bailey (1934-2014) (Class Of 1953)  
George F. Bailey, Jr. (1929-2014) (Class Of 1947)  
Betty R. Baker (Geck) (1929-2014) (Class Of 1947)  
Elizabeth "Betty" Hulit Baldwin (1926-2014) (Class Of 1943)  
Ronald "Ronnie" Bruce Barze, Sr. (1943-2014) (Class Of 1961)  
Barbara A. Belser (1957-2014) (Class Of 1975)  
Faye Lavern Benson (Ankom) (1955-2014) (Class Of 1974)  
James "Jack" Blue (1927-2014) (Class Of 1945)  
Carolyn Bock (Gibbs Spivey) (1948-2014) (Class Of 1967)  
M. Lois Boland (Campbell) (1920-2014) (Class Of 1938)  
Willie Boswell (1956-2014) (Class Of 1974)  
Dorothy Earline Bowden (Cox) (1935-2014) (Class Of 1954)  
Curtis H. Brantley, Jr. (1949-2014) (Class Of 1967)  
James Thomas "Tom" Brassell (1922-2014) (Class Of 1939)  
James William "Bill" Brian (1939-2014) (Class Of 1957)  
Mary Frances Brooks (Welch) (1944-2014) (Class Of 1962)  
Laura E. Broughton (1936-2014) (Class Of 1954)  
Frank Harvey "Sonny" Brown (1928-2014) (Class Of 1946)  
A. Marie Bruner (Cox) (1929-2014) (Class Of 1946)  
Sally Frances Bullard (Rodgers) (1938-2014) (Class Of 1956)  
Joseph A. Burkhardt (1928-2014) (Class Of 1946)  
Martha Ann Burnham (Taylor) (1932-2014) (Class Of 1949)  
John William Burroughs (1927-2014) (Class Of 1945)  
Ann Butt (Boroughs Lyerly) (1923-2014) (Class Of 1940)  
Betty Loy Campbell (1945-2014) (Class Of 1963)  
Nancy Sue Canter (Durham) (1922-2014) (Class Of 1940)  
Margaret A. "Gussie" Cheney (Collier) (1928-2014) (Class Of 1946)  
Eleanor Elizabeth "Beth" Churchwell (Reynolds) (1932 -2014) (Class Of 1950)  
Martha Sue Cobb (Cargile) (1934-2014) (Class Of 1951)  
Mary Otis Collier (Hill) (1933-2014) (Class Of 1951)  
Sara Nell Colquitt (Sherlin) (1935-2014) (Class Of 1953)  
Jerald Martin Conway (1956-2014) (Class Of 1974)  
Randall Lamar Craft (1950-2014) (Class Of 1968)  
Edith Crane (Bauer) (1937-2014) (Class Of 1955)  
Mary Ann Crawford (McLean) (1933-2014) (Class Of 1951)  
Mary Alice Daughtry (McLain) (1936-2014) (Class Of 1954)  
Alma Jewel Davis (Oates) (1949-2014) (Class Of 1968)  
Judy Davis (Carrell) (1943-2014) (Class Of 1962)  
Mildred Elaine Davis (Webb) (1947-2014) (Class Of 1965)  
Frances Dees (Echols) (1933-2014) (Class Of 1954)  
David Lucius "Lou" Dekle (1934-2014) (Class Of 1952)  
Louise DeShields (Larson) (1923-2014) (Class Of 1940)  
Katherine Dorriety (Bazzell) (1926-2014) (Class Of 1944)  
Herbert Dowe (1932-2014) (Class Of 1950)  
Frank Compton Ellis (1926-2014) (Class Of 1944)  
Herbert "Doyle" Elmore (1929-2014) (Class Of 1948)  
Lois Carol Esco (Bennett) (1943-2014) (Class Of 1961)  
Dr. Marian Fassman (Hargrove) (1946-2014) (Class Of 1963)  
Tommie Ruth Foreman (Davis) (1926-2014) (Class Of 1944)  
James "Jimmy" Alvin Forrester (1933-2014) (Class Of 1951)  
Ted Freeland (1945-2014) (Class Of 1964)  
Evelyn Merle Furlong (Haynes) (1923-2014) (Class Of 1941)  
Llewellyn "Lew" B. Garth (1938-2014) (Class Of 1957)  
John W. Gilbert (1939-2014) (Class Of 1957)  
Ernest Calvin Gilmore (1926-2014) (Class Of 1944)  
Johnnie Roy Goodson (1950-2014) (Class Of 1969)  
Mary Evelyn Goolsby (Godwin) (1937-2014) (Class Of 1955)  
Karon Granger (Lee) (-2014) (Class Of 1975)  
Francis Berry Grant (1942-2014) (Class Of 1960)  
Joyce Grant (Dieckman) (1929-2014) (Class Of 1947)  
Randy Graydon (1946-2014) (Class Of 1964)  
Kate Olive Green (Gordon) (1929-2014) (Class Of 1947)  
Hal Hardy Green, Sr. (1939-2014) (Class Of 1957)  
Carlisle P. "Pat" Griffin (1939-2014) (Class Of 1957)  
Benye Griggs (Harris) (1925-2014) (Class Of 1943)  
Frank Leon Grove, Jr. (1931-2014) (Class Of 1949)  
Mae Guice (Ohman) (Class Of 1941)  
Georgia Lee Gunter (Harrelson Teague) (1918-2014) (Class Of 1936)  
Edward Troy Hails (1925-2014) (Class Of 1944)  
Robert "Bobby" Harding Harris (1920-2014) (Class Of 1939)  
John D. "Corky" Harrison (1952-2014) (Class Of 1971)
Helen Hatch (Means) (1933-2014) (Class Of 1951)  
Gayle Hays (Sadler) (1938-2014) (Class Of 1956)  
Eva Headley (Manning) (1943-2014) (Class Of 1961)  
Donald Richard Hollon (1947-2014) (Class Of 1965)  
Rebecca "Becky" Lee Hope (1944-2014) (Class Of 1961)  
Mary Davis Howard (1925-2014) (Class Of 1942)  
William "Billy" John Howard (1923-2014) (Class Of 1941)  
Frances Howze (Green) (1923-2014) (Class Of 1941)  
Lila Jean Humphries (Henry) (-2014) (Class Of 1946)  
Virginia Ingram (Guthrie) (1930-2014) (Class Of 1948)  
Reginald Rudolph "Rudy" Jackson (1946-2014) (Class Of 1964)  
John Walton Jenkins (1944-2014) (Class Of 1962)  
James Burns Johns (Class Of 1955)  
Mary Virginia Johnson (Nelson) (1913-2014) (Class Of 1929)  
Helen Wood Jones (Carothers) (1924-2014) (Class Of 1942)  
Jimmy O. Jones (1964-2014) (Class Of 1982)  
Kirk A. Jordan (1927-2014) (Class Of 1945)  
Marion Kimbrough (Stough) (1928-2014) (Class Of 1946)  
Nella Kimbrough (Easterling) (1921-2014) (Class Of 1940)  
Anita Gay King (1950-2014) (Class Of 1968)  
Karen King (Gayle) (1954-2014) (Class Of 1972)  
Nancy C. Kirby (1936-2014) (Class Of 1954)  
Susan Kitchens (Watson) (1947-2014) (Class Of 1965)  
Karl Gaston Knowles (1926-2014) (Class Of 1945)  
Katherine Kratz (Newman) (1950-2014) (Class Of 1968)  
Albert Samuel "Butch" Kraus, Jr. (1942-2014) (Class Of 1961)  
Joseph Edwin Lacey, Jr. (1920-2014) (Class Of 1938)  
Catherine "Kitty" Lammon (Haponski) (1928-2014) (Class Of 1947)  
Glenn Allen Lassiter (Class Of 1947)  
Raiford Wayne "Bill" Law (1937-2014) (Class Of 1956)  
Clifton N. Ledyard (Class Of 1959)  
Isabel Ledyard (Edmond) (1932-2014) (Class Of 1950)  
William Donald Letford (-2014) (Class Of 1973)  
Duncan Parker Liles, III (1947-2014) (Class Of 1965)  
Sarah L. Lingham (Robinson) (1942-2014) (Class Of 1960)  
Lillian Joyce Livingston (Smith) (1941-2014) (Class Of 1959)  
Ronald "Ronnie" Steven Magar Ladet (1950-2014) (Class Of 1969)  
Sydney Lee Mann (Cook) (1944-2014) (Class Of 1962)  
Wade Manora (-2014) (Class Of 1982)  
David Massey (1952-2014) (Class Of 1971)  
Ethel Mathews (McAuley) (1920-2014) (Class Of 1938)  
Mary Ellen Mathews (Bryan) (1925-2014) (Class Of 1943)  
Janice Mathis (Jackson) (1934-2014) (Class Of 1952)  
Clifford "Stony" Anderson McArdle (-2014) (Class Of 1951)  
Otis McCall (1977-2014) (Class Of 1995)  
Mae McCord (Hollon) (1920-2014) (Class Of 1939)  
Ann Mary McCrummen (Crow) (1922-2014) (Class Of 1939)  
John Fairley McDonald, Jr. (1928-2014) (Class Of 1945)  
Sharon Anita McGee (1963-2014) (Class Of 1981)  
Charles Leonard McMurtrey, Jr. (1936-2014) (Class Of 1955)  
Eleanor Meriwether (Carmichael) (1926-2014) (Class Of 1945)  
Ann Elaine Merrill (Smith) (1930-2014) (Class Of 1948)  
Juanita Miley (Brown) (1935-2014) (Class Of 1953)  
Sheila G. Moates (Hicks) (1946-2014) (Class Of 1965)  
Betty Ann Montgomery (Wilson) (1940-2014) (Class Of 1958)  
Cindy L. Mook (Swinson) (Class Of 1979)  
Kaye Morgan (Moore) (1947-2014) (Class Of 1965)  
Carol Jean Mosley (Ivy) (1943-2014) (Class Of 1961)  
Duane A. Newby (1947-2014) (Class Of 1965)  
Gary Leo Norred (1944-2014) (Class Of 1962)  
Donald "Don" Haywood Oswald (1947-2014) (Class Of 1966)  
Edwin Travis "Ted" Parker (1926-2014) (Class Of 1944)  
Francis Thomas Payne (1920-2014) (Class Of 1939)  
David Gaither "Gai" Perry (1953-2014) (Class Of 1972)  
Dr. James Zachry "Zac" Perry (1920-2014) (Class Of 1938)  
John "Johnny" D. Peters, Jr. (1951-2014) (Class Of 1969)  
Paul Manney Pickard (Class Of 1973)  
Nancy Garrett Pinkston (Williamson) (-2014) (Class Of 1942)  
Rena Alice Pope (Underwood) (1929-2014) (Class Of 1948)  
Wylie Dixon Poundstone (1926-2014) (Class Of 1945)  
Frederick "Fred" Wilkinson Pritchard (1921-2014) (Class Of 1940)  
Billy Glenn Raley, Sr. (1929-2014) (Class Of 1947)  
Wayne L. Rambo (1937-2014) (Class Of 1955)  
Dwain T. "Tuffy" Ratliff (1952-2014) (Class Of 1971)  
Rev. Jack Ewell Ray (1927-2014) (Class Of 1948)  
Rubilaw Ray (Granade) (1919-2014) (Class Of 1937)  
Richard "Dick" Allen Reeves (1940-2014) (Class Of 1958)  
Jennifer Rhodes (Rhodes-Nixon) (1957-2014) (Class Of 1975)  
William Patrick Rhodes (1946-2014) (Class Of 1965)  
Jane Ricketts (DeVore Edwards) (1940-2014) (Class Of 1958)  
Susan H. Riggs (Walker) (1928-2014) (Class Of 1946)  
David Rosch (1963-2014) (Class Of 1981)  
Amelia Elizabeth "Betty" Roswald (Bloom) (1920-2014) (Class Of 1938)  
Enoch Frank Rountree, Jr. (1929-2014) (Class Of 1948)  
Charles Rouse (1949-2014) (Class Of 1967)  
Sylvia Gayle Rumer (Frost) (1942-2014) (Class Of 1961)  
Dorothy "Dot" Jane Sanders (Seale) (1924-2014) (Class Of 1942)  
Mara Lynn Saunders (Williams) (1952-2014) (Class Of 1970)  
Rev. Jack Wilbanks Shannon (1926-2014) (Class Of 1944)  
Frank Martin Shaver (1930-2014) (Class Of 1948)  
Henry Ogden Sherer (1917-2014) (Class Of 1938)  
William Sherrill, Jr. (1928-2014) (Class Of 1945)  
Terry D Simonton (1963-2014) (Class Of 1981)  
Rosetta Smith (Carr) (1964-2014) (Class Of 1983)  
Sarah Nell "Toots" Smith (1928-2014) (Class Of 1947)  
Robert "Bob" Till Spann (1937-2014) (Class Of 1956)  
Robert "Bobby" Livingston Spencer (1941-2014) (Class Of 1959)  
Betty Jean Spiers (Layton) (1929-2014) (Class Of 1949)  
Beth Strickland (Broach) (1948-2014) (Class Of 1966)  
Mose Wadsworth Stuart, III (1932-2014) (Class Of 1949)  
Robert "Bob" L. Sudduth (1931-2014) (Class Of 1950)  
Donald "Don" R. Terry (1934-2014) (Class Of 1952)  
Allyn Mabson Thames (-2014) (Class Of 1940)  
John Braswell Thomason (1940-2014) (Class Of 1958)  
Evelyn Truett (Poulos) (1928-2014) (Class Of 1946)  
Henry Mandeville Ufford, Jr. (1928-2014) (Class Of 1946)  
Jerome Anthony Underwood Jr (Class Of 1997)  
James Taylor Upchurch, Jr. (1927-2014) (Class Of 1945)  
Barbara Vaden (Sproull) (1926-2014) (Class Of 1945)  
Gayle VanCleve (Ozbirn) (1927-2014) (Class Of 1945)  
William "Bill" H. Walker (Class Of 1954)  
Billy Robert Wallace (1928-2014) (Class Of 1947)  
Julia Faye Ward (Tyner) (1958-2014) (Class Of 1976)  
Anthony "Tony" H. Warner, III (1942-2014) (Class Of 1960)  
Jaynie Watkins (Lewis) (1953-2014) (Class Of 1971)  
Chauntye D. Watson (-2014) (Class Of 1994)  
William "Bill" Hunter Weldon (1922-2014) (Class Of 1941)  
Doris Williams (Nobles) (1929-2014) (Class Of 1947)  
Marie Willis (Clements) (1925-2014) (Class Of 1942)  
Syble Wilson (Poe) (1928-2014) (Class Of 1945)  
Walter Stuart "Pete" Wilson Sr. (1924-2014) (Class Of 1947)  
Lanny Ray Wood (1952-2014) (Class Of 1972)  
Tim Woodward (Class Of 1965)  
Mary Leverne Wright (Stephenson) (1937-2014) (Class Of 1956)  
Joseph "Joe" Chamberlin Young (1938-2014) (Class Of 1956)  

2013
Fred Acuff (1946-2013) (Class Of 1964)  
Kathy Aldridge (Leonard) (1953-2013) (Class Of 1971)
Loreatta Allen (1968-2013) (Class Of 1986)  
Barbara F. Andrews (Class Of 1952)  
Philip Morton Andrews, Sr. (1935-2013) (Class Of 1953)  
Otis F 'Butch' Armstrong (1953-2013) (Class Of 1972)  
Tommy B. Atkins (1940-2013) (Class Of 1958)  
Betty Baggett (Hall) (1927-2013) (Class Of 1945)  
Clinton E. Baggott, Jr. (1947-2013) (Class Of 1964)  
E. T. Baisden (1924 -2013) (Class Of 1942)  
Betty Jean Ballard (Ozment) (1927-2013) (Class Of 1945)  
Charles Herman Barnett (1940-2013) (Class Of 1958)  
Bernerd R. Beaird (1921-2013) (Class Of 1939)  
Edward M. Beasley (1931-2013) (Class Of 1949)  
Juanita A. Bedgood (Prendergast) (1921-2013) (Class Of 1939)  
Dr. Amy L. Bennett (Bellows) (1971-2013) (Class Of 1989)  
Hampstead Bentley, Jr. (-2013) (Class Of 1959)  
Irving I. Bern, Dmd (1930-2013) (Class Of 1948)  
Gene Bice (1947-2013) (Class Of 1967)  
Ruth 'Teenie Blair (Little) (1921-2013) (Class Of 1939)  
Robert "Bob" Bruno Boettcher (1941-2013) (Class Of 1958)  
Luther Eugene "Gene" Bozeman (1937-2013) (Class Of 1956)  
Joanna Breedlove (Crane) (1930-2013) (Class Of 1948)  
Katherine L Browder (Barkley) (1935-2013) (Class Of 1954)  
Betty Alton Brown (Brazzell Wright) (1929-2013) (Class Of 1947)  
Joseph "Joe" Walker Brown (1918-2013) (Class Of 1936)  
Margery Camille Brown (Fulton) (-2013) (Class Of 1962)  
Grace Campbell (1940-2013) (Class Of 1958)  
Arlam Carr, Jr. (1950-2013) (Class Of 1968)  
John "Johnny" Lewis Carroll (1938-2013) (Class Of 1957)  
JoAnn Chamberlin (Kierce) (1938-2013) (Class Of 1956)  
John Roquemore "Rock" Chambless (1933-2013) (Class Of 1951)  
Mary Lou Champion (Riley) (1925-2013) (Class Of 1943)  
Rex Hugh Chandler (1955-2013) (Class Of 1973)  
Walter B. Chandler (1943-2013) (Class Of 1961)  
Ted Cheek (1932-2013) (Class Of 1951)  
Robert "Bob" Martin Cheney (1928-2013) (Class Of 1947)  
William Ward "Billy" Chesser (1931-2013) (Class Of 1949)  
Bobby L. Clark (1930-2013) (Class Of 1948)  
Sara Frances Clements (Blake) (1917-2013) (Class Of 1936)  
Isaac E. Cohen, Ltc, Usaf (1915-2013) (Class Of 1932)  
Algernon Sidney Coleman, Sr. (1932-2013) (Class Of 1949)  
Ellis Carter Collier (1938-2013) (Class Of 1958)  
Kenneth Stowers Collier (1932-2013) (Class Of 1950)  
John "Jack" D. Colquett (1926-2013) (Class Of 1944)  
Charles W. Crenshaw (1959-2013) (Class Of 1978)  
Thomas "Tom" Richard DeBray, Sr. (1955-2013) (Class Of 1973)  
James Bryant DePriest (1923-2013) (Class Of 1942)  
Jean K. Dillon (1925-2013) (Class Of 1943)  
Thomas "Tommy" Hugh Doron, Jr. (1930-2013) (Class Of 1948)  
Warren C. Dow, Jr. (1943-2013) (Class Of 1961)  
Fred Jacob Dreher, III (1927-2013) (Class Of 1945)  
Eula Belle Duncan (Quinn) (1921-2013) (Class Of 1940)  
James Edward Dunn (1927-2013) (Class Of 1946)  
Margaret Ann Durden (Liles) (1933-2013) (Class Of 1950)  
Phylis Jean Edmond (Smith) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Irma Jean Eubank (Catchman) (1922-2013) (Class Of 1941)  
Fred Thomas Evans (1941-2013) (Class Of 1959)  
Hugh Martin Faulkner (1931-2013) (Class Of 1950)  
Lewis H. Figh, Jr. (1925-2013) (Class Of 1943)  
George David Finley (1937-2013) (Class Of 1955)  
Mary Edith Foshee (Jones) (1922-2013) (Class Of 1940)  
Ruth Franklin (Avinger) (-2013) (Class Of 1945)  
Dale Lorraine Free (Weaver) (1946-2013) (Class Of 1964)  
Rachael Fuller (Perkins) (1934-2013) (Class Of 1952)  
Marjorie Furlong (Oswalt) (1924-2013) (Class Of 1941)  
Bertram "Bert" N. Gafford (1939-2013) (Class Of 1958)  
Susan Gannon (Caesar) (1954-2013) (Class Of 1972)  
Lawrence "Larry" Parker Gardner (1946-2013) (Class Of 1964)  
Joyce Garrett (Price) (1925-2013) (Class Of 1943)  
John Scott Gellerstedt (1950-2013) (Class Of 1968)  
Homer Gaston Gibbons (1929-2013) (Class Of 1948)  
Edna Earl Gillespie (Hawkins) (1923-2013) (Class Of 1941)  
Musette Glawson (Loftin) (1920-2013) (Class Of 1939)  
Marnie Goodgame (Daniels) (1949-2013) (Class Of 1967)  
James Arthur Grant (1925-2013) (Class Of 1943)  
Charles B. Grant, Jr. (1944-2013) (Class Of 1963)  
William "Billy" Harrison Graydon, Jr. (1932-2013) (Class Of 1950)  
Martha Clyde Grice (Gafford) (1934-2013) (Class Of 1952)  
Marjory Scott Growden (Poundstone) (1927-2013) (Class Of 1944)  
Sarah Susan Gunn (Smith) (1931-2013) (Class Of 1948)  
Carolyn Mae "Shorty" Guthrie (Lamar) (1928-2013) (Class Of 1947)  
Dorothy "Dot" Gyory (Burke) (1926-2013) (Class Of 1945)  
Ralph Maurice Haber (Class Of 1950)  
Earl Jackson Hadaway (1928-2013) (Class Of 1946)  
Louise Hall (Moody) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Helen Gail Harigel (Bush) (1934-2013) (Class Of 1952)  
Nell Harris (Sherman) (1922-2013) (Class Of 1940)  
Lila Dean Hassell (Kinsinger) (1933-2013) (Class Of 1951)  
Vera Ann Hawkins (Mauser) (1925-2013) (Class Of 1943)  
Emma Russell Helms (Green) (1923-2013) (Class Of 1941)  
John A. Helms (1935-2013) (Class Of 1953)  
Jane B. Heustess (Prestwood) (1930-2013) (Class Of 1948)  
Charles T. Higgins (1920-2013) (Class Of 1937)  
Nancy Linda Hinds (Adams) (1945 – 2013) (Class Of 1963)  
Norma Lee Hobbie (Freehling) (1945-2013) (Class Of 1963)  
Francis J. Holley (Boozer) (1922-2013) (Class Of 1941)  
Betty Sue Holman (Thompson) (1929-2013) (Class Of 1948)  
William C. Hornady, Jr. (1923-2013) (Class Of 1943)  
Ann Marie Hudson (Pope) (-2013) (Class Of 1945)  
John Cotter Hughes (1931-2013) (Class Of 1949)  
Robert E. Hull (1935-2013) (Class Of 1954)  
Victor Larry Hutto (1952-2013) (Class Of 1970)  
Glynn E. Ingram (1926-2013) (Class Of 1944)  
Franklin H. James (1922-2013) (Class Of 1940)  
Alice Ann Jefferies (Barnes) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Harry Walter Jehle (1932-2013) (Class Of 1940)  
Wylie Pierson Johnson (1919-2013) (Class Of 1937)  
Damion Alexis Jones (-2013) (Class Of 1993)  
Jan Jones (Kearney) (1951 -2013) (Class Of 1969)  
Kathryne Jones (Cheves) (1924-2013) (Class Of 1942)  
John Neil Jordan (1937-2013) (Class Of 1955)  
Judith "Judy" Maude Justice (Parker) (1940-2013) (Class Of 1958)  
John E. Keffer (-2013) (Class Of 1964)  
Ernest Earl Kelley (1943-2013) (Class Of 1961)  
Lonnie Kemp (-2013) (Class Of 1976)  
Dr. Rex Kennamer (1920-2013) (Class Of 1938)  
David S. Kirkland (1951-2013) (Class Of 1969)  
Roy O. Kiser, Sr. (1926-2013) (Class Of 1946)  
Margaret "Margie" Elizabeth Knox (Lindsey) (1938-2013) (Class Of 1957)  
Evelyn Knurr-Solomon (1943-2013) (Class Of 1961)  
Ralph Kohn, Jr. (1931-2013) (Class Of 1948)  
Charles C. Kreamer (1928-2013) (Class Of 1946)  
Helen Virginia Lazenby (Porter) (1929-2013) (Class Of 1947)  
Jerry Maurice Lebowitz (1933-2013) (Class Of 1952)  
Durden Coleman Lee (1938-2013) (Class Of 1956)  
Harold Hubbard Livingston (1948-2013) (Class Of 1966)  
Jacqueline Lloyd (Washington) (Class Of 1972)  
Ralph Loeb, Jr. (1925-2013) (Class Of 1943)  
Jack E. Loftin (1929-2013) (Class Of 1947)  
Kenneth Guy Loftin (1937-2013) (Class Of 1955)  
Evetta Louise London (1959-2013) (Class Of 1977)  
Marjorie Lynn (Cooper) (1927-2013) (Class Of 1946)  
Flora MacGuire (Dukes) (1917-2013) (Class Of 1935)  
Myrtle Mildred Maddox (Singleton) (1924-2013) (Class Of 1942)  
Richard Eugene Magar (1953-2011) (Class Of 1972)  
Dorothy McDade (Pilgreen) (1922-2013) (Class Of 1941)  
Mary Jean McGinty (Jones) (1927-2013) (Class Of 1946)  
Joy McGlynn (McLemore) (1925-2013) (Class Of 1942)  
Anne McKay (Henkin) (1920-2013) (Class Of 1938)  
Maude S. McKinney (Fain) (1939-2013) (Class Of 1957)  
Andrew Carroll McLain (1919-2013) (Class Of 1940)  
Bruce Holding McLain (1929-2013) (Class Of 1947)  
Vivian Louise McLeod (Price) (1929-2013) (Class Of 1947)  
Barbara "Bobbie" McNair (Howard) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Rosemary Kay Mecher (Burns) (1962-2013) (Class Of 1980)  
Herbert Harold Metcalf (1926-2013) (Class Of 1947)  
Rosamond Mills (Grant Price) (1927-2013) (Class Of 1945)  
Eldred Mixon, Jr. (1930-2013) (Class Of 1949)  
Kenneth Frank Moore, Sr. (1942-2013) (Class Of 1960)  
Antavious Morgan (Class Of 2007)  
Dorothy Helen Morgan (Smith Tripp) (1934-2013) (Class Of 1953)  
Robert Vernon Mullen, Jr. (1920-2013) (Class Of 1940)  
Ronnie Dean Mullins, Sr. (1948-2013) (Class Of 1966)  
William Robert "Bob" Neal (1936-2013) (Class Of 1954)  
Samuel David Newman (1933-2013) (Class Of 1952)  
Curtis Maley Nordan, Jr. (1931-2013) (Class Of 1949)  
Helen Norris (Bell) (1916-2013) (Class Of 1934)  
Margaret Ann O'Neal (Ott) (1928-2013) (Class Of 1946)  
Anne Myra Osgood (1927-2013) (Class Of 1944)  
James "Jimmy" Merrill Parker (1932-2013) (Class Of 1950)  
William "Billy" Pierce Parks (1924-2013) (Class Of 1942)  
Chika Leonardo Person (-2013) (Class Of 1996)  
Steven "Steve" Alan Porter (1950-2013) (Class Of 1968)  
Donald Boyd Priester (1935-2013) (Class Of 1955)  
Mary Proctor (1919-2013) (Class Of 1936)  
Barbara Ann Pugh (White) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Emily M. Reaves (Leischuck) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Thomas "Tommy" Clay Redden (1932-2013) (Class Of 1950)  
Jackie Rhodes (Bowick) (1951-2013) (Class Of 1970)  
Karl Michael "Mike" Richards (1953-2013) (Class Of 1971)  
Katherine Roberts (Battistella) (1928-2013) (Class Of 1947)  
Chester B. "C. B. " Robinson (Class Of 1945)  
Delorees Rohan (Norman) (1932-2013) (Class Of 1952)  
Geraldine Rolling (Deal) (1935-2013) (Class Of 1954)  
Roy Otis Russell, Jr. (-2013) (Class Of 1952)  
Cecil Ernest Rust (1929-2013) (Class Of 1947)  
Grace Sauls (Till) (1927-2013) (Class Of 1946)  
Ronnie Ray Schofield (1943-2013) (Class Of 1962)  
Robert "Bobby" F Schremser (1942-2013) (Class Of 1960)  
Max Schulwolf (1933-2013) (Class Of 1941)  
Betty Ann Seay (Moore) (-2013) (Class Of 1943)  
Shirley Seay (Talley) (1945-2013) (Class Of 1963)  
James Edson Sellers, Jr. (1935-2013) (Class Of 1952)  
Brenda Semmes (Wood) (1947-2013) (Class Of 1966)  
Howard Lee "Buck" Sewell (1923-2013) (Class Of 1942)  
Ollie Dell Shaw (Gradwell) (1926-2013) (Class Of 1942)  
Douglas Owen "Jimmy" Sheehan (1930-2013) (Class Of 1948)  
Norma Juanita "Nita" Shelton (Singley) (1924-2013) (Class Of 1942)  
Zuela Freeman Shelton, Jr. (1921-2013) (Class Of 1939)  
Richard Logan Shepherd (1923-2013) (Class Of 1944)  
Patricia Anne Shirley (Veazey) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Ben Sides (1949-2013) (Class Of 1967)  
Frances Silas (Butler Baker) (1938-2013) (Class Of 1957)  
Evelyn V. Singley (Perry) (1923-2013) (Class Of 1941)  
Ruth Lake Skinner (Wilkison) (1921-2013) (Class Of 1939)  
Anne M. "Bebe" Smith (Reeves) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Carrie D. "Nette" Smith (Saunders) (1930-2013) (Class Of 1948)  
Frances Carman Smith (Moore) (1923-2013) (Class Of 1941)  
Cleveland Ronnie Snellgrove (1959-2013) (Class Of 1978)  
Betty Spidle (Meriwether) (1927-2013) (Class Of 1945)  
Mary Frances Stacey (Beasley) (1935-2013) (Class Of 1953)  
Warren M. Stafford (-2013) (Class Of 1968)  
Helen Jean Steineker (1951-2013) (Class Of 1970)  
Mary Kay Stewart (Culebro) (1947-2013) (Class Of 1965)  
Phillip "Phil" Richard Stitt (1959-2013) (Class Of 1978)  
Harold Glene Stone, Jr. (1946-2013) (Class Of 1965)  
William "Billy" Murray Strait, Jr. (1926-2013) (Class Of 1943)  
Kevin C. Sullivan (1951-2013) (Class Of 1972)  
Louise Sullivan (Class Of 1942)  
Phyllis Tate (Bryars) (1932-2013) (Class Of 1950)  
David Whetstone "Sonny" Thames (1932-2013) (Class Of 1950)  
Samuel Thames (1934-2013) (Class Of 1952)  
Janet Thrash (Beyer) (-2013) (Class Of 1975)  
Alfredia Timmons (Class Of 1976)  
Irby S. Tranum, Jr. (1938-2013) (Class Of 1956)  
William "Billy" Franklin Tudor (1931-2013) (Class Of 1951)  
Sara Elizabeth "Lib" Upchurch (Ausfeld) (1929-2013) (Class Of 1947)  
Alice Varon (Kleinberg) (1922-2013) (Class Of 1941)  
Rebecca "Becky" G. Waitt (de Boisblanc) (1938-2013) (Class Of 1956)  
Bogue Maultsby Waller (1928-2013) (Class Of 1946)  
James Ian Walter (1928-2013) (Class Of 1946)  
Robert "Bob" Ithamer Ward (1933-2013) (Class Of 1952)  
Adele Virginia Warner (1926-2013) (Class Of 1947)  
Peggy Anne Watts (Dickens) (-2013) (Class Of 1970)  
Sue Ann Watts (Weaver) (1931-2013) (Class Of 1949)  
William Kerridge "Kerry" Weatherly (1952-2013) (Class Of 1971)  
Mary Frances Welch (Ferguson) (1924-2013) (Class Of 1943)  
Juanita Weldon (Hughes) (1933-2013) (Class Of 1951)  
Dorothy White (Aldridge) (1941-2013) (Class Of 1960)  
Julia Williams (Spicer) (1924-2013) (Class Of 1943)  
Pat Thomas Williams (1934-2013) (Class Of 1952)  
Miller G. Williams, Jr. (1934-2013) (Class Of 1952)  
Greg J. Wolke (1948-2013) (Class Of 1966)  
Willnita "Nita" Wyatt (Cook) (1927-2013) (Class Of 1945)  
Doyle W. Wyatt, Jr. (1931-2013) (Class Of 1950)  
Margaret York (Holloway) (1925-2013) (Class Of 1944)  
Lovie Vivien Young (Jones) (1926-2013) (Class Of 1943)  

2012
Asa Allen (1953-2012) (Class Of 1971)  
Clifton "Sparkey" Allen (1934-2012) (Class Of 1952)  
Shirley Marie Allen (Estes) (1941-2012) (Class Of 1962)  
Thomas Preston Allen, Jr. (1924-2012) (Class Of 1944)  
Robert Donald Anderson (1937-2012) (Class Of 1956)  
Elizabeth Armistead (Hightower) (1915-2012) (Class Of 1932)  
James Andrew Barkley (1925-2012) (Class Of 1946)  
Nina Jean Beasley (Sanders) (1928-2012) (Class Of 1949)  
Maurice S. "Red" Bell (1924-2012) (Class Of 1942)  
Luther Marvin Berry) (1925-2012 (Class Of 1943)  
Joseph Andrew 'Joe' Blankenship. Jr. (1932-2012) (Class Of 1952)  
John Ralph Boles (1926-2012) (Class Of 1945)  
Robert "Bobby" C. Boone (1936-2012) (Class Of 1955)  
Mildred Boutwell (Horton) (1926-2012) (Class Of 1944)  
Mason Boyd, Jr. (1944-2012) (Class Of 1962)  
D. Leon Bozeman (1918-2012) (Class Of 1939)  
Irene M. Brock (Sanford Judd) (1938-2012) (Class Of 1957)  
Eugene "Gene" C. Bronson (1937-2012) (Class Of 1956)  
Brenda Brown (Caffey) (1956-2012) (Class Of 1976)  
William "Bill" Feigh Brown (1943-2012) (Class Of 1961)  
James A. Bryant, Tsgt, Usaf (1931-2012) (Class Of 1951)  
Byron Haygood Butler (1922-2012) (Class Of 1941)  
Gaston W. Callis (1931-2012) (Class Of 1950)  
Wendell W. "Woody" Canter (1950-2012) (Class Of 1968)  
Millie Ann Cargile (Beale) (1952-2012) (Class Of 1970)
Wimberly Carter (Mohos) (1943-2012) (Class Of 1961)  
Jim Chambers (Class Of 1966)  
Peggy Ann Clark (Poage) (1932-2012) (Class Of 1950)  
Augustus "Gus" Kirby Clements, III (1942-2012) (Class Of 1960)  
Dwight M. Cleveland (1934-2012) (Class Of 1952)  
Dr. Irving Victor Cohen (1932-2012) (Class Of 1950)  
Frances Elizabeth Coughenour (1919-2012) (Class Of 1938)  
Charles L. Cowan, Sr. (1927-2012) (Class Of 1946)  
Leonard H "Pete" Cox (1948-2012) (Class Of 1966)  
Edward Eugene "Gene" Culver (1925-2012) (Class Of 1943)  
Margean Darden (Mahoney) (1937-2012) (Class Of 1955)  
Frank Dawsey (1926-2012) (Class Of 1946)  
Elaine Day (Townsend) (1948-2012) (Class Of 1966)  
Mary Earlene Day (Hughes) (1925-2012) (Class Of 1944)  
Samuel "Sam" Ingram Diamond (1924-2012) (Class Of 1942)  
James Franklin Donovan (1920-2012) (Class Of 1939)  
Mark Wesley Dozier (1957-2012) (Class Of 1975)  
Owen Hunter Draper (1936-2012) (Class Of 1955)  
Gertrude "Gert" Eatman (Ellis) (1928-2012) (Class Of 1946)  
Eleanor Ellison (Foreman) (1922-2012) (Class Of 1939)  
Elissa Enslen (Bouchillon) (1936-2012) (Class Of 1953)  
Elizabeth "Libba" Figh (Widner) (1932-2012) (Class Of 1951)  
Lealon Bradley Fitzgerald, Jr. (1943-2012) (Class Of 1962)  
Millard Browder Flinn, Sr. (1925-2012) (Class Of 1944)  
Martha Elizabeth Flowers (Bennett) (1922-2012) (Class Of 1939)  
Frank Herman Frazier (1923-2012) (Class Of 1942)  
Martha Jane Fry (Eagerton) (1929-2012) (Class Of 1947)  
Eugene Anthony Fucci (1948-2012) (Class Of 1967)  
Lucile Furlong (Stearns) (-2012) (Class Of 1938)  
Frances Elizabeth Galloway (Moody) (1921-2012) (Class Of 1939)  
Norman Winn Gayle, Jr. (1926-2012) (Class Of 1944)  
Gertrude Lanier Gibson (McGehee) (1927-2012) (Class Of 1944)  
Katherine Ann Glass (Gannon) (1925-2012) (Class Of 1943)  
Morris Glasscock (1939-2012) (Class Of 1957)  
Sara Carolyn Godwin (Sasser) (1937-2012) (Class Of 1955)  
Ruth Gordon (Mullen) (-2012) (Class Of 1941)  
Carolyn Griggs (Schnitzer) (1948-2012) (Class Of 1966)  
William Henry Guthrie (1928-2012) (Class Of 1947)  
Bobby Gene Guyton (1934-2012) (Class Of 1953)  
Robert "Bobby" E. Hails (1923-2012) (Class Of 1941)  
Edwin "Ed" Lowell Hall (1931-2012) (Class Of 1949)  
Harold Jennings Hall (1943-2012) (Class Of 1964)
Roderick B. "Ricky" Hall (1961-2012) (Class Of 1980)  
Patricia "Pat" Halstead (Tatum) (1934-2012) (Class Of 1952)  
David Graham Hancock, Jr. (1928-2012) (Class Of 1946)  
Audrey Jane Hannon (1933-2012) (Class Of 1951)  
Charles Harkins (1944-2012) (Class Of 1963)  
Elizabeth May Harris (1931-2012) (Class Of 1948)  
Frances Harris (Garrett) (1919-2012) (Class Of 1937)  
Arthur Caldwell Hartley, III (1945-2012) (Class Of 1963)  
Mamie Lee Hayes (Overton) (1914-2012) (Class Of 1930)  
Dana Mark Heald (1950-2012) (Class Of 1969)  
Michael "Mike" Heninger (1947-2012) (Class Of 1965)  
Virginia Howard Hicks (Shaw) (1921-2012) (Class Of 1941)  
Frances Elizabeth Hobbie (Smith) (1925-2012) (Class Of 1943)  
Nathaniel "Bubba" Hoffman, Jr. (1954-2012) (Class Of 1972)  
Hettie Allen "Tut" Hopkins (Murchison) (1923-2012) (Class Of 1941)  
Kenneth Hopkins (1955-2012) (Class Of 1973)  
David C. Hornady (1925-2012) (Class Of 1944)  
Josephine Hudson (Sadler) (1914-2012) (Class Of 1933)  
Mary Lee Hughes (Gipson) (1938-2012) (Class Of 1956)  
Mary Elizabeth "Betty" Jones (Deep) (1949-2012) (Class Of 1967)  
Roy Stanley Jones (-2012) (Class Of 1938)  
Martha Jane Jordan (Brown) (1922-2012) (Class Of 1940)  
Clarence E. "Zeke" Jordan, Jr. (1924-2012) (Class Of 1942)  
Beverly Kelly (Collier) (1938-2012) (Class Of 1956)  
Mary Claire Kendrick (Class Of 1951)  
Hubert J. Kessler (1941-2012) (Class Of 1959)  
Margaret Thorington Kohn (McCall) (-2012) (Class Of 1956)  
Robert Gene Kondrath (1939-2012) (Class Of 1957)  
Robert "Bob" Elisha Ledyard. Jr. (1919-2012) (Class Of 1937)  
Anna Eleanor Long (Parker) (1932-2012) (Class Of 1950)  
Larry Gene Long (1949-2012) (Class Of 1968)  
Johnny E. Manos (-2012) (Class Of 1957)
Marks Marcus (1924-2012) (Class Of 1943)  
Frank Massey (1965-2012) (Class Of 1984)  
John Lafayette Massey, Sr. (1925-2012) (Class Of 1943)  
Dr. John Christopher Mathews, Jr. (-2012) (Class Of 1955)  
Ruth McFaden (Nettles) (1907-2012) (Class Of 1925)  
Reginald "Reg" McFarland /Dryer (Class Of 1965)  
Eloise McKim (Frazier) (1920-2012) (Class Of 1941)  
Alonzo Buist McMillan, Jr. (1921-2012) (Class Of 1939)  
Richard "Ricky" A. Mills (1949-2012) (Class Of 1967)  
Charles W. Minch (1942-2012) (Class Of 1960)  
Jerry Reeves Mitchell (1935-2012) (Class Of 1954)  
Phillip Mitchell (1952-2012) (Class Of 1970)  
Tris R. Mock (1925-2012) (Class Of 1943)  
Ann Moon (Andrews) (-2012) (Class Of 1961)  
Keri Denise Moore (Wright) (1978-2012) (Class Of 1996)  
Arthurine Mixon "Mickey" Morgan (Meier) (1924-2012) (Class Of 1941)  
Betty Joyce Mullins (Moseley) (1934-2012) (Class Of 1952)  
Eugene A Murphy (1932-2012) (Class Of 1950)  
Lamar Vonzell Nelson (1964-2012) (Class Of 1982)  
Dr. Wesley Phillips Newton, Jr. (1925-2012) (Class Of 1943)  
Marjorie Sayre Noble (Godwin) (1935-2012) (Class Of 1953)  
Patricia Norris (Tew) (1947-2012) (Class Of 1965)  
Jerry Oswald (1954-2012) (Class Of 1972)  
Jobe T. "Jay" Ott (1932-2012) (Class Of 1951)  
Alis Parker (Berry) (-2012) (Class Of 1955)  
Zelma Louise Patrick (O'Donnell) (1918-2012) (Class Of 1937)  
Forrest Exavier Peterman, Sr. (1929-2012) (Class Of 1947)  
Johnnie Tankersly "Tank" Phillips, Sr (1930-2012) (Class Of 1952)  
Janice Marie Pickett (McLane) (1952-2012) (Class Of 1971)  
Lena Elizabeth Pirtle (Phibbs) (1913-2012) (Class Of 1932)  
Joseph Turner Porter (1927-2012) (Class Of 1945)  
Jacob A. Pouncey (1925-2012) (Class Of 1944)  
Mary Louise Powell (Pritchett) (-2012) (Class Of 1982)  
Peggy Poyntz (O'Donoghue) (1943-2012) (Class Of 1961)  
Mary Clyde Pratt (Meadows) (-2012) (Class Of 1945)  
Tommy Ragsdale (-2012) (Class Of 1956)  
William "Bill" T. Ramsey, Jr. (1934-2012) (Class Of 1952)  
Edward "Eddie" Clayton Reeder, Jr. (1934-2012) (Class Of 1952)  
Joseph "Joe" B. Richburg (1938-2012) (Class Of 1956)  
Vivian "Pidge" Ritch (Powell) (1923-2012) (Class Of 1941)  
Bill E. Roberts, Sr. (1939-2012) (Class Of 1956)  
Norma Jean Robinson (Ervin) (1938-2012) (Class Of 1956)  
Betty Joyce Rolling (Hardeman) (1932-2012) (Class Of 1950)  
Leonard Ross (-2012) (Class Of 1983)  
Robert E. Schuffert (1948-2012) (Class Of 1966)  
Robert Tyler Scott (-2012) (Class Of 1940)  
William David Sellars, Jr. (1929-2012) (Class Of 1949)  
Mary Lee Sellers (Norman) (-2012) (Class Of 1936)  
Elbert Jack Shamburger (1936-2012) (Class Of 1954)  
Clifford Shelkofsky, Jr. (1931-2012) (Class Of 1950)  
Richard D. "Rick" Simonton, Jr. (1961-2012) (Class Of 1979)  
Mac J. Smith (1936-2012) (Class Of 1954)  
William "Bill" Boyd Snider (1929-2012) (Class Of 1947)  
James Owen Spencer, Jr. (1937-2012) (Class Of 1955)  
John "Jack" Marshall Stein (1951-2012) (Class Of 1970)  
Marreather Steiner (-2012) (Class Of 1975)  
Thomas Stevens (1945-2012) (Class Of 1963)  
Winston G. Stevenson (1935-2012) (Class Of 1953)  
Helen Stieringer (Tavish) (1942-2012) (Class Of 1960)  
Charles William Stripling (1920-2012) (Class Of 1939)  
William Sullen (-2012) (Class Of 1986)  
Emmie T. Taber (Longshore) (1934-2012) (Class Of 1952)  
Jesse C. Talley (1950-2012) (Class Of 1969)  
Hails Taylor (1926-2012) (Class Of 1944)  
Robert L. Taylor (1949-2012) (Class Of 1968)  
Virginia Kay Taylor (Geske) (1936-2012) (Class Of 1956)  
Terry Randall Thompson (1952-2012) (Class Of 1972)  
Robert Dinning Thorington (-2012) (Class Of 1949)  
James "Jim" E. Thornhill, III (1940-2012) (Class Of 1958)  
Nell Thornton (1943-2012) (Class Of 1961)  
Gene Wingate Tibbets (1944-2012) (Class Of 1962)  
Francis Gaynor Turner (1922-2012) (Class Of 1940)  
Joyce Ann Wadsworth (McKinnon) (1933-2012) (Class Of 1951)  
Virginia Waits (Crane) (1926-2012) (Class Of 1943)  
Mattie Ruth Walker (-2012) (Class Of 1940)  
Luther Hill Waller, Jr. (1924-2012) (Class Of 1942)  
Lewis Y. Ward (1936-2012) (Class Of 1955)  
Sarah Ann Warren (1931-2012) (Class Of 1950)  
Dr. Thomas Magruder Wheeler (1919-2012) (Class Of 1936)  
Peggy Bruce Whittle (McDaniel) (-2012) (Class Of 1961)  
James L. Wiginton (1930-2012) (Class Of 1951)  
Jane E. Wilkinson (Gamble) (1937-2012) (Class Of 1955)  
Eugene Williams (1930-2012) (Class Of 1947)  
Jerome Williams (-2012) (Class Of 1977)  
Merrell Wilson (-2012) (Class Of 1943)  
Janice May Wood (Brunnauer) (1923-2012) (Class Of 1941)  
Emily E. Young (Dawson) (1931-2012) (Class Of 1949)  

2011
Patricia "Patty" Ansley (Freitag) (1942-2011) (Class Of 1960)  
William Robert "Bob" Baggett (1918-2011) (Class Of 1936)  
Roy Grey Bagley (1922-2011) (Class Of 1943)  
Jeannette Barganier (Carroll) (1942-2011) (Class Of 1960)  
Evelyn Barnett (Boockholdt) (1918-2011) (Class Of 1933)  
John Bateman (1946-2011) (Class Of 1963)  
Milton G. Beasley (1915-2011) (Class Of 1938)  
James Harold Bedsole (1935-2011) (Class Of 1953)  
Geraldine R. Beers (Wendlandt) (1939-2011) (Class Of 1957)  
Thomas Antrim Bell (1920-2011) (Class Of 1937)  
Buford Cosby Bird, Jr. (1925-2011) (Class Of 1943)  
Carolyn Jean Blake (McCormack) (1937-2011) (Class Of 1955)  
Mary Alma Borland (Vickers) (1914-2011) (Class Of 1931)  
Warren Borland (1918-2011) (Class Of 1939)
Walter Boswell (1937-2011) (Class Of 1956)  
Frances Boutwell (Naftel) (1924-2011) (Class Of 1944)  
Joseph Bernard Boyd (1934-2011) (Class Of 1953)  
Robert "Bob" Bruce Brackin (1925-2011) (Class Of 1943)  
David W. Bradley, Jr. (1933-2011) (Class Of 1951)  
Karen Broadway (Owens) (-2011) (Class Of 1987)  
Burton W. Brooks (1917-2011) (Class Of 1935)
Allen Brown (1952-2011) (Class Of 1970)  
Ansley Giddens "Todgie" Brown (1945-2011) (Class Of 1963)  
June Elizabeth Bumpass (Farr) (1931-2011) (Class Of 1949)  
Harry Edward Burkett (1934-2011) (Class Of 1954)  
Elizabeth "Libby" Eloise Byrne (-2011) (Class Of 1965)  
Beverly Candler (Rauschenbach) (1921-2011) (Class Of 1939)  
Wendell D. "Bill" Canter (1919-2011) (Class Of 1937)  
Nancy A. Clifton (Calhoun) (1921-2011) (Class Of 1940)  
Betty Coggins (Peek) (1942-2011) (Class Of 1960)  
Marion B. Cohen (Breyer) (1929-2011) (Class Of 1947)  
Carnie Cook (Turner) (-2011) (Class Of 1931)  
Susie Mae Cook (Shannon) (1919-2011) (Class Of 1938)
Walter Sterling Cooper, Jr. (1934-2011) (Class Of 1956)  
Mildred L. "Mimi" Corbitt (Spear) (1918-2011) (Class Of 1937)  
Peggy Ann Corley (Pelham) (1944-2011) (Class Of 1962)  
Thomas "Tommy" Edward Culp (1944-2011) (Class Of 1962)  
Gary Danner (1968-2011) (Class Of 1986)  
Pamela Daughtry (1946-2011) (Class Of 1964)  
Poulisa Davis (1962-2011) (Class Of 1981)  
Ruby Elizabeth Davis (Gragg) (1915-2011) (Class Of 1933)  
Paul Hanford "Bubba" Dean (1937-2011) (Class Of 1955)  
James Alfred Deaton (1947-2011) (Class Of 1966)  
Elaine Barbara Densmore (Masure) (1937-2011) (Class Of 1956)  
Herbert "Herb" Coleman Dickson (1945-2011) (Class Of 1963)  
Jody Matthew Dodds (1969-2011) (Class Of 1988)  
Weldon Williamson Doe, Jr. (1918-2011) (Class Of 1935)  
Craig A. Donley (1950-2011) (Class Of 1968)  
Dale Anice Duke (Coger) (1945-2011) (Class Of 1963)  
Joe Dunlap (1943-2011) (Class Of 1961)  
Henry Earl Eddins, Jr. (1924-2011) (Class Of 1942)  
Benjamin "Ben" Franklin Ellis, Jr. (1928-2011) (Class Of 1947)  
Richard "Dick" Perrino Emmet (1929-2011) (Class Of 1947)  
Charlotte Louise Eunice (Pruitt Bierley) (1957-2011) (Class Of 1976)  
Karen Elaine Everage (1959-2011) (Class Of 1977)  
Teddy "Ted" Paul Ezell (-2011) (Class Of 1969)  
Ethel Farley (-2011) (Class Of 1935)  
Barbara Jean Faulkner (Jacoby) (1933-2011) (Class Of 1951)  
Mary Jo Flurry (1920-2011) (Class Of 1940)  
Emory McCord Folmar (1930-2011 Mayor Of Montgomery 1977-1999) (Class Of 1948)  
Rex Howard Fowler (1931-2011) (Class Of 1950)  
Gladys E. Franklin (1932-2011) (Class Of 1950)  
Thomas Fredrick Furlong (1927-2011) (Class Of 1945)  
Virginia Elizabeth Gardner (-2011) (Class Of 1951)  
Roxanne Gastinger (Coy) (-2011) (Class Of 1962)  
Steve Gellerstedt (Class Of 1974)  
Robert "Bob" B. Gentry (1923-2011) (Class Of 1943)  
Joseph "Joe" Oscar Gibbs (1946-2011) (Class Of 1966)  
Ernest Rouse Godfrey (1939-2011) (Class Of 1958)  
Carolyn B. Goodwin (Lorenzo) (1929-2011) (Class Of 1947)  
Earline Goodwin (Mason) (Class Of 1940)  
Juanita Hale (Rabb) (1920-2011) (Class Of 1938)  
Donald "Don" Edward Hall (1937-2011) (Class Of 1956)  
Robert "Bob" Louis Hansen, Sr. (1940-2011) (Class Of 1958)  
Doris Lanette Hargrove (Stanley) (1921-2011) (Class Of 1940)  
Edna Ruth Harris (Little) (1923-2011) (Class Of 1943)  
Esther Ruth Harrison (Cullifer) (1944-2011) (Class Of 1962)  
Robert Paul Hartsfield (1966-2011) (Class Of 1985)  
Eugene Heilpern, Jr. (1916-2011) (Class Of 1932)  
Betty Lane Helms (Ivey) (1921-2011) (Class Of 1944)
Jean Helms (Ellisor) (1923-2011) (Class Of 1941)  
Frances Elizabeth Hicks (George) (1923-2011) (Class Of 1941)  
Barbara Ann Hidle (Strickland) (1948-2011) (Class Of 1966)  
Wallace E "Eddy" Hill (-2011) (Class Of 1966)  
William "Billy" Franklin Hinton (1930-2011) (Class Of 1949)  
Mary Hobbie (Cahn) (1925-2011) (Class Of 1945)  
Grady Kelly Hooper (1946-2011) (Class Of 1965)  
Karen Huffman (Biggers) (1960-2011) (Class Of 1978)  
Lancelot Durell Hughes (1920-2011) (Class Of 1937)
Thomas "Tommy" Forsythe Hurst, Jr. (1951-2011) (Class Of 1969)  
Jo Ann Johnson (Moore) (1932-2011) (Class Of 1950)  
Shaffer Wren Johnson (-2011) (Class Of 1941)  
Charles W. "Fats" Jones, Jr. (1936-2011) (Class Of 1954)  
William D. Jordan, PhD (1922-2011) (Class Of 1938)
Barney Lee Keith (1920-2011) (Class Of 1939)
James William "Billy" Keller (1949-2011) (Class Of 1966)  
Martha J. Kennedy (Adams) (1929-2011) (Class Of 1947)  
Charlane Killough (Griffith) (1958-2011) (Class Of 1975)  
Dorothy Anne Kindred (Orendorff) (1934-2011) (Class Of 1952)  
Claude Roy Kirk, Jr (1926-2011 -Governor Of Florida 1967-1971) (Class Of 1943)  
Elsie "Tiny" Knight (Graydon) (1934-2011) (Class Of 1952)  
Nancy E. Knighten (Forrester) (1931-2011) (Class Of 1948)  
Henry Black Knighten, Sr. (1929-2011) (Class Of 1948)  
Dennis G. Koah (1968-2011) (Class Of 1987)  
Sarah Randolph Lacy (Powell) (1917-2011) (Class Of 1935)  
Patricia "Pat" Lewis (Boswell) (1927-2011) (Class Of 1945)  
William "Billy" H. Livings, Jr. (1936-2011) (Class Of 1954)  
Joe Lushington, Jr. (Class Of 1944)  
Anne Marie Maloy (Bowles) (1933-2011) (Class Of 1951)  
Louise Maness (Lumley) (1917-2011) (Class Of 1935)  
Fairlie Marks (Odell) (1939-2011) (Class Of 1956)  
Robert Clayton Massey (1940-2011) (Class Of 1959)  
Doris K. Mathews (1917-2011) (Class Of 1934)  
Margaret Alice McCain (Adams) (1921-2011) (Class Of 1939)
Jerelyn F. McCall (Grimmer) (1939-2011) (Class Of 1956)  
Jean McCord (Upchurch) (1927-2011) (Class Of 1945)  
Evelyn McGuire (Gibson) (1943-2011) (Class Of 1961)  
Barbara A. McInnis (Mincey) 1939-2011) (Class Of 1957)  
William "Billy" Henry McLemore (1929-2011) (Class Of 1947)  
Dr. Samuel Seelye Meriwether (1921-2011) (Class Of 1940)  
Walter Frank Moody (1938-2011) (Class Of 1956)  
Clayton Edward Moore (1929-2011) (Class Of 1947)  
Vivian Elizabeth Morris (Blackmon) (1923-2011) (Class Of 1941)  
Donald "Don" L. Mosley (1945-2011) (Class Of 1963)  
Linda L. Myrick (Kimbrough) (1929-2011) (Class Of 1947)  
William "Bill" Pou Nunn, III (1942-2011) (Class Of 1960)  
Sara Elizabeth Nunnelee (Cherry) (-2011) (Class Of 1977)  
Mary Alice Park (Parsons) (1923-2011) (Class Of 1942)  
Nicholas "Nick" J. Parker (1929-2011) (Class Of 1946)  
James "Jimmy" Earl Peacock (1927-2011) (Class Of 1946)  
Joyce Juanita Peek (Whynott) (1936-2011) (Class Of 1954)  
Ruby Elizabeth Persons (Tatum) (1925-2011) (Class Of 1944)  
Fancher Phelps (-2011) (Class Of 1956)  
Kathryn "Kathy" Ann Phillips (Shambo) (1959-2011) (Class Of 1977)  
Ronald Allan Pirtle (-2011) (Class Of 1988)  
Joyce A. Ponton (Martin) (1934-2011) (Class Of 1952)  
June Pope (Robinson) (1939-2011) (Class Of 1957)  
Rose M. Porter (Nolen) (1926-2011) (Class Of 1944)  
George David "Dave" Prickett (1947-2011) (Class Of 1966)  
John Carey Pruett (1941-2011) (Class Of 1959)  
Myrtle Ouida Pugh (Vickery) (1920-2011) (Class Of 1938)  
John L. Ratley, Jr. (1944-2011) (Class Of 1962)  
Adele Redding (Brown) (1916-2011) (Class Of 1936)  
Lila Henrietta Rhodes (Tate) (1923-2011) (Class Of 1941)  
Mary Kate Rhodes (Bamberg) (1915-2011) (Class Of 1933)  
Daniel Harris Rhyne, Jr. (1937-2011) (Class Of 1956)  
Nell K Rice (Drake) (1939-2011) (Class Of 1957)  
Laura May Ridolphi (Collins) (1915-2011) (Class Of 1932)  
Edward "Ed" Leon Robbins (1932-2011) (Class Of 1950)  
Joann Roberts (Hinson) (1930-2011) (Class Of 1945)  
William N. Rowell (1925-2011) (Class Of 1943)  
William Caffey Rudulph (1926-2011) (Class Of 1943)  
Alexander F. Sartwell, Jr. (1946-2011) (Class Of 1964)
Thelma Odell Sauls (Hudson) (1923-2011) (Class Of 1942)  
Ann Schofield (Freeman) (1939-2011) (Class Of 1957)
Grace Scott (Lacy) (-2011) (Class Of 1930)  
Barbara Searcy (Wilkerson Booth) (1932-2011) (Class Of 1950)  
Dowell Sellers (1920-2011) (Class Of 1938)  
Philip Meehan Simpson (1927-2011) (Class Of 1947)  
Milton Benjamin "Ben" Slauson (1926-2011) (Class Of 1944)  
Catherine M. Smith (Garigan) (1936-2011) (Class Of 1954)  
Florence E. Smith (Head) (1923-2011) (Class Of 1941)  
Melba Smith (Jordan) (1916-2011) (Class Of 1933)  
Clyde Somerset, Jr. (1928-2011) (Class Of 1947)  
Tina South (Hudson) (1930-2011) (Class Of 1947)  
Louie F. Stanley (Ashley) (1918-2011) (Class Of 1936)  
Ellis Cameron "Cam" Stewart, Jr. (1925-2011) (Class Of 1943)  
Dr. Fletcher S. Stuart (-2011) (Class Of 1951)  
John M. Swearingen, Sr. (1934-2011) (Class Of 1953)  
Livia Tarrants (1948-2011) (Class Of 1966)
Cora Boyd Taylor (Laing) (-2011) (Class Of 1943)  
Elizabeth "Libba" E. Thames (Robinson) (1927-2011) (Class Of 1946)  
Polly Ann Trevarthen (Kranzusch) (1939-2011) (Class Of 1957)  
Kuma A. Tripp (Hedgepeth) (1926-2011) (Class Of 1944)
Michael "Mike" Warren Vinson (-2011) (Class Of 1975)  
Lydia Wachs (Brackin) (1926-2011) (Class Of 1945)  
Cornelius T. Walker (1975-2011) (Class Of 1994)  
Berney Hill Walter, Jr. (1938-2011) (Class Of 1957)  
William David Warlick (1943-2011) (Class Of 1961)  
Bill Warr (1955-2011) (Class Of 1973)
Alfred Harold Waters (1931-2011) (Class Of 1949)  
Paul Shaver Watson (1936-2011) (Class Of 1954)  
Edward. V. "Brother" Welch, Sr. (1933-2011) (Class Of 1951)  
Joseph Werfel (1920-2011) (Class Of 1937)  
Mary Frances Whittle (1925-2011) (Class Of 1942)
Billy Wible (1916-2011) (Class Of 1935)  
Gary Arnold Williams (1948-2011) (Class Of 1966)  
Daniel Wilson, Jr. (-2011) (Class Of 1941)  
Frances Augusta Woodruff (Gray) (1915--2011) (Class Of 1933)  
Douglas E. Wright (-2011) (Class Of 1980)  

2010
Henry Claude Allen (1922-2010) (Class Of 1941)
Joan Anderson (Miller) (1933-2010) (Class Of 1951)  
Mary Joanne Anderson (Thompson) (Class Of 1950)  
Julia Frances Armstrong (Bannon) 1920-2010) (Class Of 1937)  
Mary Edna Baker (1923-2010) (Class Of 1944)  
Hildred Beaird (Stewart) (1923-2010) (Class Of 1941)  
Delia Beech (Headley) (1916-2010) (Class Of 1933)
Gloria Jean Bell (Buchli) (1932-2010) (Class Of 1950)  
Jack Berlin (1920-2010) (Class Of 1938)
Morris S. Beton (1919-2010) (Class Of 1938)  
Bernard Young Bibb (Class Of 1956)  
Bill Booth (-2010) (Class Of 1964)  
Claire Bost (Steindorff) (1923-2010) (Class Of 1941)  
Umphrey Hails Bowling, Jr. (1939-2010) (Class Of 1957)
Mark D. Brainard (1917-2010) (Class Of 1938)
Ellen E. Brassell (Jancaterino) (1922-2010) (Class Of 1941)
Emil Kemp Brenckman (1923-2010) (Class Of 1942)
Eugenia Bridges (Sachar) (1921-2010) (Class Of 1940)  
James "Jimmy" Joseph Briley, Sr. (1939-2010) (Class Of 1958)  
Frederick Daniel "Dan" Brock, III (1926-2010) (Class Of 1943)  
Eugene "Gene" Aycock Brooker (1946-2010) (Class Of 1964)  
Richard S. Brooks (1915-2010) (Class Of 1935)  
Juanita Brown (Broussard) (1919-2010) (Class Of 1938)  
Anna Louise Calhoun (Duffy) (1920-2010) (Class Of 1938)  
Eliot Morris Capouya (1944-2010) (Class Of 1961)  
Carol Coleman (Barnett) (1936-2010) (Class Of 1955)  
Frances Carol Coleman (Barnett) (1936-2010) (Class Of 1956)  
Louis M. Collins, Jr. (1926-2010) (Class Of 1942)  
Karen Conway (Russell) (1957-2010) (Class Of 1976)
Willie Louis Cook, III (-2010) (Class Of 1974)  
Dr. Lawrence Westall Cottle (1922-2010) (Class Of 1940)
Dorothy B. Cowham (Schneider) (1923-2010) (Class Of 1940)
Ann Elizabeth Crow (Batty) (1921-2010) (Class Of 1939)
Richard M Daniel (1954-2010) (Class Of 1972)  
Elaine Danner (Bridge) (1947-2010) (Class Of 1964)  
Ezekiel Z. Davis, Jr. (-2010) (Class Of 1982)  
Charles Miller Dixon (1921-2010) (Class Of 1942)  
Miriam Helen Drummond (Harris) (1928-2010) (Class Of 1947)  
Harold Ehrlich (1927-2010) (Class Of 1944)  
Evelyn Faith Etheridge (1922-2010) (Class Of 1940)  
Cedric B Felder (-2010) (Class Of 1997)  
Roscoe Owen "R. O. " Fleming, Jr. (1919-2010) (Class Of 1938)  
John Culpepper Fonville (1910-2010) (Class Of 1928)
Tharpe Forrester (1922-2010) (Class Of 1940)
Lester Abbott Funderburk, II (1954-2010) (Class Of 1973)  
Stephanie Nicole Furlow (1970-2010) (Class Of 1988)  
Martha N. Gay (Shellow) (1923-2010) (Class Of 1941)
Raymond J. "Jackie" Godin, Jr. (1943-2010) (Class Of 1961)  
William "Bill" Bibb Goodwyn, Jr. (1930-2010) (Class Of 1949)  
Algernon Pope Gordon (1922-2010) (Class Of 1939)  
Lucy Graves (McKee) (1946-2010) (Class Of 1964)  
Mary "Frances" Greene (Warren) (1928-2010) (Class Of 1947)  
Gwendolyn Eloise Haber (Dunn) (1925-2010) (Class Of 1945)  
Roger William Hagerty (1951-2010) (Class Of 1969)  
Danny Earl Hall (1951-2010) (Class Of 1969)  
Brenda J. Hammonds (Class Of 1968)  
James "Jim" Thomas Hamn, Jr. (1935-2010) (Class Of 1953)  
John B. Hancock (1931-2010) (Class Of 1950)  
Ann H. Harrell (Copeland Fitzpatrick) (1927-2010) (Class Of 1946)  
Ernest Lamar "Buddy" Hawk (1931-2010) (Class Of 1950)  
Milton Braun Hesslein (1918-2010) (Class Of 1934)  
Dr. Bruce Fowler Holding, Jr. (1928-2010) (Class Of 1945)  
Albert D. Holmes (1931-2010) (Class Of 1950)  
Bebe Holmes (Dowe) (1932-2010) (Class Of 1951)  
John E. Holt (1954-2010) (Class Of 1972)  
Carolyn Brame Hood (Rice) (1916-2010) (Class Of 1932)  
Robert S. Hooper (1943-2010) (Class Of 1962)  
Robert Preston Houston (1945-2010) (Class Of 1963)  
James "Jimmie" F. Huggins (1924-2010) (Class Of 1940)
Johnny Tate "J. T. " Hughes (1930-2010) (Class Of 1950)  
Gene Leslie Jarvis (1932-2010) (Class Of 1951)  
William "Bill" Peter Jehle (1950-2010) (Class Of 1969)  
Lillian Jones (Skinner) (1919-2010) (Class Of 1938)  
Gladys Kadel (Jernigan) (1920-2010) (Class Of 1938)
Janice "Jan" Kolb (Hall) (-2010) (Class Of 1965)  
Bobby C. Ledford (1936-2010) (Class Of 1955)  
Mary "Molly" Brooks Ledyard (McGough) (1918-2010) (Class Of 1936)  
Duane E Lindsey (-2010) (Class Of 1980)  
Clara N. Loftin (Taylor) (1926-2010) (Class Of 1946)  
Elizabeth Lummus (1912-2010) (Class Of 1930)
Sandra "Sandy" J. Mallory (Booher) (1943-2010) (Class Of 1961)  
Catherine Mashburn (Bonifay) (1917-2010) (Class Of 1935)
Dollie Gertrude Mathews (McGrath) (1916-2010) (Class Of 1933)  
Walter Joseph "Joe" McCorkle, Sr. (1924-2010) (Class Of 1942)  
Horace Dekovin McGraw (1931-2010) (Class Of 1949)  
John Curtis McGuff (1938-2010) (Class Of 1956)  
Michael "Mike" W. Miaoulis (1926-2010) (Class Of 1945)
Francis A. Moncrief (1934-2010) (Class Of 1953)  
Frank Everett Montgomery, III (1970-2010) (Class Of 1988)  
Randolph Blayde Moorer (1955-2010) (Class Of 1973)  
Henry Steindorff Morgan (1920-2010) (Class Of 1939)  
Delwin R. Morrison (1922-2010) (Class Of 1940)
William "Billy" Robert Mott (1928-2010) (Class Of 1946)  
John Horton Nelson (1951-2010) (Class Of 1969)  
Jewell O'Donnell (Majszak) (1923-2010) (Class Of 1942)  
William "Bill" Marvin Pearson (1924-2010) (Class Of 1943)  
Robert Daniel Peek (1949-2010) (Class Of 1969)  
Lore Poundstone (Parks) (1949-2010) (Class Of 1967)
Mabel Irene Pugh (Pruitt) (1913-2010) (Class Of 1931)
Robert C. "Pete" Rawlinson (1942-2010) (Class Of 1961)  
John L. "Larry" Redmond (-2010) (Class Of 1953)  
Frank Willard Riggs, III (1930-2010) (Class Of 1948)  
William Claude Rivers, Jr. (1937-2010) (Class Of 1956)  
Harold Glenn "Duck" Rutherford, Sr. (1930-2010) (Class Of 1951)  
Margaret Carol Sanders (Wylie) (1919-2010) (Class Of 1938)  
Myra Lee Scott (McCord) (1926-2010) (Class Of 1944)  
Priscilla Cooper Scott (Crommelin) (1919-2010) (Class Of 1938)  
June Sellers (Nichols) (1932-2010) (Class Of 1950)  
Betty Sheehan (Dekle) (1935-2010) (Class Of 1953)
James "Jimmy" Crenshaw Shepard, Jr. , PhD (1940-2010) (Class Of 1958)  
Marguerite Everett Sherlock (1923-2010) (Class Of 1941)  
Marie "Snookie" Shivers (Farley) (1918-2010) (Class Of 1935)  
Steven "Steve" J. Snowden (1950-2010) (Class Of 1969)  
Juanita Spencer (Allen) (1916-2010) (Class Of 1934)  
Jack Griffin Springer, Jr. (1961-2010) (Class Of 1979)  
George Rousseau Teague (1915-2010) (Class Of 1933)  
Elizabeth Ray Thames (1950-2009) (Class Of 1969)  
Jenny Thames (Moore) (1917-2010) (Class Of 1936)
William "Bill" Holcombe Crawford Thomas (1940-2010) (Class Of 1958)  
"Fred" Roland Thompson (Class Of 1947)  
Frances Tullis (1923-2010) (Class Of 1941)  
Dorothy "Dot" Upchurch (Rountree) (1929-2010) (Class Of 1947)  
Kenneth "Kenny" Evans Vann (1951-2010) (Class Of 1970)  
Miles L. Vaughan, Jr. (1942-2010) (Class Of 1961)  
Laura Belle Vaughn (David Shepherd) (1915-2010) (Class Of 1933)  
Antonio Vickers (1977-2010) (Class Of 1995)
Marianne Wallace (Dauphin) (1933-2010) (Class Of 1951)
Charles H. Wampold, Jr. (1925-2010) (Class Of 1943)  
Wesley Timothy "Tim" Ward (1963-2010) (Class Of 1981)  
Gwen Ware (Shenk) (1947-2010) (Class Of 1965)  
Emory Neil Weathers (1951-2010) (Class Of 1970)  
Eudora "Dora" Welch (Williams) (1951-2010) (Class Of 1969)  
Margaret A. Welch (Alford) (-2010) (Class Of 1946)  
Carolyn Weston (Abernathy) (1930-2010) (Class Of 1949)  
Geraldine White (Taylor) (1930-2010) (Class Of 1948)  
Arabelle Williams (Kirkland) (-2010) (Class Of 1942)
Jesse M. Williams, III (1940-2010) (Class Of 1958)
James Wilburn Worthington (1919-2010) (Class Of 1941)  

2009
Harold Thomas "Tommy" Age (1946-2009) (Class Of 1966)  
Jean Andrews (Peavy) (1918-2009) (Class Of 1935)  
Daniel "Dan" Elzy Armstrong, Jr. (1927-2009) (Class Of 1947)  
Shelbie D. Barkley (Cochran) (1927-2009) (Class Of 1945)  
Robert "Bob" O. Barnes (1923-2009) (Class Of 1942)
Wiley Clements Bazzell, Jr. (1930-2009) (Class Of 1948)  
James H. "Buddy" Berry (-2009) (Class Of 1962)  
Arnold M. Berthaume (1922-2009) (Class Of 1941)
Robert "Bob" Murray Bishop, Jr. (1935-2009) (Class Of 1953)  
Connie Botts (Powers) (1947-2009) (Class Of 1965)  
Margaret Bradford (Parker) (1918-2009) (Class Of 1937)
Rebecca "Becki" Anne Brewer (Cooper) (1951-2009) (Class Of 1969)  
Henry B. Brown (1923-2009) (Class Of 1941)
Howard Burroughs (1924-2009) (Class Of 1942)
Wynette Calhoun (Pait) (1921-2009) (Class Of 1939)  
Susanna Capilouto (Israel) (1921-2009) (Class Of 1939)  
Jean Carlton (Sims) (1925-2009) (Class Of 1944)  
Ruth Margaret Carr (Ryan) (1951-2009) (Class Of 1969)  
Carolyn Lang Clarke (1942-2009) (Class Of 1960)  
Joan C. Connell (Henderson -Sparks) (-2009) (Class Of 1962)  
Ina Mae "Polly" Cooper (Stearns) (1930-2009) (Class Of 1948)  
John Douglas "Doug" Cound, Jr. (1943-2009) (Class Of 1961)  
Patricia Gail Cox (1956-2009) (Class Of 1974)  
Alton B. Cumbus (1915-2009) (Class Of 1932)
C. P. Davis (1977-2009) (Class Of 1995)  
Dorothy "Dot" Davis (Cline) (1933-2009) (Class Of 1951)  
Shirley Anne DeGinther (Gwynn) (1924-2009) (Class Of 1941)
James "Jimmy" Patrick Donovan, Sr. (1930-2009) (Class Of 1949)  
Jack Dreyfus (1913-2009) (Class Of 1930)  
Jack Allen Dunn (1930-2009) (Class Of 1949)  
Kittye Durden (Hartley) (1925-2009) (Class Of 1943)  
Ralph Eagerton (1926-2009) (Class Of 1944)  
Cornelia Ellis (Snively Wallace) (1939-2009) (Class Of 1957)  
Richard Wayne Ellison (1938-2009) (Class Of 1956)  
Berry Lee Esco (1921-2009) (Class Of 1940)  
Carolyn Lucille Faulkner (Bailey) (1925-2009) (Class Of 1943)  
Jo Ann Faulkner (Ellis) (1937-2009) (Class Of 1955)  
Henry Tompkins "Tom" Fitzpatrick (1923-2009) (Class Of 1941)
Annie Bell Frazier (Barnett) (1915-2009) (Class Of 1933)  
Jack Frizzle (1921-2009) (Class Of 1938)
Betty Fulford (Crowder) (1940-2009) (Class Of 1960)  
Priscilla Gilmer (Dixon) (1945-2009) (Class Of 1963)  
Dorothy Ann Glasscock (1943-2009) (Class Of 1961)  
Charles F. Gray (1920-2009) (Class Of 1938)  
Inez Cowper Haigler (Sims) (1920-2009) (Class Of 1939)  
Sara Nell Hallman (Thomas) (1938-2009) (Class Of 1956)  
Zetelle Hammond (Felts) (1917-2009) (Class Of 1936)
Victor Eli Hanan (1926-2009) (Class Of 1944)  
Thomas "Tom" Irvin Hancock, III (1956-2009) (Class Of 1974)  
Eva Nell Hassey (Smilie) (1942-2009) (Class Of 1961)  
James Walton Heins (1924-2009) (Class Of 1942)
Joan C. Hester (West) (1939-2009) (Class Of 1957)  
William B. "Bobo" Holmes (1933-2009) (Class Of 1951)  
Bolling Hall Holt III (-2009) (Class Of 1968)  
David Oles Hughes (1932-2009) (Class Of 1950)  
Carroll E. Hughey, Jr. (1947-2009) (Class Of 1965)  
Van Buron Ingram, Jr. (1922-2009) (Class Of 1942)
Alex A. Jackson (1948-2009) (Class Of 1968)
Nellie James (Windham) (1912-2009) (Class Of 1930)
Donnie B. "D. B. " Jones (1920-2009) (Class Of 1939)
Fred D. Jones, Maj, Usaf (1921-2009) (Class Of 1941)  
Dorothy 'Dot' Joseph (Dickson) (1928-2009) (Class Of 1946)  
David F. Kimbrough (1938-2009) (Class Of 1957)  
Walter Alan Kinard (-2009) (Class Of 1969)  
Jessie N. Kitchens (Dawkins) (1939-2009) (Class Of 1957)
Robert "Bob" S. Lamar, Jr. (1941-2009) (Class Of 1959)  
Robert Standring Lamar, Sr. (1915-2009) (Class Of 1933)  
Marvin M. Lambert (1917-2009) (Class Of 1936)
Boyd Harlan Leyburn, Jr. (1931-2009) (Class Of 1948)  
Henry Edward Marcus, Jr. (1937-2009) (Class Of 1955)  
Alexander Andrews Marks (1910-2009) (Class Of 1926)  
Peggy Jean Martin (Hammar) (1933-2009) (Class Of 1951)  
Ruth McAllister (Mixson) (1920-2009) (Class Of 1947)  
Carolyn R. McCrummen (Watkins) (1925-2009) (Class Of 1943)  
Claudia Virginia McGee (Scott) (1933-2009) (Class Of 1951)  
Dona McNear (Duncan) (Class Of 1978)  
Frances Meadows (Kilgore) (1921-2009) (Class Of 1938)
Clarence Cecil Moody (1920-2009) (Class Of 1941)  
T. Hugh Moore (1920-2009) (Class Of 1941)
Janie Theresa Moses (Sharpless) (1914-2009) (Class Of 1933)
Glynn L. Mosley (1916-2009) (Class Of 1936)
Edward "Ed" Crawford Nelson, Jr. (1952-2009) (Class Of 1970)  
Anita Louise Newell (Bruner) (1942-2009) (Class Of 1960)  
W. S. "Billy" Newell (1921-2009) (Class Of 1943)  
Mary Grace Norris (Grimes) (1922-2009) (Class Of 1941)  
Jessie Lee O'Gwynn (Totty) (1917-2009) (Class Of 1934)  
Haynes Owens (1941-2009) (Class Of 1958)
Charlotte Virginia Parlier (Handy) (1921-2009) (Class Of 1938)  
Calvin T. Pollard (1960-2009) (Class Of 1979)
Thomas "Tom" C. Porter, Jr. (1932-2009) (Class Of 1950)  
Joy Purifoy (Waller) (1930-2009) (Class Of 1948)  
E. Kyle Renfroe (1925-2009) (Class Of 1943)  
Joe M. Rodgers (1934-2009) (Class Of 1952)  
Edith Eleanor Rushton (Johnston) (1920-2009) (Class Of 1937)  
Lula Ethel Sanders (McGuff) (1917-2009) (Class Of 1936)  
Sadie Schulwolf (Simon) (1916-2009) (Class Of 1933)  
Johnny Francis Sewell (1939-2009) (Class Of 1957)  
Emery J. Sheffield (1923-2009) (Class Of 1941)  
Josephine B. Smith (Ames Childres) (1937-2009) (Class Of 1955)
Steve Smith (-2009) (Class Of 1966)  
Elizabeth Ann Snow (Herbert) (1921-2009) (Class Of 1938)  
Robert "Bob" E. Stephens (1937-2009) (Class Of 1957)  
Dorothy "Dot" Stewart (Crutcher) (1938-2009) (Class Of 1957)
Richard L. Strong (1946-2009) (Class Of 1964)  
Charles W. Suran, Jr. (1923-2009) (Class Of 1941)
Lawrence "Larry" Park Taylor (1922-2009) (Class Of 1941)  
Willis Taylor (1917-2009) (Class Of 1937)
Philip Teague (1925-2009) (Class Of 1944)
Nancy D. Tripp (Nelson) (1929-2009) (Class Of 1947)
Sara Ellen Trotter (1938-2009) (Class Of 1956)  
Regina Varon (Schulwolf) (1924-2009) (Class Of 1943)  
Virginia Vaughn (Dahle) (1933-2009) (Class Of 1951)  
Hilda Wallace (Meriwether) (1924-2009) (Class Of 1942)  
Edna Warner (Luckie) (1932-2009) (Class Of 1951)  
Mary Frances Weldon (Hardeman) (1928-2009) (Class Of 1946)
Robert E. Wright (1960-2009) (Class Of 1979)
Charles Edward York (1923-2009) (Class Of 1941)
Dorothy Young (McLendon) (1921-2009) (Class Of 1939)
Fred Sam Young (1929-2009) (Class Of 1948)  

2008
Ruby Faye Abernathy (Downey) (1942-2008) (Class Of 1961)
Jack L. Austin (1929-2008) (Class Of 1947)  
Clarence E. "Butch" Avinger (1928-2008) (Class Of 1947)  
William "Billy" Stratton Bach (1928-2008) (Class Of 1947)  
Walter Jones Bamberg (-2008) (Class Of 1948)  
Robert "Bobby" Bennie Barnes (1934-2008) (Class Of 1952)  
Ethel Mae "Jinx" Barry (Jenkins) (1922-2008) (Class Of 1943)  
Charles Tatum Bazzell (1933-2008) (Class Of 1951)  
Theodore Lawrence Bear (1943-2008) (Class Of 1962)  
Robert "Bobby" Coleman Black (1934-2008) (Class Of 1952)  
Helen Louise Boggan (Lonsdale) (1932-2008) (Class Of 1950)  
Mildred Bolling (Matthews) (1928-2008) (Class Of 1946)
Robert Nelson Brassell, Jr. (1919-2008) (Class Of 1938)  
William "Bill" Styne Brewbaker, Jr. (1934-2008) (Class Of 1952)  
Martha Hart Brooks (-2008) (Class Of 1969)
Helen Marie Bryars (Dunaway) (1927-2008) (Class Of 1944)  
James Horace Burson (1921-2008) (Class Of 1941)
Helen Elizabeth Burt (Ciniglio) (1920-2008) (Class Of 1938)  
Bette Jean Burton (Spencer) (-2008) (Class Of 1962)  
Beverly Claire Busby (McLauchlin) (1941-2008) (Class Of 1959)  
Alec Cameron (Class Of 1965)  
Joseph Edward Chavers (1919-2008) (Class Of 1936)  
George Clare (1944-2008) (Class Of 1962)
Thomas J. Cobb (1944-2008) (Class Of 1962)
Richard "Dick" Wesley Compton (1925-2008) (Class Of 1943)  
William "Billy" Watson Compton (1944-2008) (Class Of 1962)  
George O'Gywnn Cowan, Col, Usaf (1921-2008) (Class Of 1939)
George Cullen "Bo" Dean, Jr. (1917-2008) (Class Of 1936)  
Carolyn Dees (1938-2008) (Class Of 1957)
J. David Donahoo (1954-2008) (Class Of 1972)  
Edna Downing (Brainard) (1920-2008) (Class Of 1938)  
Dr. Thomas "Tommy" E. Duke (1937-2008) (Class Of 1955)  
James T. Durden (1919-2008) (Class Of 1935)  
John C. Eagerton (1926-2008) (Class Of 1945)
Betty L. Elliott (Gillis) (-2008) (Class Of 1946)  
William Gary Ellis (1953-2008) (Class Of 1971)  
Edmund C. Fowler, Jr. (1918-2008) (Class Of 1935)  
Phillipa Mae Gardner (Lofton) (1916-2008) (Class Of 1936)  
Ethel Frances Godwin (Hawley) (1922-2008) (Class Of 1941)  
Sam H. Goldblatt (1915-2008) (Class Of 1933)
Ernest "Ernie" Granthum (1951-2008) (Class Of 1969)  
Sonja Gray (Ward) (1970-2008) (Class Of 1988)  
Earl Cranston Green, Jr. (1924-2008) (Class Of 1942)  
Betty Jean Guthrie (Donovan) (1930-2008) (Class Of 1948)  
Jean Matthews Hall (1921-2008) (Class Of 1939)
James "Jimmie" William Hall, Jr. (1931-2008) (Class Of 1950)  
Sara Nell Hannon (Wilder) (1929-2008) (Class Of 1949)
Herbert Hard (1919-2008) (Class Of 1938)
Lucy Catherine Harper (Moffat) (1917-2008) (Class Of 1935)  
Frank T. "Jeep" Hayes, Jr. (1925-2008) (Class Of 1944)  
Algie Hill (Neill) (1919-2008) (Class Of 1937)
Richard Taylor Holley (1920-2008) (Class Of 1940)  
William Lawson "Chief" Hudson (1935-2008) (Class Of 1953)  
Edna Mae Hull (Faucette) (1931-2008) (Class Of 1949)  
Juanita Hull (Fox) (1925-2008) (Class Of 1944)  
Dr. B. Franklin Jackson (1912-2008) (Class Of 1931)  
Dione Katrice Johnson (-2008) (Class Of 1990)  
Jan Jones (Eubank) (1945-2008) (Class Of 1963)  
Verner Gertrude Jones (Penton) (1925-2008) (Class Of 1944)  
Sue Keener (Thomas) (1922-2008) (Class Of 1939)
Donald "Don" Orrville Kocour (1943-2008) (Class Of 1961)
Betty Lane (Westcott) (1929-2008) (Class Of 1950)  
Grace Marie Lee (Sherlock) (1928-2008) (Class Of 1949)  
Paula Leech (Class Of 1945)  
Edward Nolen Lewis Jr (Class Of 1938)  
Virginia Loeb (Weil) (1922-2008) (Class Of 1938)  
Judith "Judy" London (Evans) (1947-2008) (Class Of 1965)  
Marjorie "Margie" Long (Hudson) (1922-2008) (Class Of 1940)  
James "Jim" McSwain (1943-2008) (Class Of 1961)  
Emil Joseph "E. J. " Meyer, III (1922-2008) (Class Of 1940)  
Edward C. Mitchell (1915-2008) (Class Of 1933)
Mildred G. Morton (Brown Porterfield) (1920-2008) (Class Of 1939)  
Willie Frank Norris (1923-2008) (Class Of 1942)  
Helen S. Peckinpaugh (Hines) (1938-2008) (Class Of 1956)  
John Alexander Perdue (1923-2008) (Class Of 1941)  
Howard Gardner Perdue, Sr. , Maj, USA (1928-2008) (Class Of 1946)  
Helen A. Petrey (Pennington) (1923-2008) (Class Of 1941)  
Grover Cleveland "Butch" Pilgreen, III (1939-2008) (Class Of 1958)  
Olin G. "O. G. " Pinkston, Jr. (1931-2008) (Class Of 1949)
Shawanis Pressley (-2008) (Class Of 1999)
Darlene Price (Longcrier) (1946-2008) (Class Of 1964)  
Alma Pylant (McKay) (1922-2008) (Class Of 1939)
James "Jimmy" I. Reynolds (1931-2008) (Class Of 1950)  
Barbara A. Russell (Robinson) (1939-2008) (Class Of 1957)  
Jean M. Russell (Small) (1935-2008) (Class Of 1954)
Jimmie Lee Sabel (1922-2008) (Class Of 1940)
Helen Elizabeth Sanford (Whitman) (1926-2008) (Class Of 1943)  
Susan Hollis Scott (Harper) (1939-2008) (Class Of 1957)
Martha Noble Seay (Jones) (1927-2008) (Class Of 1945)  
Irene Houston Sheehan (Howe) (1917-2008) (Class Of 1936)
Carolyn Shivers (Mastin) (1916-2008) (Class Of 1933)  
Thomas "Tommy" A. Snowden, Jr. (Class Of 1952)  
Cedora "Dorrie" Josephine Stephens (Madden) (1932-2008) (Class Of 1950)  
Rose Terry Stewart (Taylor-Swihart) (1931-2008) (Class Of 1949)  
Leona Sullivan (Teague) (1916-2008) (Class Of 1935)  
Willette Tallie (1965-2008) (Class Of 1983)  
Bette Susan "Sue" Thompson (Gaines) (1933-2008) (Class Of 1951)  
George W. Thompson, Jr. (1920-2008) (Class Of 1938)
Dr. John M. Thorington, Jr. (1943-2008) (Class Of 1961)  
Renota D. Tyus (1986-2008) (Class Of 2004)  
Pattie Gardner Upchurch (Waites) (1917-2008) (Class Of 1935)  
George L. Vickery (1921-2008) (Class Of 1939)  
Tristam "Tris" Bethea Walter, Jr. (1943-2008) (Class Of 1962)
Sybil Droyt Wilcox (Hughes) (1932-2008) (Class Of 1950)  
Antonie "Tony" Williams (1983-2008) (Class Of 2000)  
Phyllis Wilson (Bozeman) (1919-2008) (Class Of 1937)
Taressa Witherall (Price) (1943-2008) (Class Of 1961)  
Arthur Gary Woolard (1946-2008) (Class Of 1964)

2007
Allen Rucker Anderson (1929-2007) (Class Of 1947)
Lena B. (Rush) (1921-2007) (Class Of 1940)  
Thomas Michael Baker (1949-2007) (Class Of 1968)  
May Flowers Baldwin (Holbrook) (1911-2007) (Class Of 1929)  
Bobby "Evans" Bates, Cpa (1925-2007) (Class Of 1943)  
Charles S. Bauman (1922-2007) (Class Of 1940)  
Emily M. Bear (Hughes) (1934-2007) (Class Of 1952)  
Charles B. Betts (1938-2007) (Class Of 1958)
Howard Brasseale (1919-2007) (Class Of 1941)
Mary Brook (Harper Putman) (1920-2007) (Class Of 1938)  
Henry Albert Brooks, Msgt, Usaf (1918-2007) (Class Of 1938)  
Nancy Carmichael Bullock (Vallance) (1924-2007) (Class Of 1942)  
Mavis Patricia "Pat" Burke (Wright) (1922-2007) (Class Of 1941)  
Kenneth L. Campbell (1925-2007) (Class Of 1943)  
Catherine Cannon (Vickrey) (1924-2007) (Class Of 1943)  
Darius H. Christie (1921-2007) (Class Of 1942)
Elizabeth L. Clements (Petrey) (1923-2007) (Class Of 1941)
Alice Condon (Albertson) (1917-2007) (Class Of 1933)  
Shirley Leigh Coon (Wheat) (1936-2007) (Class Of 1954)
Erin M. Crum (Sternenberg) (1924-2007) (Class Of 1941)  
Dorothy Crump (Wise) (1919-2007) (Class Of 1940)
Mary Evelyn Crump (Walker) (1919-2007) (Class Of 1937)  
Robert "Bobby" Bozeman Crumpton (1926-2007) (Class Of 1944)  
Juanita Daniel (Tarleton) (1923-2007) (Class Of 1941)  
Sidney W. Dawkins (1938-2007) (Class Of 1957)
Margaret Frances Dearmon (Reeves) (1931-2007) (Class Of 1949)  
Ora Donaldson (1913-2007) (Class Of 1929)
Mallene Evans (Hartman) (1942-2007) (Class Of 1960)  
Lena Frances Faulkner (Cutts) (1937-2007) (Class Of 1956)  
Gary Paul Fennell (1949-2007) (Class Of 1967)
Carolyn L. Foreman (Gordon) (1921-2007) (Class Of 1939)  
George H. Foster (1914-2007) (Class Of 1932)
Barbara Lee Fryar (Licata) (1943-2007) (Class Of 1961)  
Allan Gassenheimer (1913-2007) (Class Of 1931)
Margaret Jenkins Gibbons (Byrne) (1919-2007) (Class Of 1937)  
Pershing Goodson (1918-2007) (Class Of 1941)
Rosamond Graham (1930-2007) (Class Of 1948)  
Thomas E. Gray (1916-2007) (Class Of 1934)  
Edward O. Greeson (1917-2007) (Class Of 1935)
Elizabeth Tyler "Beppy" Gunter (Downey) (1916-2007) (Class Of 1933)  
Cecil Edward "Gus" Guthrie, Sr. , SMSgt, Usaf (1925-2007) (Class Of 1943)  
Charles Andrew Harris, Jr. (1918-2007) (Class Of 1936)  
Frances B. "Brooks" Higgins (1925-2007) (Class Of 1943)  
Edna Earle Hill (Farmer) (1927-2007) (Class Of 1943)  
Jo Ann Holman (Class Of 1953)  
Betty Jo Hughes (Gilpin) (1930-2007) (Class Of 1948)
Donald "Don" Gene Hussey (1950-2007) (Class Of 1970)
Annette Jackson (Daniels) (1964-2007) (Class Of 1982)  
Roy E. Johns (1933-2007) (Class Of 1952)
Curtis J. "Jack" Jones, Jr. (1934-2007) (Class Of 1952)  
Lonnie C. Jordan, Jr. (1924-2007) (Class Of 1943)  
Dorothy Elvy Joyce (Dryden) (1922-2007) (Class Of 1939)
Charles Tilford Kohn (1926-2007) (Class Of 1943)  
Frances Kreis (1929-2007) (Class Of 1948)  
Raymond C. "R. C. " Kyzer, Jr. (1933-2007) (Class Of 1952)  
Lucie C. Leak (Stone) (1935-2007) (Class Of 1952)  
Francis T. "Johnny" Long (1933-2007) (Class Of 1952)  
Gerald Wallace McDade (1919-2007) (Class Of 1941)
Gertrude Maria McGehee (Sedberry) (1912-2007) (Class Of 1930)  
Theodore McLeod (1919-2007) (Class Of 1940)
James "Jimmy" V. Merlini, Jr. (1942-2007) (Class Of 1960)  
Horace Woodrow Mitchell (1918-2007) (Class Of 1935)  
Marsha Mitchell (Walters) (1938-2007) (Class Of 1957)
Genevieve Moore (Azar) (1936-2007) (Class Of 1955)  
Mary Elizabeth Moore (Beaird) (1918-2007) (Class Of 1936)  
Reuben T. Moore (1923-2007) (Class Of 1941)
Dr. Anderson "Andy" Morrow Morris (1950-2007) (Class Of 1968)  
Dorothy Moser (Stearns) (1925-2007) (Class Of 1941)  
James Philip Naftel (1924-2007) (Class Of 1942)  
Silas S. "Brook" Nettles, Col, Usaf (1922-2007) (Class Of 1941)  
Roger Charles Norris (1923-2007) (Class Of 1941)  
Lillian Mae Oden (Monfee) (1939-2007) (Class Of 1956)  
Lucy Gilmer Oliver (Coleman) (1903-2007) (Class Of 1920)
Robert Parkman (1919-2007) (Class Of 1939)
John Burns Paterson, Jr. (1932-2007) (Class Of 1950)  
Hilda Pearson (Rolen) (1923-2007) (Class Of 1942)  
James Henry Pertree (1924-2007) (Class Of 1942)  
Linda Belle Peterson (Jones) (1931-2007) (Class Of 1949)  
Willie Thacker Pickett (Moody) (1924-2007) (Class Of 1942)  
Solomon "Sol" Piha Page (1920-2007) (Class Of 1937)  
Lois Pittman (Smith) (1911-2007) (Class Of 1927)  
Mary Ann Pope (Liles) (1945-2007) (Class Of 1963)
James Ervin Porter, Sr. (1928-2007) (Class Of 1947)  
Joan C. Pugh (1942-2007) (Class Of 1961)  
Mary Caroline Ray (Campbell) (1921-2007) (Class Of 1938)  
George Marlow Reese, Jr. (1939-2007) (Class Of 1957)  
Wiley C. Richardson (Class Of 1968)  
Ben Rountree (-2007) (Class Of 1967)  
Martha Frances Rowlen (Norman) (1919-2007) (Class Of 1938)  
Jack Harold Scholder (1932-2007) (Class Of 1950)  
Lloyd Allen Scott (1920-2007) (Class Of 1938)  
Emma Bennett Sellers (Steere) (1914-2007) (Class Of 1931)  
Faye Shelby (Kilgore) (1964-2007) (Class Of 1982)
Clifford Land Singleton (1923-2007) (Class Of 1941)  
Robert Inman Slaton (1932-2007) (Class Of 1951)  
Doris Ann Slauson (Harris) (1935-2007) (Class Of 1953)
Willie "Billie" Spearin (1914-2007) (Class Of 1932)  
Harold Stanford (1920-2007) (Class Of 1941)
Herman R. Stewart, Jr. (1942-2007) (Class Of 1961)  
Mary Elizabeth Story (Kuh) (-2007) (Class Of 1940)  
Alice Stovall (Downing) (1916-2007) (Class Of 1933)
Jean Annis Sylvest (Welch) (1933-2007) (Class Of 1951)  
Elizabeth Ann Tatum (1927-2007) (Class Of 1945)  
Katie Treadwell (Barnett) (1907-2007) (Class Of 1925)  
Ann "Annie" Ruth Turner (Reeves) (1925-2007) (Class Of 1943)  
Carol Upchurch (Walker) (1935-2007) (Class Of 1953)  
Eleanor Upchurch (Kennedy) (1920-2007) (Class Of 1937)  
Leon M. Vick, Jr. (1937-2007) (Class Of 1955)
Mabel Jewel Weldon (Pirtle) (1919-2007) (Class Of 1938)  
James Gerald Whiddon, Jr. (1927-2007) (Class Of 1946)  
Julian B. Whigham (1920-2007) (Class Of 1939)
Angela Godwin Williams (Vigil) (-2007) (Class Of 1954)  
Hazel Harper Williams (Smith) (1915-2007) (Class Of 1933)  
Homer Ray Wilson (1926-2007) (Class Of 1945)  
Jeanette Wilson (Dreher) (1927-2007) (Class Of 1945)  
Lamar Wood (1952-2007) (Class Of 1969)
Jean Zeigler (Bedgood) (1944-2007) (Class Of 1962)  

2006
Sharon Ausley (Gaines) (1960-2006) (Class Of 1978)  
Willie Madeline Baggett (1914-2006) (Class Of 1933)  
Johnny "Cowboy" Banks, Jr. (-2006) (Class Of 1985)  
Margaret Barganier (Griffin) (1921-2006) (Class Of 1939)  
Grover Dixon Barnett (1920 -2006) (Class Of 1938)  
Barney B. Beaird (1917-2006) (Class Of 1937)  
Dr. Frederic "Fred" Elliot Berman (1933-2006) (Class Of 1950)  
James I. Black, Jr. (1925-2006) (Class Of 1941)
Charles Sanford Blackledge (1913-2006) (Class Of 1930)  
Shirley Ruth Bonfeld (Shawe) (1924-2006) (Class Of 1942)  
David Brenner (1961-2006) (Class Of 1980)  
Norton William Brooker, Jr. (1944-2006) (Class Of 1962)  
Olivia Retta Browder (Johnson) (1919-2006) (Class Of 1941)
Thomas L. Bryant (1933-2006) (Class Of 1951)  
Nellie L. Burge (Lowery) (1937-2006) (Class Of 1955)  
Frances Louise Butler (Garden) (1920-2006) (Class Of 1938)  
Vivan Butler (Scott) (1937-2006) (Class Of 1955)  
Thomas L. Cargill (1962-2006) (Class Of 1980)  
William "Bill" Alma Caton (1938-2006) (Class Of 1956)  
William "Billy" House Chambless, Md (1929-2006) (Class Of 1947)  
Julian E. Clinkscales, Jr. (1929-2006) (Class Of 1948)  
B. Woodfin Cobbs (1927-2006) (Class Of 1944)  
Frances Irene Collins (Worthley) (1922-2006) (Class Of 1942)
Jesse Lee Cook (1926-2006) (Class Of 1946)  
Anthony Covey (1911-2006) (Class Of 1930)
Wendol Wade Crowder (1914-2006) (Class Of 1935)  
William "Bill" T. Crumhorn, Jr. (1914-2006) (Class Of 1931)
Emmett S. Davis (1921-2006) (Class Of 1940)
Margaret Elizabeth Eagerton (1919-2006) (Class Of 1938)  
Kimberly Ann Easterling (1964-2006) (Class Of 1982)  
Hortense Felts (McKinney) (1919-2006) (Class Of 1937)
Philip "Phil" J. Fischer (-2006) (Class Of 1959)  
James T. "Pie Boy Perry" Fowler (1920-2006) (Class Of 1940)  
Sara David Franco (Piha) (1924-2006) (Class Of 1941)
Bruce Garner (1921-2006) (Class Of 1941)  
Wilma Gentry (Powell) (1920-2006) (Class Of 1939)  
Ethel Ruth Gillespie (Pierce) (1932-2006) (Class Of 1951)  
Robert Clark Gillis (1962-2006) (Class Of 1979)  
Ruth Guy (Chambless) (1918-2006) (Class Of 1937)  
Stephen H. Hackney (1947-2006) (Class Of 1966)  
Nell Hagedorn (1903-2006) (Class Of 1922)  
Camilla Hamilton (Lowry) (1933-2006) (Class Of 1951)  
Margaret Harmon (Smith) (1916-2006) (Class Of 1933)  
Julia Harris (McGough) (1919-2006) (Class Of 1938)  
Eugene Harrod (1930-2006) (Class Of 1948)  
Mary Nell Hawk (Suggs) (1920-2006) (Class Of 1937)  
Michael Keith Hodges (1970-2006) (Class Of 1989)  
Sarah Holiday (Williams) (1917-2006) (Class Of 1935)
Joy Marie Holmes (Collins) (1933-2006) (Class Of 1951)  
Eugenia "Gene" Hopkins (Elebash) (1916-2006) (Class Of 1932)  
George Mathews Marks Hopkins (-2006) (Class Of 1941)
Malcolm "Mac" Burke Horrell, Jr. (1922-2006) (Class Of 1941)  
James Keno "Jake" Huffstutler, Sr. (1927-2006) (Class Of 1945)  
Arthur F. Irwin (-2006) (Class Of 1935)  
Tressie James (Ott) (1919-2006) (Class Of 1936)  
Franklin "Frank" Daniel Jenkins (1937-2006) (Class Of 1955)  
Robert M. Jones (1932-2006) (Class Of 1951)  
Alfred "Al" J. Jordan (1928-2006) (Class Of 1946)
Gloria Jordan (Elder) (1923-2006) (Class Of 1941)  
Mary Elizabeth Judkins (Cook) (1913-2006) (Class Of 1931)  
Mary Calvin Keene (Collins) (1921-2006) (Class Of 1939)  
Celia Carolyn Killingsworth (Higgins) (1919-2006) (Class Of 1937)  
Martha Claire Kimbrough (Bright) (1923-2006) (Class Of 1941)  
Cornelia T. Knowles (Spangler) (1928-2006) (Class Of 1946)  
Edward "Ed" Knox (-2006) (Class Of 1974)  
Garrett Leon Loard (1923-2006) (Class Of 1942)  
Elizabeth Anne "Ciba" Lozano (Meyer) (1939-2006) (Class Of 1956)  
Joe Bruce Maloy, Jr. (1923-2006) (Class Of 1942)  
Mary Sloan Marsh (Shoemaker) (1922-2006) (Class Of 1939)
Warner L. Mathis (1926-2006) (Class Of 1944)
Carolyn E. McDade (Sandman) (1928-2006) (Class Of 1946)  
Robert "Bob" B. McDonald (1922-2006) (Class Of 1941)  
Norma K. McDuffee (Burkett) (1938-2006) (Class Of 1957)  
V. S. "Mike" McElvy (1925-2006) (Class Of 1943)  
Harold Albert McKinnon (1958-2006) (Class Of 1976)  
Gordon Kenyon Meriwether, Jr. , Capt, Usn (1925-2006) (Class Of 1943)  
Ann Merritt (Booker) (1921-2006) (Class Of 1938)  
C. Kelly Mills (1956-2006) (Class Of 1974)
Thelma Louise Mills (Blevins) (1926-2006) (Class Of 1943)  
Joseph "Joe" McMichael Morris (-2006) (Class Of 1958)  
Troy Nichols (1941-2006) (Class Of 1959)  
James "Jimmy" L. Norton (1937-2006) (Class Of 1955)
Clifford R. O'Farrell, Jr. (1952-2006) (Class Of 1970)  
Mary Evelyn Osgoode (Sanders) (1925-2006) (Class Of 1947)  
Andrew Palmore (1961-2006) (Class Of 1980)
Glenn Pearson (Bear) (1940-2006) (Class Of 1958)
Margaret Winona Pearson (McWhorter) (1918-2006) (Class Of 1936)
Jacque A. Pebworth (1920-2006) (Class Of 1941)  
George I. Perryman (1921-2006) (Class Of 1939)
Mary Louise Pinson (Snead) (1940-2006) (Class Of 1958)
Dr. Ruth I. Rankin (Diaz-Plaja) (1920-2006) (Class Of 1938)  
Corella Rawls (Johnson) (1941-2006) (Class Of 1960)  
June Reeder (Haskins) (1921-2006) (Class Of 1939)
Jeanne Reynolds (Ussery) (-2006) (Class Of 1963)  
Clarence William Rigby (1914-2006) (Class Of 1936)
Lillian Whitney Rossell (Rawlings) (1919-2006) (Class Of 1937)  
John Phillip Roth (1946-2006) (Class Of 1964)  
Sultana S. Rousso (Melnick) (1923-2006) (Class Of 1940)  
Winston Haywood Sachar (1921-2006) (Class Of 1939)  
Dorothy Sanders (Garrett) (1919-2006) (Class Of 1939)  
Samuel Leopold Schloss, Jr. (1926-2006) (Class Of 1943)  
Charlie Burrel Shewmake, Jr. (1944-2006) (Class Of 1962)
Don Spencer (1927-2006) (Class Of 1946)
Lillian Spires (Glenn) (1938-2006) (Class Of 1956)  
Marion Stanley (Gregory) (1924-2006) (Class Of 1942)  
Mary Steed (Harris) (1919-2006) (Class Of 1938)
John Pearson Stephens (1923-2006) (Class Of 1943)  
Frank Bishop Stringer, Sr. (1927-2006) (Class Of 1946)  
Henry Carlton Terry (1920-2006) (Class Of 1940)
James Terry (1923-2006) (Class Of 1942)
Julia Beth Thacker (1958-2006) (Class Of 1976)  
Patsy L. Thames (West) (1920-2006) (Class Of 1938)  
Joe Thomas Tisdale, Sr. (1921-2006) (Class Of 1942)  
Samuel "Sam" Edward Tranum, Jr. (1931-2006) (Class Of 1949)  
Randolph "Randy" Trotman (1952-2006) (Class Of 1970)  
Thelma Wade (Allen) (1921-2006) (Class Of 1939)
Lynda Goode Walraven (Covington) (1938-2006) (Class Of 1956)  
John S. Warner (1934-2006) (Class Of 1952)
Mary Elizabeth Warr (Blevins) (1923-2006) (Class Of 1941)  
Katherine Watt (Hart) (1915-2006) (Class Of 1933)
James "Jimmy" H. Westbrook (1945-2006) (Class Of 1965)  
Julia Grace Williams (Thomas) (1915-2006) (Class Of 1932)
Helen Wooten (Theiling) (-2006) (Class Of 1951)  
Edwin "Ed" Jones Wycoff, Sr. (1925-2006) (Class Of 1943)  
Tammy Ruth Young (Whatley) (1962-2006) (Class Of 1980)
Rachel Lynn Youngblood (Hawkins) (1937-2006) (Class Of 1955)  

2005
Henry Steven Adair, Jr. , Dvm (1926-2005) (Class Of 1944)  
Robert P. Arrington (1920-2005) (Class Of 1937)
Harry McGwinn Barnes, Jr. (1924-2005) (Class Of 1943)
Mary Ellen Bear (Berry) (1924-2005) (Class Of 1941)
Jerry Vance Beasley (1927-2005) (Class Of 1946)  
Michael "Mike" Anthony Becker (1949-2005) (Class Of 1968)
Christopher J. Bond (1939-2005) (Class Of 1957)
Martha Bowman (Blackmon) (1920-2005) (Class Of 1938)  
Sharon Boyer (Pelt) (1953-2005) (Class Of 1971)  
Betty Jane Bradley (Johnson) (1925-2005) (Class Of 1942)
J. Dan Brock (1916-2005) (Class Of 1934)  
Anne C. Brown (1955-2005) (Class Of 1973)
Hilda M. Brown (Kreis) (1923-2005) (Class Of 1941)  
Thomas "Tommy" Floyd Burnside (1933-2005) (Class Of 1952)  
Dorothy Elizabeth Bush (Miller) (1919-2005) (Class Of 1938)  
Joe Bibb Cain, Jr. (1913-2005) (Class Of 1931)
Karissa "Kay" J. Canady (Taylor) (1938-2005) (Class Of 1956)  
Jimmie Harold Cantrell (1933-2005) (Class Of 1951)  
Mattie Jo Carnathan (Murphree) (1928-2005) (Class Of 1946)  
Alexander H. 'Bud' Carothers (-2005) (Class Of 1939)  
Miriam Chesnutt (Cochran) (1919-2005) (Class Of 1937)
Steven R. Christian (1945-2005) (Class Of 1964)
Helen Christie (Gilder) (1916-2005) (Class Of 1934)
Thelma Cook (McKissick) (1917-2005) (Class Of 1937)  
Carter Bradley "Mike" Cook, III (1946-2005) (Class Of 1964)  
Alan S. Craig, Sr. (1931-2005) (Class Of 1950)  
Edwin McNeil Crawford (1929-2005) (Class Of 1947)
Lucy Flowers Culver (Stuart) (1920-2005) (Class Of 1937)  
Henry Grady Dailey (1919-2005) (Class Of 1937)
James "Jim" Merriam Dalahay (1958-2005) (Class Of 1976)  
Velma J. Davis (-2005) (Class Of 1979)  
Charles Owen DeRamus (1936-2005) (Class Of 1954)  
Ernest G. Dismukes (1919-2005) (Class Of 1937)
William "Bill" Truman Douglass, Jr. (1930-2005) (Class Of 1949)
James B. Dozier (1920-2005) (Class Of 1938)
Helen Ellis (Martin) (1915-2005) (Class Of 1932)
Kate Durr Elmore (1927-2005) (Class Of 1945)  
Elisa Flack (Schmidt) (1969-2005) (Class Of 1987)  
Mary Alice Ford (Bricken) (1920-2005) (Class Of 1939)
John Walter Fowler (1935-2005) (Class Of 1954)  
Edward Franklin (1926-2005) (Class Of 1944)
Edward M. Gannon, Sr. (1926-2005) (Class Of 1945)
M. Elizabeth "Betty" Gauntt (Gilmer) (1924-2005) (Class Of 1941)  
Bush Anderson "Butch" Gilchrist (1949-2005) (Class Of 1967)  
Emily L. Gipson (Courington) (1923-2005) (Class Of 1941)
Jimmie Zetella Graham (McCain) (1913-2005) (Class Of 1931)  
Mary S. Graham (Champion) (1923-2005) (Class Of 1941)  
Jessica Yvette Grant (Brown) (Class Of 1975)  
Floy Greer (Barganier) (1913-2005) (Class Of 1932)  
Sarah Greer (Jones) (1918-2005) (Class Of 1936)  
Norman Harriss Grider (1936-2005) (Class Of 1954)  
Hazlehurst D. Grover, Ltc, Usaf (1919-2005) (Class Of 1937)  
Marian Rebecca Hays (Marxer) (1924-2005) (Class Of 1942)  
Mary L. Helms (Campbell) (1916-2005) (Class Of 1934)  
Dorothy Jean Higgins (Thompson) (1923-2005) (Class Of 1941)
Ferrie E. Hunter (1923-2005) (Class Of 1942)  
Richard F. Jacob (-2005) (Class Of 1956)  
Evelyn Jeffcoat (Sanford) (1919-2005) (Class Of 1937)
Charles W. Jones (-2005) (Class Of 1946)
Terrell "Terry" M. Jones (1934-2005) (Class Of 1952)  
Neal Clayton "Tank" Justice (1937-2005) (Class Of 1956)  
Burke Land (McGonigal) (1922-2005) (Class Of 1939)  
Wayne T. Lawhorne (1938-2005) (Class Of 1957)
Rose Leftwich (Neville) (1917-2005) (Class Of 1935)  
Jeanette E. Lifsey (Smilie) (1920-2005) (Class Of 1938)  
Patricia "Pat" A. Lindsey (Yantis) (1926-2005) (Class Of 1944)
Frances "Duss" Litchfield (Walker) (1919-2005) (Class Of 1937)  
Bertram S. Loeb (1909-2005) (Class Of 1927)  
Herman Loeb, Jr. (1913-2005) (Class Of 1930)  
Anne "Annie" Lelia Logan (Perdue) (1923-2005) (Class Of 1942)  
Daniel "Danny" Broughton Long, Sr. (1925-2005) (Class Of 1943)  
Brenda C. Lusco (Cronier) (1956-2005) (Class Of 1975)  
Coleman Frank "Pete" Machen, Jr. (1939-2005) (Class Of 1956)  
Ruth Sightler Madden (Laney Calder) (1921-2005) (Class Of 1938)
Vester L. "Buck" Mason (1920-2005) (Class Of 1938)  
Jerry Bruce McCann (1932-2005) (Class Of 1950)  
John M. McCullough (1919-2005) (Class Of 1936)
Valeria D. McGuire (1961-2005) (Class Of 1979)  
James William McMurray, Jr. (1949-2005) (Class Of 1967)  
Ruby Miniard (Pitts) (1912-2005) (Class Of 1930)
Annie Laurie Mitchell (Newsom) (1918-2005) (Class Of 1936)  
Doris Mitchell (Wilson) (1919-2005) (Class Of 1937)
Larry Delano Mitchell (1953-2005) (Class Of 1973)  
Vera Grace Mobley (1911-2005) (Class Of 1929)
Dorothy Moore (Cleghorn) (1923-2005) (Class Of 1942)  
Lewis H. Murrell (1962-2005) (Class Of 1982)  
Sharon D. Norred (1946-2005) (Class Of 1965)
Mary Joyce Park (Boyd) (1924-2005) (Class Of 1942)  
Eleanor Pebworth (Barker) (1913-2005) (Class Of 1932)  
Kathryn D. Perdue (Bishop) (1939-2005) (Class Of 1957)
Oliver B. Porterfield (1933-2005) (Class Of 1951)  
Mary Ellen Price (Smith Sparks) (-2005) (Class Of 1933)  
Jean Prichett (Sharpe) (1932-2005) (Class Of 1950)  
Nell Rankin (Davidson) (1924-2005) (Class Of 1942)  
Lt. Col. Bolling Hall "Rod" Rawlinson (1917-2005) (Class Of 1936)  
Alva Fitzpatrick Ray (1913-2005) (Class Of 1933)  
Anne Louise Reynolds (1960-2005) (Class Of 1978)  
Catherine "Kitty" Ritch (Darby) (1926-2005) (Class Of 1944)  
Octavia Nono Roemer (1918-2005) (Class Of 1936)  
Olen Walter Tres Rogers (1950-2005) (Class Of 1969)  
Betty Rowell (Gilmore) (1926-2005) (Class Of 1944)
Ruby Rowlen (Capell) (1915-2005) (Class Of 1935)  
Lee Martin Russell, Dvm (1935-2005) (Class Of 1953)  
Don Richard Scaff (1942-2005) (Class Of 1962)  
Charles Jack Schulwolf (1919-2005) (Class Of 1937)  
Henry R. Seawell (1922-2005) (Class Of 1940)
Philip Allen Sellers (1920-2005) (Class Of 1938)  
Kalman "Kal" Shwarts, Jr. (1921-2005) (Class Of 1939)  
Janie Elizabeth "Betsy" Smith (Watson) (-2005) (Class Of 1961)  
Virginia Spear (Gandy) (1932-2005) (Class Of 1950)  
Thomas Harold "Harry" Stearns (1918-2005) (Class Of 1939)  
Perry Bullard Stephens (1924-2005) (Class Of 1942)  
Mary Ellen Taylor (Smith) (1930-2005) (Class Of 1948)  
David FitzGerald Thornbury (-2005) (Class Of 1969)  
Charles L. Thornton (Class Of 1971)  
Fred "Freddie" N. Threadgill (1939-2005) (Class Of 1957)
Albert Neal Turner (1923-2005) (Class Of 1942)
Jean E. Turner (Harper) (-2005) (Class Of 1945)  
Kenneth Wilder Underwood, Jr. (1924-2005) (Class Of 1942)  
Ruth Vickers (Weeks) (1918-2005) (Class Of 1936)  
Edward Vornbrock (1955-2005) (Class Of 1973)  
Jeanne Varner Walker (Anderson) (1923-2005) (Class Of 1941)  
Billy Franklin Ward (1921-2005) (Class Of 1941)  
Felicia Ware (Pugh) (1961-2005) (Class Of 1979)
Jere Martin Warner (1923-2005) (Class Of 1943)
Emily Warren (Hurt) (1928-2005) (Class Of 1945)  
Emory H. Weathers, Sr. (1922-2005) (Class Of 1941)
Mary Yougene "Gene" Williford (Yates) (1930-2005) (Class Of 1949)  
Joseph "Joe" C. Woodson (1920-2005) (Class Of 1940)

2004
Marion Adcock (Slaughter) (1918-2004) (Class Of 1937)
Edna V. Alums (1915-2004) (Class Of 1934)
Walter Tesmer Ausfeld, Sr. (-2004) (Class Of 1944)
Sara Ellen Barfield (Freeman) (1934-2004) (Class Of 1952)  
Elizabeth Beall (Horton) (1923-2004) (Class Of 1941)
John Calvin Bean, Cpa (1956-2004) (Class Of 1975)  
Dana Belser (1962-2004) (Class Of 1980)
Annie L. Brantley (1914-2004) (Class Of 1929)
James Vernert Brasseale (1920-2004) (Class Of 1942)
Dorothy Broadway (Miller) (1911-2004) (Class Of 1929)  
Elna Brown (1921-2004) (Class Of 1939)
Benjamin "Ben" R. Capell (1916-2004) (Class Of 1935)
Morris Capilouto (1912-2004) (Class Of 1932)
Faber U. Cauthen (1921-2004) (Class Of 1942)
Jack Windham Chambliss (1924-2004) (Class Of 1942)
Margaret Clark (Adams) (1917-2004) (Class Of 1937)
Betty Carol Connell (Mitchell) (1938-2004) (Class Of 1956)  
Mary Eleise Cravey (1922-2004) (Class Of 1941)
Hathaway Crenshaw (Goldthwaite) (1909-2004) (Class Of 1926)
Sally Ruth Crow (Baker) (1921-2004) (Class Of 1939)
Elna A. Cumbee (Hancock) (1939-2004) (Class Of 1957)
Clara Ann Day (Turner) (1928-2004) (Class Of 1947)  
Harold Rudolph Dobbs (1921-2004) (Class Of 1938)
Andrew P. Felts (1913-2004) (Class Of 1932)
Anne W. Ford (Merlini) (1920-2004) (Class Of 1938)
Elizabeth G. Foster (Stakely) (1919-2004) (Class Of 1937)
Margaret Ann Gibson (Johnston) (1920-2004) (Class Of 1938)
Charles O. Gilpin (1925-2004) (Class Of 1943)
Doris Glawson (Wilkinson) (1925-2004) (Class Of 1940)
Doug Goodwin (-2004) (Class Of 1964)  
Ivan D. Grable (1917-2004) (Class Of 1936)
Richard Grable (1916-2004) (Class Of 1935)
Richard Owen Grable, Usng (1916-2004) (Class Of 1934)
John Alford Haigler (1912-2004) (Class Of 1931)
Adele L. Hall (Garsed) (1921-2004) (Class Of 1941)
John Brunson Howard (1935-2004) (Class Of 1952)  
"Rea" Robert Emile Austin Jabour (1951-2004) (Class Of 1969)  
Mildred Johnson (Cowham) (1919-2004) (Class Of 1938)
Miriam Johnston (Hall) (1927-2004) (Class Of 1945)  
Amelia Lamar (Wheeler) (1917-2004) (Class Of 1936)
James G. Lamar (1920-2004) (Class Of 1938)
Jessie J. Lanier (1918-2004) (Class Of 1938)
Thomas Brooks Ledyard (1921-2004) (Class Of 1943)
William C. Long (1918-2004) (Class Of 1937)
Arthur W. Marxer (1922-2004) (Class Of 1940)
Sandra "Sandi" Marzella (Beasley) (1949-2004) (Class Of 1967)
Mary Louise Matthews (Moorer) (1916-2004) (Class Of 1933)
Britt May, Col, Usaf (1919-2004) (Class Of 1939)
Sarah Margaret Mays (Brown) (1921-2004) (Class Of 1940)
Frances McCoy (Renaud) (1920-2004) (Class Of 1938)
Shirley D. McCullough (1920-2004) (Class Of 1938)
Richard "Rick" Steven McDade (1960-2004) (Class Of 1978)  
Stephen Scott McMinn (1952-2004) (Class Of 1970)  
Gail Moseley (1949-2004) (Class Of 1968)  
Lorraine Mullins (Andrews) (1916-2004) (Class Of 1933)
Milton S. Park (1920-2004) (Class Of 1938)
Barton Heard Perry (1921-2004) (Class Of 1940)
Jessie Clay Robards (Atwood) (1913-2004) (Class Of 1931)
Winifred Robinson (Borden) (1919-2004) (Class Of 1937)
Walter Rosen (1920-2004) (Class Of 1938)
Dorothy June Ross (LeNoir) (1938-2004) (Class Of 1955)
Bill Rowlen (1946-2004) (Class Of 1965)  
Mary Frisbee Rutland (Webber) (1918-2004) (Class Of 1936)
Ewell Quinton Ryals (1930-2004) (Class Of 1949)  
Elizabeth Salter (Crittenden) (1915-2004) (Class Of 1932)
Sarah L. Samford (Plummer) (1921-2004) (Class Of 1939)
Sylvia Segall (Stamm) (1921-2004) (Class Of 1938)  
Mildred Sellers (Stevenson) (1921-2004) (Class Of 1939)  
Col. Elvin M. Sheffield (1919-2004) (Class Of 1939)
Suzan C. Shepherd (Hughes) (1939-2004) (Class Of 1957)
Barry O'Neil Shiflett (1922-2004) (Class Of 1940)
Curtis Claybon Slauson (1922-2004) (Class Of 1941)
Frank B. Spangler, Jr. (1913-2004) (Class Of 1931)
Alma Elizabeth Stewart (Jefcoat) (1921-2004) (Class Of 1939)
Furman C. "Billy" Stough (1928-2004) (Class Of 1946)  
John Walter Stowers (1919-2004) (Class Of 1938)
Edward N. Struthers, Jr. (1922-2004) (Class Of 1941)
Rose Tatum (Lassiter) (1917-2004) (Class Of 1934)
Gerald B. Taylor (1918-2004) (Class Of 1936)
Johnnie Everett Taylor (1937-2004) (Class Of 1956)  
Peggy C. Taylor (Whitman) (1932-2004) (Class Of 1950)  
Lakecia Thomas (-2004) (Class Of 1995)  
Frank Tripp (1923-2004) (Class Of 1942)
Mary Mercedes Troy (Schaum) (1920-2004) (Class Of 1936)
Roy D. Vann (1934-2004) (Class Of 1954)  
Edward "Ed" W. Wadsworth (1919-2004) (Class Of 1937)
Jane Carolyn Ward (Regnier) (1937-2004) (Class Of 1955)
William "Billy" J. Worthington (1916-2004) (Class Of 1935)
Ida Belle Young (1917-2004) (Class Of 1935)  

2003
Sam Arn, Jr. (1922-2003) (Class Of 1940)
Albert Augustus Ashley (1919-2003) (Class Of 1938)
Margaret Avant (Simpkins) (-2003) (Class Of 1938)
Geraldine "Gerry" Barnett (Davidson) (1920-2003) (Class Of 1938)
James "Jimmy" E. Bedgood, Sr. (1920-2003) (Class Of 1938)
Richard Charles Belser (Class Of 1973)  
Greer L. Bern (Berns) (2003) (Class Of 1968)  
Charles B. Blackshear (1918-2003) (Class Of 1936)
Farrar Bond (1924-2003) (Class Of 1944)
LaWanda Alameda Bowie (-2003) (Class Of 1992)  
William Rene Brinsfield (1950-2003) (Class Of 1968)  
Mary Louise Brock (Hartwigsen) (1925-2003) (Class Of 1943)  
Lillie Marie Brown (Hall) (1957-2003) (Class Of 1977)
Rodney L. Burkey (1951-2003) (Class Of 1970)  
Thomas C. Capell (1912-2003) (Class Of 1932)
Andrew Lee Carr (1939-2003) (Class Of 1958)
Darrell Wood Clark (-2003) (Class Of 1969)  
Demarious Coleman (1917-2003) (Class Of 1932)
Ruth Detwiler (Lavallet) (1918-2003) (Class Of 1936)
Judy Dodson (Persons) (1942-2003) (Class Of 1962)  
Ann Dowdell (Stauss) (1923-2003) (Class Of 1941)
Hugh Rigby "Riggs" Eggerton, Jr. (1951-2003) (Class Of 1969)
William Clay Farnell (1955-2003) (Class Of 1974)  
Henry I. Flinn, Jr. (1919-2003) (Class Of 1937)
Ralph A. Franco (1921-2003) (Class Of 1939)
Sheppard "Shep" M. Frazier (-2003) (Class Of 1954)  
Janet Ftances Gaulden (Van Tatenhove) (1938-2003) (Class Of 1956)  
Gloria Gerrish (Couch) (1919-2003) (Class Of 1937)  
Jewell Myrtice Green (Rachels) (1920-2003) (Class Of 1938)
Nina Ruth Grove (Cottrell) (1927-2003) (Class Of 1945)
Marjorie Lee Guillory (Edenfield) (1920-2003) (Class Of 1939)
William H. Hackney, Jr. (1918-2003) (Class Of 1936)
Sue Nesbitt Hails (Powell) (1913-2003) (Class Of 1931)  
Jacob "Jake" Hannon (1932-2003) (Class Of 1951)
Marjory Harper (Monroe) (1918-2003) (Class Of 1936)
Rubylee Hattemer (Richardson) (1919-2003) (Class Of 1937)
Robert Haynes (1918-2003) (Class Of 1937)
Patricia "Patti" Ann Hester (Larsen) (1943-2003) (Class Of 1961)  
Thomas Lamar Howell (1937-2003) (Class Of 1956)  
Fitzgerald "Jerry" Salter Hudson (1924-2003) (Class Of 1942)
Sandra Hurst (Rudd) (1938-2003) (Class Of 1956)  
Henry Hamilton "Ham" Hutchinson, Iii, Md (1919-2003) (Class Of 1937)
Carle Johnson (1916-2003) (Class Of 1937)
Sara S. Johnson (1916-2003) (Class Of 1933)
William Roscoe Johnson, Jr. (1917-2003) (Class Of 1933)
William M. Jordan (1914-2003) (Class Of 1932)
Edwin N. Jordan, Ltc, USA (1945-2003) (Class Of 1963)  
Beth "Bess" Keith (Cooke) (1921-2003) (Class Of 1939)
Mary Lou Light (-2003) (Class Of 1969)  
John W. Loard (1921-2003) (Class Of 1939)
Arthur Louis Lobman (1924-2003) (Class Of 1941)
Colin "Buster" Hubbert MacGuire (1921-2003) (Class Of 1940)
Priscilla Fairlie Marks (Thornton) (1916-2003) (Class Of 1933)
Virginia Mc Millan (Lyles) (1918-2003) (Class Of 1935)
Edna M. McGehee (Cauthen) (1919-2003) (Class Of 1938)
Lee W. Meriwether, Jr. (1927-2003) (Class Of 1945)
Kenneth Merriweather (1958-2003) (Class Of 1976)  
Joan Meyer (Cain) (1920-2003) (Class Of 1937)
Donald E. "Buddy" Morgan (1964-2003) (Class Of 1982)  
Collins Bertram Morrison (1921-2003) (Class Of 1939)
Elizabeth "Libby" E. Newsom (Mohr) (1939-2003) (Class Of 1957)
Ruth Virginia Parker (Goray) (1920-2003) (Class Of 1939)
Christopher "Chris" Brent Perry (1952-2003) (Class Of 1970)  
Monty Laslie Pharr (Mooney) (1950-2003) (Class Of 1968)
Lois Phelps (Owens) (1929-2003) (Class Of 1947)
Buddy Pope (-2003) (Class Of 1967)  
Eddie Pope (1942-2003) (Class Of 1960)
Dave Johnson Poundstone (1916-2003) (Class Of 1937)
John Harold Price (-2003) (Class Of 1969)  
Madge Richardson (Grable) (1940-2003) (Class Of 1956)  
Winnifred Imogene Richardson (Culotta) (1922-2003) (Class Of 1939)
Calvin Rushton (1935-2003) (Class Of 1954)
James "Jimmy" W. Rutland, III (1943-2003) (Class Of 1961)  
Elmer Salter (1907-2003) (Class Of 1923)
MacDuff "Mac" Saxon, Jr. (-2003) (Class Of 1958)
Dora Lena Schulwolf (1914-2003) (Class Of 1931)
Margaret "Peggy" Seay (Compton) (1927-2003) (Class Of 1945)
Rebecca "Becky" Ann Sexton (Kenney) (1952-2003) (Class Of 1970)  
Donald Edward Shaw (1921-2003) (Class Of 1940)
Gloria Shepherd (McVey) (1935-2003) (Class Of 1955)  
Michael "Mike" Reed Simpkins (1951-2003) (Class Of 1970)
John L. Smith (1920-2003) (Class Of 1938)
Virginia Smith (Harrison) (1917-2003) (Class Of 1935)
Florence Thweatt Snipes (McKinnon) (1918-2003) (Class Of 1936)
Zoramae Spiers (Gumpf) (1914-2003) (Class Of 1930)  
Dorothy R. Stanaland (Samuel) (1922-2003) (Class Of 1941)
Lydia Alva Stanford (Prim) (1920-2003) (Class Of 1939)
Dorothy Lee Steltenkamp (Landers) (1922-2003) (Class Of 1939)
Eleanor Marilyn Stovall (Ansley) (Mickey) (1940-2003) (Class Of 1957)
Isabelle Stowers (Wells) (1921-2003) (Class Of 1939)
Jere Kline Styron (1943-2003) (Class Of 1961)  
Marguerite Carroll Taylor (Missildine) (1937-2003) (Class Of 1956)  
Calvin E. Thorne (1938-2003) (Class Of 1957)
Wayne Pearson Traylor (1921-2003) (Class Of 1941)
Miriam Tucker (King) (1915-2003) (Class Of 1933)
Mary A. Vaughn (Gomolski) (1919-2003) (Class Of 1937)
Ross E. Wallach (1938-2003) (Class Of 1956)  
Nancy Louise Wright (1908-2003) (Class Of 1926)  
Irvin R. Zyskind (1914-2003) (Class Of 1931)

2002
Frank Aubrey Arnold, Jr. (1930-2002) (Class Of 1948)  
Louise Barber (Williams) (1916-2002) (Class Of 1937)
Mary Ellen Bayne (Wallace) (1922-2002) (Class Of 1941)
Beatrice R. Beasley (Reid) (1919-2002) (Class Of 1938)
Donna Bell (Perrett) (1940-2002) (Class Of 1958)
Newton Joseph Bell, III (1912-2002) (Class Of 1931)
William "Billy" Bird (1926-2002) (Class Of 1943)
Ronald P. Boozer (1942-2002) (Class Of 1961)  
William Boswell, Dmd (1943-2002) (Class Of 1961)  
Paula Diane Boychuck (-2002) (Class Of 1969)  
Nellie Ruth Brassell (Rutledge) (1911-2002) (Class Of 1928)
Thomas "Tom" A. Britton (1939-2002) (Class Of 1957)
Robert "Bobby" M. Brock (-2002) (Class Of 1950)  
Marshall Everett Brown (1921-2002) (Class Of 1939)
Martha Jane Buchanan (1945-2002) (Class Of 1963)  
Emory C. Burke (1915-2002) (Class Of 1933)
Mary Jane Carlisle (1921-2002) (Class Of 1939)
Eloise Carmichael (Sams) (1919-2002) (Class Of 1937)
Nelle Comer Caskie (Gulick) (1917-2002) (Class Of 1935)
Howard Byron Cheek (1923-2002) (Class Of 1941)
Handley Woodworth Cook (1922-2002) (Class Of 1940)
Clarence H. Cook, Jr. (1920-2002) (Class Of 1938)
William "Bill" C. Cordell, Jr. (1950-2002) (Class Of 1969)  
Robert L. Courtney (1917-2002) (Class Of 1935)
Mary Jane Crump (Brannon) (1917-2002) (Class Of 1933)
William H. Davis (1917-2002) (Class Of 1934)
David Dean (1948-2002) (Class Of 1966)  
Margaret Deavers (Heath) (1925-2002) (Class Of 1941)
Edward L. DeMotte (1922-2002) (Class Of 1940)
Launa Murray Dixon (Fleming) (1924-2002) (Class Of 1941)
Joseph Browder Dolbear (1918-2002) (Class Of 1936)
Jane Andrews Dozier (Harris) (1929-2002) (Class Of 1947)
Durward W. Easterling (1926-2002) (Class Of 1946)
Allen M. Esco (1933-2002) (Class Of 1951)
Lucy Feagin (Bunkley) (1917-2002) (Class Of 1935)
Paul L. Fishburne (1920-2002) (Class Of 1938)
Clement Tranum "C. T. " Fitzpatrick, III (1914-2002) (Class Of 1930)  
Dixie Garrett (Dozier) (1914-2002) (Class Of 1933)
Lurlene Garrick (Shedden) (1935-2002) (Class Of 1955)  
Margaret Elizabeth Gorrie (1909-2002) (Class Of 1926)  
Allen R. Gunn (1934-2002) (Class Of 1952)
Gloria Haas (Shwarts) (1923-2002) (Class Of 1942)  
Erle Hall (1917-2002) (Class Of 1937)
Erie Mortimer "Buck" Hall, III (1939-2002) (Class Of 1958)
Earl J. Harrison (1920-2002) (Class Of 1939)
James G. Hawthorne, Usaf (1918-2002) (Class Of 1935)
Peggy Scott "Scottye" Hedstrom (1952-2002) (Class Of 1970)  
Alice Claire Helms (Butler) (1918-2002) (Class Of 1936)
Margaret G. Holley (Kennamer) (1908-2002) (Class Of 1925)
Donald B. Hudson (1925-2002) (Class Of 1944)  
Harding Huffman (1920-2002) (Class Of 1939)
Claudette Johnson (Collins_ (1936-2002) (Class Of 1956)  
Laurens W. Jones (1922-2002) (Class Of 1940)
John B. Lassiter (1913-2002) (Class Of 1932)
Kenneth R. Ledyard (1963-2002) (Class Of 1982)
Dixie M. Maddox (Huffman) (1920-2002) (Class Of 1939)
James "Jimmy" Benjamin McCaslin (1940-2002) (Class Of 1958)
Dr. Norman Henry McCrummen (1920-2002) (Class Of 1937)
Clarence D. McDuffie (1929-2002) (Class Of 1949)
Norma Morgan (Stone) (1940-2002) (Class Of 1958)
Delana E. Morris (Dollyhigh) (1940-2002) (Class Of 1958)
Howard Johnson Morris, Jr. (1913-2002) (Class Of 1931)
Lucy Mullin (Burrows) (1916-2002) (Class Of 1933)
Allen H. Murrell (1963-2002) (Class Of 1982)  
Sara Alice Murrell (1919-2002) (Class Of 1937)
Alice Jane Murse (Smith) (1937-2002) (Class Of 1956)  
James R. Nettles (1918-2002) (Class Of 1940)
Joseph Douglas Newsom, Sr. (1919-2002) (Class Of 1937)
Thaddeus R. Norris, Sr. (1912-2002) (Class Of 1931)
Arthur E. Page, Jr. (1941-2002) (Class Of 1958)
Woodford Parks (1904-2002) (Class Of 1923)
Patricia "Pat" Gayle Pelham (Missildine) (1940-2002) (Class Of 1958)
Christina Pittman (1919-2002) (Class Of 1938)
Hollis M. Price, Jr. (1921-2002) (Class Of 1940)
Helen Scott "Scottie" Reeves (Fenton) (1916-2002) (Class Of 1935)
Robert R. Retzlaff (1936-2002) (Class Of 1954)
Rufus Burns Rogers (1910-2002) (Class Of 1928)
Sandra J. Russell (Smith) (1940-2002) (Class Of 1958)
Julie Ruth (Ray) (1925-2002) (Class Of 1943)
Bernard F. Sanders, Jr. (1921-2002) (Class Of 1941)
John Almond Sankey (1922-2002) (Class Of 1940)
Charles H. Seawell, Col, Usaf (1918-2002) (Class Of 1938)
Helen Shelton (Renz) (1922-2002) (Class Of 1940)
Morris R. Sherman (1921-2002) (Class Of 1941)
William Durden Stough (1912-2002) (Class Of 1931)
Kenneth A. Tallant (1935-2002) (Class Of 1954)
Edna Nadine Taylor (Parker) (1908-2002) (Class Of 1926)
Ralph Keener Teague (1923-2002) (Class Of 1941)
John "Brooke" Thorington (1911-2002) (Class Of 1927)
Carol Denise Vinson (Shackelford) (1959-2002) (Class Of 1977)
John "Jack" A. Walter, III (1925-2002) (Class Of 1944)
Charles Henry Warner (1921-2002) (Class Of 1942)
Terry L. Washington (1939-2002) (Class Of 1957)
Betty J. Watts (Wyatt) (1934-2002) (Class Of 1952)  
Charles F. Watts (1923-2002) (Class Of 1941)
Sidney Werfel (1921-2002) (Class Of 1939)
Charles G. Williamson (1921-2002) (Class Of 1939)
Sara E. Winn (Phillips) (1917-2002) (Class Of 1933)
Sarah Jean Wright (Middleton) (1940-2002) (Class Of 1958)
Imogene Yates (Wheeler) (1912-2002) (Class Of 1931)

2001
Mary Rob Anderson (Bowling) (1913-2001) (Class Of 1931)
Margaret Andrews (1946-2001) (Class Of 1965)
Theodore "Ted" Julius Bauman (1918-2001) (Class Of 1936)
James S. Benefield (1921-2001) (Class Of 1940)
Verlin Blackwell (1920-2001) (Class Of 1939)
Arthur "Art" W. Brackin (1940-2001) (Class Of 1958)  
William T. Branch (1913-2001) (Class Of 1930)
James Britton (1913-2001) (Class Of 1931)
Daphne Brown (Etheridge) (1922-2001) (Class Of 1940)
Haynes C. Byrne, Md (1919-2001) (Class Of 1937)
Richard Neil Crabtree (1952-2001) (Class Of 1970)  
Connie Daughtry (Stanley) (1948-2001) (Class Of 1966)
Sidney Lorenza Dickey (1922-2001) (Class Of 1941)  
Sara Isabel Dunn (Hill) (1925-2001) (Class Of 1943)
Edna Earle Eagerton (Harris) (1918-2001) (Class Of 1936)
Catherine Louise Faircloth (Jackson) (1917-2001) (Class Of 1936)
Charles George Fisher (1939-2001) (Class Of 1958)
Eugene Franklin (1922-2001) (Class Of 1942)
Sara Gaylard (Goldblatt) (1919-2001) (Class Of 1937)
Dorothy Ghent (1921-2001) (Class Of 1938)
Regina Elizabeth "Beth" Golson (Brasch) (Class Of 1956)  
Eloise Griggs (Wichterman) (1916-2001) (Class Of 1933)
Dalton Madison Guthrie (1939-2001) (Class Of 1957)
Andrew Frank Hall (1916-2001) (Class Of 1938)
Margaret Hannon (Bagwell) (1916-2001) (Class Of 1933)
Danna Wilma Harding (Vinyard) (1922-2001) (Class Of 1940)
Linda Hooper (-2001) (Class Of 1969)
Roberta Hudson (Reece) (1912-2001) (Class Of 1930)  
Oliver Jernigan, Jr. (1918-2001) (Class Of 1941)
Imozene Justice (Woodham) (1928-2001) (Class Of 1947)  
George B. Kasover (1950-2001) (Class Of 1969)
Leon Kermish (1911-2001) (Class Of 1929)  
Leone Kraus (Palmer) (1940-2001) (Class Of 1958)
Richard H. Landgraf (1941-2001) (Class Of 1962)  
Robert Long (-2001) (Class Of 1937)  
Frank Morey Long, Jr. (Class Of 1970)  
Hugh Cameron MacGuire, Md (1918-2001) (Class Of 1936)
Gertrude Venable Mason (Parker) (1922-2001) (Class Of 1939)
Dorothy Mae McLennan (Churchwell) (1930-2001) (Class Of 1949)
Emily Newberry (Miller) (1932-2001) (Class Of 1950)  
Grace Parish (Vann) (1920-2001) (Class Of 1938)
Julia Parks (Humber) (1913-2001) (Class Of 1933)
John Partin (1918-2001) (Class Of 1937)
Frederick Page Pebworth (1914-2001) (Class Of 1931)
Alice Perdue (Winston) (1918-2001) (Class Of 1937)
Delbert Pope (1935-2001) (Class Of 1954)
Dorothy Powell (Dowdy) (1920-2001) (Class Of 1938)
Vonceil Pugh (Wright) (1920-2001) (Class Of 1939)
Eugenia "Gene" Patton Rankin (1918-2001) (Class Of 1936)
John Arthur Register, Jr. (1920-2001) (Class Of 1939)
Eunice E. Ritch (Hayes) (1920-2001) (Class Of 1938)
William Smallwood, Jr. Ltc Usaf (1912-2001) (Class Of 1930)
Reford M. Smith (1928-2001) (Class Of 1946)
Samuel Alec Spoon (1949-2001) (Class Of 1968)  
John Owen Stapleton (1951-2001) (Class Of 1969)
Martha Lois Stokes (Hepburn) (1922-2001) (Class Of 1941)
William Harvey Stough (1918-2001) (Class Of 1936)
Anne Fleming Stowers (Gardner) (1919-2001) (Class Of 1937)
Katherine Stowers (Garrett) (1912-2001) (Class Of 1930)
Ethel Mae Tankersley (Todd) (1916-2001) (Class Of 1933)
C. Haynes Thompson (1916-2001) (Class Of 1933)
Judy Maxine Thompson (Cook) (1944-2001) (Class Of 1962)
Laura Hails Thornton (Hutchinson) (1921-2001) (Class Of 1939)
Julian Bowers Walthall (1912-2001) (Class Of 1931)
Louise Wampold (Hagedorn) (1907-2001) (Class Of 1924)
Luman N. Wells (1922-2001) (Class Of 1940)
Ruth Windham (Neeley) (1920-2001) (Class Of 1940)
Larrie W. Yarbrough (1920-2001) (Class Of 1939)

2000
Annie Laurie Ammons (Teal-Whigham) (1921-2000) (Class Of 1941)
John F. Baker (1916-2000) (Class Of 1935)
Gould Beech (1913-2000) (Class Of 1930)  
Elizabeth "Betty" Jane Bennett (Sclater) (1938-2000) (Class Of 1956)  
Frances Hubbard Berry (Mack) (-2000) (Class Of 1930)
Mary A. Boland (Massey) (1913-2000) (Class Of 1932)
Jimmie Ann Boling (Creel) (1938-2000) (Class Of 1956)  
Margaret Henderson Browder (Kolyn) (1923-2000) (Class Of 1941)
Frank C. Bunn (1922-2000) (Class Of 1940)
Clark Campbell (1948-2000) (Class Of 1965)  
Allen P. Cherry, Bmcm, Usn (1922-2000) (Class Of 1941)
Augustus Kirby Clements, Jr. (1917-2000) (Class Of 1936)
Doris Cochran (Glover) (1916-2000) (Class Of 1933)
Mary Seale Colquett (Warren) (1931-2000) (Class Of 1949)  
Glenn W. Cowham, Jr. (1917-2000) (Class Of 1935)
Mary Crow (Montgomery) (1919-2000) (Class Of 1935)
George W. Dowd (1918-2000) (Class Of 1937)
James "Jimmy" Dunn (Class Of 1955)  
Julian Elgin (1913-2000) (Class Of 1930)
Elois Erke (Porter) (1923-2000) (Class Of 1941)
Leila Gertrude Fike (Manley) (1919-2000) (Class Of 1939)
Alvin Charles Ford (1930-2000) (Class Of 1949)  
Nell Franklin (Crawley) (1910-2000) (Class Of 1930)
Jane Glass (Emmons) (1921-2000) (Class Of 1938)
Marion Gorrie (1922-2000) (Class Of 1940)
Annie Belle Grant (Whitlock) (1919-2000) (Class Of 1937)
Eloise Haigler (Stewart) (1911-2000) (Class Of 1927)
Grace Hall (Warner) (1914-2000) (Class Of 1932)
Hazel Hall (Tucker) (1919-2000) (Class Of 1938)
Hans R. Hardin (1950-2000) (Class Of 1968)  
Louise Perry Harmon (1953-2000) (Class Of 1972)  
Nelda Harrington (Eubank) (1916-2000) (Class Of 1933)
Otelia Hayes (Jones) (1919-2000) (Class Of 1938)
William Arthur Heustess (1929-2000) (Class Of 1946)
Elizabeth Hobbie (Davis) (1919-2000) (Class Of 1937)
William "Bill" G. Jackson (1919-2000) (Class Of 1940)
Doris Jamison (Price) (1918-2000) (Class Of 1935)
William "Billy" E. Jones (1939-2000) (Class Of 1958)
Harry Labovitz (1921-2000) (Class Of 1939)
Janna Lambert (-2000) (Class Of 1999)
Zeda Lois Lambert (McKean) (1920-2000) (Class Of 1939)
Lucy O. Ledyard (Simmons) (1926-2000) (Class Of 1944)
Ethel Mae Massey (Hardwick) (1923-2000) (Class Of 1941)
Tom Mastin (1920-2000) (Class Of 1938)
Sara E. "Beth" Melvin (Grover) (1920-2000) (Class Of 1938)
Vernon Merritt, III (1940-2000) (Class Of 1958)
Max H. Moseley (1914-2000) (Class Of 1933)
John Tyson Noble (1913-2000) (Class Of 1931)
William "Bill" Bancroft Ott, Jr. (-2000) (Class Of 1935)
Ellis Murry Pilgreen (1919-2000) (Class Of 1938)
James "Jim" W. Powell (1920-2000) (Class Of 1940)
Hollis Manford Price, III (1944-2000) (Class Of 1962)
Marion Radebaugh (Grant) (1920-2000) (Class Of 1938)
Barbara Darling Redding (Dent) (1922-2000) (Class Of 1940)
Patricia "Pat" Gail Segall (Davis) (1952-2000) (Class Of 1970)  
Joseph Patrick "Joe Pat" Slay (1934-2000) (Class Of 1952)  
Kimberly Stine (1976-2000) (Class Of 1994)  
Robert "Bobby" E. Strickland (1939-2000) (Class Of 1957)
Tommy Talton (1947-2000) (Class Of 1965)  
Walton D. Thomas (1919-2000) (Class Of 1937)
Burgess A. Thomasson (1937-2000) (Class Of 1955)
Rosemary Thorne (Pebworth) (1922-2000) (Class Of 1942)
Edward Gibson Tucker (1923-2000) (Class Of 1942)
Rondle E. Tuttle (1911-2000) (Class Of 1931)
Katherine Underwood (Cross) (1922-2000) (Class Of 1940)
William B. Virgin, Md (1916-2000) (Class Of 1932)
James Hugo Von Seeberg (1916-2000) (Class Of 1935)
Edward Dow Walker, Sr. (1915-2000) (Class Of 1929)
Mildred "Milly" N. Walther (Gray) (1920-2000) (Class Of 1941)
Robert "Rob" Lee Ward (1951-2000) (Class Of 1969)  
Walter G. Webber (1918-2000) (Class Of 1935)
Bert Weil (1913-2000) (Class Of 1929)
James W. Wilborn (1913-2000) (Class Of 1931)
Mary Jane Wilhoite (1947-2000) (Class Of 1965)

1999
Maurice James Abrams (1938-1999) (Class Of 1956)  
Maxine Alums (Adams) (1924-1999) (Class Of 1943)
Donald "Don" B. Anderson (-1999) (Class Of 1968)  
Barnett L. Banks (1916-1999) (Class Of 1935)
Molly Baxter (Hanson) (-1999) (Class Of 1979)  
Gertrude Maria Beeler (Calkin) (1912-1999) (Class Of 1931)  
Charles "Charlie" I. Bradshaw (1923-1999) (Class Of 1942)
Hampton Eugene Brown (1932-1999) (Class Of 1956)  
Frances Buffalow (Roy) (1946-1999) (Class Of 1964)  
Julius Butzu, Jr. (1942-1999) (Class Of 1960)
Imogene Campbell (Head) (1923-1999) (Class Of 1941)
Annie Charon Christan (Peak) (1908-1999) (Class Of 1927)
Frances Cook (Hightower) (-1999) (Class Of 1937)  
Carolyn Cooper (Jordan) (1914-1999) (Class Of 1932)
Jack Albert Cox, Jr. (Class Of 1970)  
Joe H. Darby (1919-1999) (Class Of 1940)
Woodie Mae Dickey (Mulkey) (1919-1999) (Class Of 1938)  
Margaret E. Drake (1922-1999) (Class Of 1940)
Patricia Ann Dunnivan (Rutan) (1940-1999) (Class Of 1958)
Nanette Louise Eagar (Whitman) (1919-1999) (Class Of 1937)
Alex Neville Everett (1940-1999) (Class Of 1958)
Charles G. Franklin, Jr. (1912-1999) (Class Of 1931)
Foster S. Glass (1913-1999) (Class Of 1933)
Muriel Truman Goree (Gilmore) (1921-1999) (Class Of 1940)
Annie Mae Graham (Smith) (1919-1999) (Class Of 1935)
James C. Grant (1917-1999) (Class Of 1940)
Robert W. Grant (1919-1999) (Class Of 1938)
James Clanton Grant, Sr. (1917-1999) (Class Of 1936)
Susie C. Green (1907-1999) (Class Of 1924)  
William "Billy" Grubbs (1917-1999) (Class Of 1937)
Max Hasson (1917-1999) (Class Of 1937)
Susan Hatcher (Bellinger) (1943-1999) (Class Of 1961)  
Dan Cox Heustess (1922-1999) (Class Of 1941)
Laura Croom Hill (Rivers) (1906-1999) (Class Of 1924)
Aviva Ruth Hoffman (1970-1999) (Class Of 1988)  
Audrey Holman (Henderson) (1919-1999) (Class Of 1937)
Eleanor Janice Holt (Stovall) (1913-1999) (Class Of 1932)
Daniel Ryan Horgan (1916-1999) (Class Of 1937)
Whipple Metcalfe Jones (1923-1999) (Class Of 1941)
Phala C. Jordan (Tatem) (1938-1999) (Class Of 1955)
Richard Louis Justice (1937-1999) (Class Of 1956)  
William A. Kent, Cpa (1915-1999) (Class Of 1933)
Bertram Lammon (1923-1999) (Class Of 1943)
Marjorie Loeb (Batlan) (1920-1999) (Class Of 1938)
Mary Ann "Bootsie" Lutz (Hooper) (1938-1999) (Class Of 1956)  
John M. Mastin (1920-1999) (Class Of 1939)
Amy L. Mathis (Boswell) (1924-1999) (Class Of 1942)
James McCain (1919-1999) (Class Of 1939)
Thomas E. McGuire (1943-1999) (Class Of 1962)
Huldah McMillan (Stevens) (1913-1999) (Class Of 1930)
Clayton G. Metcalf (1920-1999) (Class Of 1938)
Sara Miller (Feinberg) (1915-1999) (Class Of 1932)
Otto Miniard (1910-1999) (Class Of 1929)
Beryl B. Murphy (1921-1999) (Class Of 1941)
French P. Ogletree (1922-1999) (Class Of 1941)
Hugh Parks (1944-1999) (Class Of 1962)
Joe Pickett (1918-1999) (Class Of 1938)
Joan Marie Pope (Edwards) (1947-1999) (Class Of 1966)
Robert Emmett Poundstone (1921-1999) (Class Of 1942)
Jackson "Jack" Hobbie Rainer (1922-1999) (Class Of 1941)
Henry "Hank" M. Raley (1919-1999) (Class Of 1938)
Julian M. Ridolphi (1919-1999) (Class Of 1941)
William Doyce Rountree (1926-1999) (Class Of 1944)
Dana "Dan" Eugene Schmaeling (Class Of 1970)  
Ralph McGintry Stanford (1920-1999) (Class Of 1939)
Louis Stern (1912-1999) (Class Of 1930)
Philip Stern (1913-1999) (Class Of 1931)
Joseph C. Thames) (1913-1999 (Class Of 1933)
Brandi R. Timmons (-1999) (Class Of 1999)  
Zack Trawick (1926-1999) (Class Of 1944)
Carita O. Ward (Jeck) (1930-1999) (Class Of 1949)
Eva Gladys Warr (1924-1999) (Class Of 1942)  
Margaret White (Whaley) (1914-1999) (Class Of 1933)
Charles Bernice Wilder (1922-1999) (Class Of 1943)

1998
William Richard Alford (1918-1998) (Class Of 1937)
John Andrew "Bo" Arrighi (1931-1998) (Class Of 1950)  
Orville Ewing Bach (1915-1998) (Class Of 1936)
Jack C. Bear (1918-1998) (Class Of 1934)
Mary Louise Becker (Pope Jones) (1950-1998) (Class Of 1968)  
Robert H. Berthaume (1920-1998) (Class Of 1940)
Jack L. Blades (1946-1998) (Class Of 1965)  
Louise Bozeman (Park) (1920-1998) (Class Of 1939)
Wyly E. Brame (1917-1998) (Class Of 1936)
Joffre D. Brantley (1917-1998) (Class Of 1938)
Leon Bray (1906-1998) (Class Of 1925)
John "Jack" William Breedlove (1924-1998) (Class Of 1942)  
Alphard L. Brown (1917-1998) (Class Of 1936)
Paul S. Cheatham (-1998) (Class Of 1958)
Brandi Clayborn (-1998) (Class Of 1999)
Harry W. Clements, Jr. (1920-1998) (Class Of 1939)
Jeff Clinkscales (1911-1998) (Class Of 1930)
Richard "Dick" Harrison Compton (1919-1998) (Class Of 1939)  
James C. Cook (-1998) (Class Of 1957)  
Nan Cooper (Zolczynski) (1918-1998) (Class Of 1937)
Mary Gene Daniel (Mulcahy) (1923-1998) (Class Of 1941)
Melvin Hale Day (1918-1998) (Class Of 1939)
William H. Dent, Jr. (1921-1998) (Class Of 1940)
Hortense DePriest (Grable) (1917-1998) (Class Of 1934)
Dovie Ruth Dickens (Condit) (1918-1998) (Class Of 1938)
Ray Allen Dillard (1920-1998) (Class Of 1940)
Joe L. Duck (1912-1998) (Class Of 1929)
Billy Duncan (-1998) (Class Of 1966)  
James "Jimmy" Allen Dunn (1946-1998) (Class Of 1964)  
Lem A. Edmonson (1917-1998) (Class Of 1935)
Albert M. Endel (1907-1998) (Class Of 1931)
Betty Sue Glass (Crane) (1922-1998) (Class Of 1941)
Emily Alice Glover (Litchfield) (1920-1998) (Class Of 1938)
Edith Gloria Goodson (Pitts Kelley) (1927-1998) (Class Of 1944)  
Mark Lewis Grable (1914-1998) (Class Of 1931)
William "Bill" H. Hackney, III (1942-1998) (Class Of 1960)
Phillip H. Heard (1922-1998) (Class Of 1940)
John Albert Klumker, Sr. (1914-1998) (Class Of 1932)
June Landers (Wilbanks) (1919-1998) (Class Of 1937)
June Long (Darby) (1919-1998) (Class Of 1938)
Linda Manning (Donaldson) (1947-1998) (Class Of 1965)  
James B. Marshall, Sr. (1919-1998) (Class Of 1938)
Edward L. Marxer, Jr. (1915-1998) (Class Of 1932)
Frances Mason (Cruise) (1911-1998) (Class Of 1930)
Jason Edwin Mayberry (-1998) (Class Of 1993)  
Wilma Moseley (1920-1998) (Class Of 1939)
Mary Mullin (1918-1998) (Class Of 1937)
Grover Cleveland Murchison, Jr. , Md, Usn (1923-1998) (Class Of 1941)  
Jimmie Jean Neeley (Price) (1924-1998) (Class Of 1943)
Margaret Randolph Nicrosi (1914-1998) (Class Of 1931)
Daniel Roscoe Perdue (1921-1998) (Class Of 1939)
Robert Pickett (1907-1998) (Class Of 1925)
John "Johnny" L. Ratley (1920-1998) (Class Of 1940)
Earl Daniel Ridolphi (1923-1998) (Class Of 1942)
Betty Rossell (McGowin) (1917-1998) (Class Of 1935)
Lamar Rowlen (1917-1998) (Class Of 1937)
Jim Rushton (1935-1998) (Class Of 1955)
Georgia Saffold (Graham) (1920-1998) (Class Of 1938)  
Jim H. Seay (1922-1998) (Class Of 1939)
Sigmund. Bernard Segall (1920-1998) (Class Of 1938)
Elvin Boykin Sellers (1915-1998) (Class Of 1932)
Leonard L. Shertzer, Jr. (1917-1998) (Class Of 1935)
Marcia Evelyn Simpson (Rolen) (1938-1998) (Class Of 1956)  
Rufus Spear (1916-1998) (Class Of 1934)  
Louisa Spratlin (Anthony) (1916-1998) (Class Of 1933)
John Allen Stough (1922-1998) (Class Of 1940)
Harvey K. Taylor (1906-1998) (Class Of 1924)
Peyton Clark Teague (1915-1998) (Class Of 1932)
Mildred Thagard (Lamar) (1911-1998) (Class Of 1928)
Velma M. Thames (Jehle) (1924-1998) (Class Of 1942)
William C. Thomas (1912-1998) (Class Of 1930)
Nimrod Long Thompson, III (1925-1998) (Class Of 1943)
Emily Thornton (Garth) (1916-1998) (Class Of 1935)
James "Jimmy" B. Tisdale, III (1950-1998) (Class Of 1968)
Margaret Mahoney Turner (Tucker) (1921-1998) (Class Of 1939)
Jimmie Wayne Tyus, Msgt, Usaf (1942-1998) (Class Of 1962)
Julia Ann Ulm (Mathews) (1938-1998) (Class Of 1956)  
Jared A. Walker (1912-1998) (Class Of 1931)
Milford Wampold (1909-1998) (Class Of 1926)
James Warner (1919-1998) (Class Of 1939)
Nolan E. Williams (1913-1998) (Class Of 1932)
Judy Marion Yutmeyer (Burga) (-1998) (Class Of 1962)  

1997
Robert J. "Jeff" Beard (1937-1997) (Class Of 1956)  
Sarah "Sally" Baldwin Bethea (Roth) (1918-1997) (Class Of 1936)  
Elizabeth Blair (Pannell) (1903-1997) (Class Of 1920)
Luther Howard Bozeman (1923-1997) (Class Of 1941)
Hollis R. Brown (1924-1997) (Class Of 1942)  
Kenneth Herbert Brown (1924-1997) (Class Of 1942)
Edward M. "Lux" Chambless (1918-1997) (Class Of 1938)
Raymond Coats (1912-1997) (Class Of 1930)
Emma Claude Coburn (Norris) (1938-1997) (Class Of 1956)  
Bob Cone (-1997) (Class Of 1930)  
Wice Earl Cone (1925-1997) (Class Of 1943)
Meroth Evonne Cooper (-1997) (Class Of 1944)  
Quentin Claiborne Crommelin (1918-1997) (Class Of 1935)
Philip L. Cumbie (1950-1997) (Class Of 1970)
Max Davidson (1910-1997) (Class Of 1930)
Frances Madrid Davis (1922-1997) (Class Of 1939)
Thomas H. Edwards, Jr. (1918-1997) (Class Of 1935)
S. R. Fowler (1921-1997) (Class Of 1939)
Will Garrett (1915-1997) (Class Of 1931)
Ricky Gerlach (1963-1997) (Class Of 1981)
Dorothy Iwee Gholson (Sorrell) (1922-1997) (Class Of 1941)
Dr. Winfred Lamar Godwin (1926-1997) (Class Of 1944)  
Alfred Goldthwaite (1921-1997) (Class Of 1940)
Eula Lurene Hall (Johnson) (1922-1997) (Class Of 1940)
Frances Hayes (Glarrow) (1921-1997) (Class Of 1939)
Alice Hill, Md (Pye) (1916-1997) (Class Of 1933)  
Robert J. "Jack" Hudson (1918-1997) (Class Of 1936)
Dr. Fred Kern, Jr. (1918-1997) (Class Of 1935)
Cecil Laney (1912-1997) (Class Of 1930)
Betty Anne Langham (Auerbach) (1927-1997) (Class Of 1945)
Julia Alma Leftwich (Mathis) (1920-1997) (Class Of 1938)
Carl Edward Meriwether (1924-1997) (Class Of 1942)  
Travis Neal Miers (1921-1997) (Class Of 1940)
Rev. Doug Moseley (1945-1997) (Class Of 1964)  
William L. Noll, Jr. (1916-1997) (Class Of 1935)
Neal G. Norris (1920-1997) (Class Of 1938)
Henrietta E. Pannell (Lindgren) (1938-1997) (Class Of 1956)  
Richard Courtney Payne (1946-1997) (Class Of 1965)  
Paul P. Pierce (1911-1997) (Class Of 1930)
Laurence Lempriere Prince, Jr. (1914-1997) (Class Of 1931)  
Irvin T. "I. T. " Quinn, Jr. (1920-1997) (Class Of 1938)
James "Jimmy" Robert Raab (1952-1997) (Class Of 1970)
Caroline I. Rudulph (Sellers) (1925-1997) (Class Of 1942)
Mary Helen Scott (Foster) (1915-1997) (Class Of 1932)
Mary Jane Shackelford (1913-1997) (Class Of 1931)
Eugene Harris Sherman (1923-1997) (Class Of 1942)
Evan B. Shine, Jr. (1920-1997) (Class Of 1938)
Ralph Snider (1919-1997) (Class Of 1938)
Carroll H. Stough (1921-1997) (Class Of 1939)
John Harris Stovall (1912-1997) (Class Of 1931)
Harold M. Sylvest, Jr. (1941-1997) (Class Of 1960)
Lee O. Thompson (1917-1997) (Class Of 1940)
George Ellis Threadgill (1934-1997) (Class Of 1955)
Curtis L. Tindal (1922-1997) (Class Of 1941)
Jane Hall Van Pelt (Plumlee) (1916-1997) (Class Of 1934)
William Chambers Waller (1927-1997) (Class Of 1944)
Jule Watson (Compton) (1919-1997) (Class Of 1937)  
Clarence Edward Whitaker, Jr. (1924-1997) (Class Of 1942)
Louise Winterath (Purifoy) (1904-1997) (Class Of 1923)
John G. Wright (1936-1997) (Class Of 1956)  
Gerald Yelverton (1916-1997) (Class Of 1933)

1996
Lila D. Anderson (Hain) (1923-1996) (Class Of 1941)
Louis Arnett (1931-1996) (Class Of 1947)
Mary Vaughn Beall (Ramsay) (1921-1996) (Class Of 1940)
Harold Bellinger (1918-1996) (Class Of 1940)
Dr. Haywood Bernard Boles (1922-1996) (Class Of 1941)
Bennett G. Brooks (1912-1996) (Class Of 1932)
Eleanor Burns (Grigg) (1912-1996) (Class Of 1930)
Albert Randolph Candler (1914-1996) (Class Of 1931)
James Guy Carlton (1919-1996) (Class Of 1938)
Robert "Bobby" L. Cawthon (1921-1996) (Class Of 1939)
Alton L. Cherry (1931-1996) (Class Of 1952)
Irene Christian (Long) (1923-1996) (Class Of 1941)
Florentine Claxton (Jones) (1921-1996) (Class Of 1940)
William "Billy" Addison Cobbs, Jr. (1938-1996) (Class Of 1956)  
Minnie Jewel Cook (Smith) (1938-1996) (Class Of 1956)  
John Crommelin (1902-1996) (Class Of 1918)
Frances Cunningham (Roberts) (1912-1996) (Class Of 1930)
Carter Detwiler (1907-1996) (Class Of 1925)
Neil A. Eagerton (1949-1996) (Class Of 1968)  
Mary Kate Ellis (Johnston) (1923-1996) (Class Of 1942)
Martin H. Fisher (1918-1996) (Class Of 1937)
Margaret Gilmer (Knox) (1917-1996) (Class Of 1935)
Doris D. Greer (Norton) (1921-1996) (Class Of 1939)
Howard T. Grimes (1912-1996) (Class Of 1931)
Charles Preston Heath, Sr. (1937-1996) (Class Of 1956)  
Jeffrey Glen Hidle (1972-1996) (Class Of 1991)
Andrew M. Hinson (1919-1996) (Class Of 1938)
Minnie Hobbie (St. John) (1916-1996) (Class Of 1933)
Mildred Hughes (Carter) (1926-1996) (Class Of 1945)
Netta Jones (Ingalls) (1921-1996) (Class Of 1939)
Harry R. Kearley (1922-1996) (Class Of 1942)
Marvin Kelly (1922-1996) (Class Of 1941)
Marvin Kenor Kelly, Jr. (1922-1996) (Class Of 1942)
Dorothy E. Lynn (Rankin) (1921-1996) (Class Of 1939)
Joseph S. Marcus (1915-1996) (Class Of 1933)
Margaret Mason (Sanders) (1919-1996) (Class Of 1938)
Jean W. McCann (Whitesell) (1930-1996) (Class Of 1948)
Frank McEachern (1923-1996) (Class Of 1940)
Jason R. McGee (1918-1996) (Class Of 1938)
Jane M. Morgan (Bush) (1939-1996) (Class Of 1957)
Sarah Frances Morgan (Weeks) (1919-1996) (Class Of 1937)  
Milton Murrell (1923-1996) (Class Of 1941)
Virginia Nelson (Peabody) (1906-1996) (Class Of 1923)
Forney Patton (1912-1996) (Class Of 1929)
Twanica Nicole Payne (1978-1996) (Class Of 1996)  
Eleanor Gibson Rossell (Marshall) (1924-1996) (Class Of 1942)
Morris S. Rousso (1912-1996) (Class Of 1930)
John Frederick Rutherford, Jr. (1925-1996) (Class Of 1944)
Joseph "Joe" P. Sadler (1914-1996) (Class Of 1931)
Reuben P. Scott, Sr. (1920-1996) (Class Of 1939)
Hubert Sellers (1922-1996) (Class Of 1943)
James E. Singleton (1917-1996) (Class Of 1938)
Sam Britton Stearns (1922-1996) (Class Of 1941)
Eva Ann Stough (Hall) (1921-1996) (Class Of 1939)
Donald Stroud (1949-1996) (Class Of 1971)
Sharon Ann Sullivan (1946-1996) (Class Of 1963)  
Otis Bernard Thompson (1946-1996) (Class Of 1965)
May Dene Traylor (McGill) (1916-1996) (Class Of 1933)
Rebecca Turnipseed (Tatum) (1921-1996) (Class Of 1939)
Edward Davis Walker (1938-1996) (Class Of 1956)  
Hal T. Walker (1920-1996) (Class Of 1939)
Marjorie Ann Washburn (Rittenour) (1920-1996) (Class Of 1939)
Lottie Watts (Narramore) (1915-1996) (Class Of 1933)
Warren Harding Weisz (1921-1996) (Class Of 1939)
Isidore Werfel (1916-1996) (Class Of 1933)
Frank Goodwin Whitfield (1937-1996) (Class Of 1956)  
Dorothy Williamson (Hargrove) (1912-1996) (Class Of 1930)
Tommy Wilson (Class Of 1965)  
Roderick G. Wolfe (1920-1996) (Class Of 1938)

1995
Maxine Black (Nye) (1917-1995) (Class Of 1934)
Clarence Boatner (1923-1995) (Class Of 1942)
Linda Boychuck (-1995) (Class Of 1967)  
Ruth Burke (Ozment) (1918-1995) (Class Of 1937)
Hayden Carter (1938-1995) (Class Of 1958)
Gwendolyn Coker (1914-1995) (Class Of 1931)
Alma Corbitt (LaFollette) (1916-1995) (Class Of 1934)
John Thomas Cravey (1915-1995) (Class Of 1931)
Dorothy Daye (1910-1995) (Class Of 1929)
Lewis B. Dinkins, Jr. (1920-1995) (Class Of 1938)
Carolyn R. Drum (1921-1995) (Class Of 1938)
Ozrow "Oz" Alton Ellis (1937-1995) (Class Of 1955)
Clay Horton Felts, Sr. (1919-1995) (Class Of 1938)
Lois Foster (Sutton) (1915-1995) (Class Of 1935)
Kathleen Funchess (Lloyd) (1917-1995) (Class Of 1935)
Louis Goldblatt (1913-1995) (Class Of 1929)
Bryan Goode (1906-1995) (Class Of 1923)
Foster Goodwin (1918-1995) (Class Of 1938)
Jesse A. Gorrie (1916-1995) (Class Of 1937)
Eloise Graham (Cason) (1922-1995) (Class Of 1941)
Harry Hays Grimes (1914-1995) (Class Of 1933)
Edward J. Jehle (1917-1995) (Class Of 1937)
Lawrence Marks (1911-1995) (Class Of 1927)
Louise Martin (Ide) (1923-1995) (Class Of 1941)
William "Bill" M. McInnis (1939-1995) (Class Of 1957)
William Baxton Mullins (1937-1995) (Class Of 1956)  
Thomas R. Overton (1912-1995) (Class Of 1929)
Thomas O. Parish (1920-1995) (Class Of 1938)
John H. Parish, Jr. , Usaf (1922-1995) (Class Of 1941)
Arthur Jack Parsons (-1995) (Class Of 1958)
Jane Ware Paterson (Cope) (1937-1995) (Class Of 1956)  
Margaret "Peggy" Lovelace Penton (Cravey) (1923-1995) (Class Of 1941)
Martha Nell Penton (Class Of 1948)  
Alfred Pepperman (1912-1995) (Class Of 1931)
Earl Phillips (1916-1995) (Class Of 1935)
Thomas N. Pyke (1908-1995) (Class Of 1928)
Mary Elizabeth "Sis" Ray (Spottswood) (-1995) (Class Of 1934)  
Frances Rea (Armstrong) (1919-1995) (Class Of 1937)
Charles Austin Rew (1921-1995) (Class Of 1939)
Frank Ridolphi (1908-1995) (Class Of 1926)
Vaughan Hill Robison (1918-1995) (Class Of 1933)
J. Frazer Rolen (-1995) (Class Of 1936)
Morris N. Segall (1911-1995) (Class Of 1930)
Barnes Sharitt (1914-1995) (Class Of 1935)
Everett Sharp (1921-1995) (Class Of 1937)
Clyde Linden Shirley (1921-1995) (Class Of 1939)
Hugh Renfroe Simpler (1950-1995) (Class Of 1969)
Winfield W. Skinner (1921-1995) (Class Of 1940)
Margaret Steiner (1906-1995) (Class Of 1924)
Mary Margaret Stovall (Jehle) (1910-1995) (Class Of 1928)
Willie Charles Strickland (1922-1995) (Class Of 1940)
Nancy Elizabeth Sutherland (Boswell) (1925-1995) (Class Of 1944)
Anne E. Tavel (Hughes) (1915-1995) (Class Of 1933)
Duane Thompson (1913-1995) (Class Of 1931)
Eugene Howard Underwood (1917-1995) (Class Of 1936)
William "Billy" H. Vail, Col, USA (1916-1995) (Class Of 1940)
Elizabeth "Bibber" Baldwin West (Yougene) (1907-1995) (Class Of 1925)  
Chester Williams (1920-1995) (Class Of 1938)
Irene A. Williams (Smith) (1922-1995) (Class Of 1940)  
Portia Williams (Rice) (1946-1995) (Class Of 1965)  
James W. Williford (1921-1995) (Class Of 1940)

1994
Clinton L. "Sonny" Adams (1932-1994) (Class Of 1950)
Joseph "Joe" L. Ange (1935-1994) (Class Of 1954)
Richard Henry Arrington, Jr. (1919-1994) (Class Of 1938)
Karl T. Bach (1928-1994) (Class Of 1945)
Louis Edwood Baker (1912-1994) (Class Of 1928)
Authur B. Beringer, Jr. (1919-1994) (Class Of 1938)
Warren Gerald Booth (1921-1994) (Class Of 1941)
John Borden (1916-1994) (Class Of 1933)
Ben S. Branch (1917-1994) (Class Of 1935)
William T. Brannon (1916-1994) (Class Of 1933)
Robert Wade Brian (1943-1994) (Class Of 1961)
Audrey Nell Broughton (Winslett) (1938-1994) (Class Of 1957)
Audrey Nell Broughton (Winslett) (1938-1994) (Class Of 1956)  
Robert W. Bullock (1946-1994) (Class Of 1964)
Bartlett M. Burson (1913-1994) (Class Of 1933)
Lorraine Buschman (Vinson 1922-1994) (Class Of 1941)
Alexander Hooker "Buddy" Carothers, Jr. (1952-1994) (Class Of 1971)  
Roy Jackson "Jack" Cochran (1924-1994) (Class Of 1942)
James "Jimmy" E. Colquitt, PhD (1942-1994) (Class Of 1960)
Virginia Crum (1913-1994) (Class Of 1929)
James Noble Crump (1908-1994) (Class Of 1926)
Guy Davidson (1916-1994) (Class Of 1937)
Robert Warren Flowers (1913-1994) (Class Of 1931)
Garner Gentry (Robertson) (1914-1994) (Class Of 1932)
Ralph Ghent (1917-1994) (Class Of 1937)
Evelyn Gorrie (1902-1994) (Class Of 1922)
John C. Granger (1922-1994) (Class Of 1941)
Mary Frances Green (Sereneck) (1920-1994) (Class Of 1938)
Miles S. Hall (1909-1994) (Class Of 1928)
Renfro Hines (1910-1994) (Class Of 1930)
Genie Blue Howard (Mathews) (1899-1994) (Class Of 1918)
Rachel Humphrey (Fuller) (1906-1994) (Class Of 1923)
Perry M. Lee (1961-1994) (Class Of 1980)
Edna Mae Long (Andrews) (1913-1994) (Class Of 1933)
Malcolm M. MacWilliams, Col, Usaf (1924-1994) (Class Of 1941)
Jack McKay (1906-1994) (Class Of 1924)
Evelyn Miniard (Rhodes) (1913-1994) (Class Of 1932)
Margaret "Peggie" Moore (Flack) (1918-1994) (Class Of 1935)
Virginia Jeffs Parrish (Kelley) (1911-1994) (Class Of 1928)
Pat Porter (1952-1994) (Class Of 1970)  
Curtis J. Powell (1960-1994) (Class Of 1979)
Edith Rea (Bourne) (1912-1994) (Class Of 1932)
Rose Miriam Schaeffer (Copeland) (1915-1994) (Class Of 1931)
Celia Senter (Berinhout) (1914-1994) (Class Of 1931)
Tom Shackelford (1908-1994) (Class Of 1929)
Warren Shaver (1916-1994) (Class Of 1935)
Norris Shealy (1912-1994) (Class Of 1931)
Marc Shivers (1914-1994) (Class Of 1933)
Clayton C. Sims (1920-1994) (Class Of 1940)
Ida Smith (1912-1994) (Class Of 1930)
Hazel Jeanette Spencer (Bell) (1920-1994) (Class Of 1939)  
Theo Sykes (1911-1994) (Class Of 1929)
A. Irene Upchurch (McDonald) (1923-1994) (Class Of 1941)
Ted Urquhart (1914-1994) (Class Of 1933)  
Mary Ussery (1945-1994) (Class Of 1963)  
Frank N. Whitlock (1920-1994) (Class Of 1938)
Felix Mullen Williams (1923-1994) (Class Of 1941)
Bradley "Brad" Joseph Willis (1952-1994) (Class Of 1970)  

1993
Jackie Atchison (Rocheleau) (1921-1993) (Class Of 1939)
Jane S. Ball (Reynolds) (1930-1993) (Class Of 1948)
Alan W. Berry (-1993) (Class Of 1969)
Mary Elizabeth "Betty" Bethea (Vickers) (1911-1993) (Class Of 1928)  
Larry Blackmon (1948-1993) (Class Of 1967)  
Edoin Kemel Blue (1923-1993) (Class Of 1942)
James Martin Bradshaw (1921-1993) (Class Of 1941)
William "Bill" F. Brame (1924-1993) (Class Of 1943)
Langdon Broom (1919-1993) (Class Of 1939)
Edmund L. Cheek (1926-1993) (Class Of 1944)
Martha Nettles Crook (1894-1993) (Class Of 1915)
Jenifer Crump (Minch) (1915-1993) (Class Of 1932)
Joseph Leonard Cumbus (1918-1993) (Class Of 1936)
Ferris Ray Davidson (1924-1993) (Class Of 1942)
James Allen Dillard (1914-1993) (Class Of 1932)
Christopher Dumas (1952-1993) (Class Of 1973)
Patricia "Pattie' Reese Dunn (Gayle) (1928-1993) (Class Of 1946)
Riley L. Etheridge (1936-1993) (Class Of 1954)
Dr. Winslow Copley "Cope" Goodwin (1926-1993) (Class Of 1944)
Harold Gumpf (1909-1993) (Class Of 1927)
Barbara Ann Haire (Spencer) (1940-1993) (Class Of 1958)
Manuel Held (1912-1993) (Class Of 1929)
Ernest Raymond Helton, Jr. (1922-1993) (Class Of 1941)
Robert Herring (1931-1993) (Class Of 1951)
Rebecca S. Horne (Oxford) (1937-1993) (Class Of 1955)
Carroll E. Hughey (1914-1993) (Class Of 1933)
Barbara Ann Jarrett (1955-1993) (Class Of 1974)
James McAndrew "Mac" Jones, Sr. (1912-1993) (Class Of 1928)
Theo Kirtland (1905-1993) (Class Of 1927)
Virgie L. Kitchens (Reeder) (1936-1993) (Class Of 1954)  
William Layer (1912-1993) (Class Of 1930)
Milton Paul LeGrand, Jr. (1925-1993) (Class Of 1943)
John Flavelle Lyon (1908-1993) (Class Of 1926)
Jason Mallett (1970-1993) (Class Of 1987)
Morris S. Marcus (1915-1993) (Class Of 1933)
Thomas Massey (1912-1993) (Class Of 1929)
Helen Rose Mathis (Lutz Cumbus) (1913-1993) (Class Of 1931)
Norma Overton McWhorter (Roberts) (1896-1993) (Class Of 1915)
Edward M. Meeker (1918-1993) (Class Of 1939)
Terrell Grady Mills (1928-1993) (Class Of 1947)
Claude Moody (1913-1993) (Class Of 1930)
Ware S. Newby (1918-1993) (Class Of 1939)
Julian M. Pearson (1912-1993) (Class Of 1931)
Sam Pharr (1908-1993) (Class Of 1927)
Glenwood Marion Pierson (1921-1993) (Class Of 1939)
Eugene Roy (Class Of 1932)  
Elizabeth Saunders (-1993) (Class Of 1933)  
Leo V. Scott (1912-1993) (Class Of 1933)
Jean Tipton Spencer (Hinds) (1924-1993) (Class Of 1941)
Jimmy Spencer (-1993) (Class Of 1962)  
Hubert W. Stanley (1911-1993) (Class Of 1930)
Dorothy Teague (Thetford) (1918-1993) (Class Of 1936)
Anna Avary Thomas (Atherton) (1909-1993) (Class Of 1926)  
Robin Lee Ussery (1940-1993) (Class Of 1958)
Ermine Walker (1906-1993) (Class Of 1923)  

1992
Mary Elizabeth Allen (Gildersleeve) (1922-1992) (Class Of 1942)
Lee Ball (Ruth) (1929-1992) (Class Of 1947)
Carl W. Bear, Jr. (1943-1992) (Class Of 1961)  
James Ledbetter Beech (1922-1992) (Class Of 1941)
Mary Elmore Bellingrath (Bartlett) (1911-1992) (Class Of 1927)
Thomas "Tommy" W. Berry (1936-1992) (Class Of 1954)
James Scott Brashears (1964-1992) (Class Of 1983)
James M. Brooks (1917-1992) (Class Of 1935)  
Doris Bryant (Williams) (1917-1992) (Class Of 1935)
Steve A. Carlson (1950-1992) (Class Of 1968)  
William "Billy" L. Coker (1915-1992) (Class Of 1932)
Josephine Cooper (Forrester) (1906-1992) (Class Of 1924)
Claud A. Cowart (1923-1992) (Class Of 1942)
Minnie Louise Culver (Lanier) (1913-1992) (Class Of 1929)
Merwyn Erle Danley (1938-1992) (Class Of 1956)  
William K. Davis (1911-1992) (Class Of 1928)
Milton A. Dillard (1924-1992) (Class Of 1947)
Carmen Dunn (Edwards) (1921-1992) (Class Of 1939)
John Peach Hightower (1912-1992) (Class Of 1931)
Courtland Hirschi (1949-1992) (Class Of 1967)  
John Franklin Hooper (1923-1992) (Class Of 1940)
Lowell H. Hughen (1937-1992) (Class Of 1955)
William H. Huie (1918-1992) (Class Of 1939)
Louise Kennedy (Reid) (1901-1992) (Class Of 1919)
Tyrone Lockett (1959-1992) (Class Of 1978)
Christine Maness (Ellicott) (1913-1992) (Class Of 1932)
Curtis Oscar Massey (1918-1992) (Class Of 1939)
Lucy Anne McInnis (Hamilton) (1937-1992) (Class Of 1956)  
Curtis Bowen Moon (1907-1992) (Class Of 1926)
Mary Catherine Morgan (Hicks) (1926-1992) (Class Of 1942)  
Morris F. Norred (1934-1992) (Class Of 1952)
Clara O'Donnell (Mayhew) (1906-1992) (Class Of 1925)
Linda Sue Pace (Nix) (1953-1992) (Class Of 1971)  
Peter "Pete" H. Perry (1946-1992) (Class Of 1965)
Joe Albert Redding, III (1914-1992) (Class Of 1932)
Eugene Reeder (1909-1992) (Class Of 1927)
Nancy Katherine Rogers (1938-1992) (Class Of 1956)  
Heflin Sanders, II (1939-1992) (Class Of 1958)
Jack Friedman Scheuer (1910-1992) (Class Of 1928)
Arnold W. Schuffert (1938-1992) (Class Of 1957)
John William Staggers (1919-1992) (Class Of 1938)
Preston Killgore Williams (1914-1992) (Class Of 1932)  
Carey E. Williamson (Thomas) (1920-1992) (Class Of 1938)
Mable Williamson (Overton) (1908-1992) (Class Of 1925)

1991
Aaron Morris Aronov (1919-1991) (Class Of 1937)  
Marion Auerbach (Gannon) (1896-1991) (Class Of 1915)
Coleman Beale (1947-1991) (Class Of 1965)
Richard Belser (Class Of 1945)  
Claude Ernest Boyd (1937-1991) (Class Of 1956)  
Rodger Lowell Brown (1952-1991) (Class Of 1971)  
Mammie Erline Calhoun (-1991) (Class Of 1931)  
William Bellinger Cheney (1924-1991) (Class Of 1942)
Oliver Brannon Cochran (1921-1991) (Class Of 1939)
Fred Alton Dauphin (1933-1991) (Class Of 1951)
Dwight Aldwin Eutsey (1956-1991) (Class Of 1974)
Julia Mae Frazier (Gober) (1912-1991) (Class Of 1931)
Bertram "Bert" N. Gafford (1912-1991) (Class Of 1932)
Lara "Stacie" Gibson (-1991) (Class Of 1990)  
Claude Marvin Gilbert (1923-1991) (Class Of 1942)
Magnus Gorrie (1905-1991) (Class Of 1923)
Thomas "Tommy" Guyton (1933-1991) (Class Of 1951)  
Nolan C. Hatcher, II (1951-1991) (Class Of 1969)
Joseph Woodward Hubbard (1921-1991) (Class Of 1939)
Sidney Sanders Lofton, Jr. (1910-1991) (Class Of 1928)
Maximilian "Max" Wellborn Matthews (1922-1991) (Class Of 1940)  
John "Jack" Morgan Morton (-1991) (Class Of 1929)
Nancy J. Oliver (Carter) (1939-1991) (Class Of 1957)
Lurline Pierson (Weatherby) (1899-1991) (Class Of 1918)  
L. A. Ratley (1920-1991) (Class Of 1939)
Ransom D. Spann (1893-1991) (Class Of 1911)
Derrill W. Stockard (1912-1991) (Class Of 1931)
Annie Will Stokes (Douglas) (1910-1991) (Class Of 1930)
Arthur Lee Stokes (1964-1991) (Class Of 1983)
Edgar Wall Stuart (1916-1991) (Class Of 1935)
Mary Elizabeth Tatum (1919-1991) (Class Of 1937)

1990
Sallie Bozier Allen (1896-1990) (Class Of 1915)
Loulie Ewin Baldwin (Yung) (1905-1990) (Class Of 1923)  
Alan D. Bell (1968-1990) (Class Of 1987)
Alex Culver (1916-1990) (Class Of 1935)
C. Shields Henderson (1919-1990) (Class Of 1937)
Amelie Lyons Hill (Laslie) (1894-1990) (Class Of 1911)
Amos Burt Hinson (1914-1990) (Class Of 1932)
Newman W. Kimbrough, Jr. (1925-1990) (Class Of 1944)
Annona Lindley (1904-1990) (Class Of 1922)
John Russell Marshall (1910-1990) (Class Of 1928)
Joe Murry McGar (1918-1990) (Class Of 1936)
W. Ramsey "Brother" McKinney, Jr. (1941-1990) (Class Of 1958)
Alfred F. Oliver (1910-1990) (Class Of 1931)
Elizabeth Crawford Pearson (McGowin) (1938-1990) (Class Of 1956)  
Clem T. Robertson (1907-1990) (Class Of 1928)
John "Johnny" Earl Sanders (-1990) (Class Of 1970)
Ethel Smith (Starke) (1912-1990) (Class Of 1932)
Erwin T. Warren (1914-1990) (Class Of 1931)
Forrest Berry Watson (1931-1990) (Class Of 1949)
Mary Baldwin Williams (Smith) (1892-1990) (Class Of 1911)  

1989
Jacob Samuel Arant (1938-1989) (Class Of 1956)  
Reginald Bean (1956-1989) (Class Of 1974)  
Willard W. Brewer (1903-1989) (Class Of 1920)
Henry Edward "Ed" Fulcher, Jr. (1918-1989) (Class Of 1938)
Nell L. Hardeman (1917-1989) (Class Of 1938)
Maxine Lindley (Jones) (1914-1989) (Class Of 1933)
Bonner Purvis Maness, Jr. (1909-1989) (Class Of 1929)
Jerry Marshall (Class Of 1961)  
Roy A. Miniard (1926-1989) (Class Of 1944)
Wellborn Lewis Naftel, Jr. (1912-1989) (Class Of 1931)
Horace Earl Nix, Sr. (1918-1989) (Class Of 1937)
William H. Ripley (1912-1989) (Class Of 1931)
Helen Marie Shanks (McGuff) (1920-1989) (Class Of 1939)
Harvey George Smith (1920-1989) (Class Of 1940)
Katharine Keller Tyson (1910-1989) (Class Of 1928)
Nace D. Varon (1939-1989) (Class Of 1957)
Lucie Loma Webb (1922-1989) (Class Of 1939)
Anne C. Williams (Brown) (1931-1989) (Class Of 1949)  

1988
William Ashley (1916-1988) (Class Of 1936)
Marion Augustus "Gus" Hamilton Baldwin (1925-1988) (Class Of 1942)  
Gordon F. Baugh (1916-1988) (Class Of 1938)
Herman Berlin (1914-1988) (Class Of 1932)
James Warren Bickerstaff (-1988) (Class Of 1946)
William Reed Brassell (1915-1988) (Class Of 1931)
Archie O. Dainwood (1911-1988) (Class Of 1930)
Robert "Bob" L. Draughon (1920-1988) (Class Of 1938)
Charles William Eagerton (1929-1988) (Class Of 1948)
Nell Fike (Beard (-1988) (Class Of 1945)  
Jean Lamar Fitzpatrick (Mason) (1907-1988) (Class Of 1924)  
S. Richard Gassenheimer (1909-1988) (Class Of 1926)
Michael "Mike" Guinn Gatta (1945-1988) (Class Of 1962)  
Samuel G. "S. G. " Gay (1918-1988) (Class Of 1938)
Sylvia Lee Gordon (1970-1988) (Class Of 1988)  
Mims Grubbs (1911-1988) (Class Of 1930)
Gaston Jordan (1909-1988) (Class Of 1928)
David Kirtley (-1988) (Class Of 1977)  
Joe Frank Lassiter (1914-1988) (Class Of 1932)
Mary Beatrice Mathews (De Shazo) (1912-1988) (Class Of 1929)
John H. McMoy (1933-1988) (Class Of 1951)
Theodore "Teddy" L. Meyer, Jr. (1915-1988) (Class Of 1931)  
Billie Murrell (Cox) (1943-1988) (Class Of 1961)  
Troy Murrell, Jr. (1921-1988) (Class Of 1940)
Gertrude Napier (1912-1988) (Class Of 1930)
Allen M. Northington, Jr. (1918-1988) (Class Of 1936)
Thomas Oliver (1903-1988) (Class Of 1920)
John Haygood Paterson (1913-1988) (Class Of 1931)
Luman Larkin Pritchett, Jr. (1913-1988) (Class Of 1928)
Clifford E. Singley (1920-1988) (Class Of 1939)
George Milford "Joe" Smelley, Jr. (1936-1988) (Class Of 1956)  
Lawrence J. Smyth, Sr. (1906-1988) (Class Of 1924)
William Robert Sorum, Md (1922-1988) (Class Of 1939)
Olive Taylor (Sellers) (1906-1988) (Class Of 1923)
Georgia Wagner (Morgan) (1892-1988) (Class Of 1911)  
Jesse C. Walter (1917-1988) (Class Of 1935)
Thomas Wilbanks (1918-1988) (Class Of 1937)
Charles L. Witherington (1914-1988) (Class Of 1935)
Brenda Gail Young (1953-1988) (Class Of 1971)  

1987
Jim Atherton (1943-1987) (Class Of 1961)  
Emily Black (Callaway) (1902-1987) (Class Of 1919)
Nell Lynn Edwards (Barber) (1939-1987) (Class Of 1958)
Johnny A. Eifert (1928-1987) (Class Of 1946)
Geraldine Garrett (1920-1987) (Class Of 1938)
George Bliss Green (1921-1987) (Class Of 1942)
Julian R. "Pete" Guthrie (1927-1987) (Class Of 1946)
Herman Virgil Hassell, Jr. , Md (1930-1987) (Class Of 1948)
Henry Herbert Hinds, Jr. (1917-1987) (Class Of 1935)
Clarence Doyle Lammon (1920-1987) (Class Of 1941)
Fred Marshall (1907-1987) (Class Of 1925)
Thomas "Tom" Oliver McLemore (1922-1987) (Class Of 1940)
Theodore "Theo" Pouncey (1923-1987) (Class Of 1944)
Lorenzo Pressley (1961-1987) (Class Of 1977)
Fred L. Schaum (1914-1987) (Class Of 1933)
Herbert Scheuer (1906-1987) (Class Of 1923)
Lila Stanley (Benton) (1908-1987) (Class Of 1930)
George Berry Stearns (1915-1987) (Class Of 1932)
Benjamin Stough (1922-1987) (Class Of 1941)
Sarah W. Townsend (Eastman) (1921-1987) (Class Of 1940)
Merrill "I" Wyatt (1906-1987) (Class Of 1924)

1986
William "Billy" E. Barkley (1921-1986) (Class Of 1940)
Lucy Barnes (1899-1986) (Class Of 1915)
George Velo Beasley (-1986) (Class Of 1950)
Frank Furman Blair (1907-1986) (Class Of 1925)
Betty Jean Bowen (Hancock) (1931-1986) (Class Of 1951)  
Aubrey Carmack (1919-1986) (Class Of 1939)
Jean A. "Chuck" Chambless (1927-1986) (Class Of 1945)
Fred Cox (1916-1986) (Class Of 1935)
Billy Flowers (1912-1986) (Class Of 1931)
Robert "Bob" S. Fritts (1922-1986) (Class Of 1942)
Burlyn G. Haber (1931-1986) (Class Of 1950)
Adeline Houghton (Hooper) (-1986) (Class Of 1924)
Dr. James Truett Jackson (1915-1986) (Class Of 1931)
Madge Jarrard (Sorrell) (1922-1986) (Class Of 1940)
James P. Judge (1921-1986) (Class Of 1941)
Wilbur Robert Knox (1910-1986) (Class Of 1930)
Nellie Ruth Lloyd (Lynn) (1922-1986) (Class Of 1939)
Don Edward Mainor (1952-1986) (Class Of 1971)  
Marvin D. McLain (1922-1986) (Class Of 1942)  
Edgar Meriwether (1911-1986) (Class Of 1930)
Joseph Miller (1914-1986) (Class Of 1933)
William "Bill" Graham Moffat, Jr. (1918-1986) (Class Of 1936)
Clarence Norman (1962-1986) (Class Of 1981)
Henry Lewis Pugh (1916-1986) (Class Of 1934)
Dwan Reynolds (1918-1986) (Class Of 1937)
Myer Sachar (1918-1986) (Class Of 1937)
Arthur Glenn Sexton (1917-1986) (Class Of 1936)
William B. "Sonny" Stephenson (-1986) (Class Of 1959)  
Willie Stoddard (1922-1986) (Class Of 1940)
David Truett (1921-1986) (Class Of 1940)
Nat Venable (1933-1986) (Class Of 1951)
Frank C. Wilkes (1909-1986) (Class Of 1927)

1985
Chambless W. Allen (1941-1985) (Class Of 1959)
Wiley Ross Ashley, Sr. (1915-1985) (Class Of 1933)
Dr. Robert Ashurst (1924-1985) (Class Of 1937)
Douglas "Mac" Broadway (1942-1985) (Class Of 1961)  
Fred Broadway (1913-1985) (Class Of 1932)
Robert Roy Chambers (1921-1985) (Class Of 1941)
Robert "Bobby" Croy (1931-1985) (Class Of 1951)
Edd Collins Dunlap (1939-1985) (Class Of 1958)
John Farris (1909-1985) (Class Of 1927)
Guy Gilmore (1954-1985) (Class Of 1972)
George W. "Bud" Glawson (1923-1985) (Class Of 1940)
Alva Lee Graydon (Smith) (1912-1985) (Class Of 1930)
David P. Hauser (1920-1985) (Class Of 1939)
Edward Herring (1911-1985) (Class Of 1931)
Marlin Hutcheson (1945-1985) (Class Of 1964)
Donald Jinright (1949-1985) (Class Of 1967)
Edwin Jordan (1909-1985) (Class Of 1930)
Jack Loeb (1920-1985) (Class Of 1937)  
Florence Elizabeth McCrory (Gates) (1921-1985) (Class Of 1939)
James Porter Medley (1944-1985) (Class Of 1962)
Taylor Calvin Miller (1921-1985) (Class Of 1939)
James Peek (1912-1985) (Class Of 1931)
Norborne P. Pittman (1950-1985) (Class Of 1968)
Asenath Smith Rawlinson (Carter) (1907-1985) (Class Of 1926)
Gerald E. Rushton (1921-1985) (Class Of 1940)
Leo K. Shwarts (1917-1985) (Class Of 1934)
Robert Stewart (1914-1985) (Class Of 1933)
Ralph Fogle Thornbury (1910-1985) (Class Of 1931)
Lewis Edwin Tyus (1941-1985) (Class Of 1959)
Joseph "Joe" Arnold Voreck (1943-1985) (Class Of 1961)  
Emmett Ward (1912-1985) (Class Of 1931)

1984
Henry "Buck" Thomas Barnett (1909-1984) (Class Of 1926)
Emile Bowick (1921-1984) (Class Of 1940)
William "Bill" Haynes Compton (-1984) (Class Of 1936)  
Jesse L. Granger, Jr. (1919-1984) (Class Of 1938)
David Greggs (-1984) (Class Of 1973)  
Carey Harper (1918-1984) (Class Of 1937)
Thomas Hall Hart (1898-1984) (Class Of 1915)
Eugene Hester, Jr. (1912-1984) (Class Of 1930)
Mary Susan Keynton (1899-1984) (Class Of 1920)
Luette Kilpatrick (1902-1984) (Class Of 1922)
Edgar McNees (1946-1984) (Class Of 1964)
Catherine Miniard (1915-1984) (Class Of 1935)
Virginia Pollard Oliver (Bear) (-1984) (Class Of 1937)
Junius J. "Junie" Pierce (1905-1984) (Class Of 1924)
Marion A. Pittman (1917-1984) (Class Of 1939)
Clara Frances Ray (Boyle) (1929-1984) (Class Of 1946)  
Harry Ridgeway (1905-1984) (Class Of 1924)
Martha Burke Rouse (Fitzpatrick) (Class Of 1931)  
Perry Sherrer (1942-1984) (Class Of 1961)  
Bill Slaughter (1913-1984) (Class Of 1930)
Dan Oliver Stephens (1921-1984) (Class Of 1941)
Mack Lee Stephens (1913-1984) (Class Of 1931)
William Taylor (1901-1984) (Class Of 1920)
Richard B. Teyema (1943-1984) (Class Of 1962)

1983
Clarence Webster "Web" Beard, III (1939-1983) (Class Of 1957)  
Louise Page Beasley (-1983) (Class Of 1941)
Frank Hilliard Blakey, Jr. (1943-1983) (Class Of 1962)  
William E. Cooper (1903-1983) (Class Of 1921)
James W. Crawford (1918-1983) (Class Of 1938)
Darryl Everage (1960-1983) (Class Of 1978)
George J. Garcia (1953-1983) (Class Of 1971)  
Marguerite Harris (Hinds) (1912-1983) (Class Of 1929)
Jackson Martin Hobbie, Jr. (1913-1983) (Class Of 1931)
Mary Louise Holloway (Baker) (-1983) (Class Of 1930)
Lida Dexter Holt (1905-1983) (Class Of 1924)
James Horn, Jr. (1948-1983) (Class Of 1966)
Harry Katz (1911-1983) (Class Of 1930)
Charles A. "Monk" Kohn, Jr. (1908-1983) (Class Of 1924)
Jay C. Leavell, Jr. (1921-1983) (Class Of 1939)  
Roy Marcato (1911-1983) (Class Of 1930)
John "Jack" Willie Salter (1911-1983) (Class Of 1928)
Marjorie Sullivan (1912-1983) (Class Of 1929)
James Ralph Syfrett (1912-1983) (Class Of 1930)
Joseph "Joe" Wyatt Upchurch (1909-1983) (Class Of 1926)
Jeanette White (Redmond) (-1983) (Class Of 1964)  
Thomas "Mac" Woodruff (-1983) (Class Of 1960)  
Edward Young (1908-1983) (Class Of 1925)

1982
Charles Michael "Mike" Allinder (-1982) (Class Of 1977)  
Geoffrey Banks (1956-1982) (Class Of 1974)
Ralph Beckett (1906-1982) (Class Of 1923)
Edward Bourne (1908-1982) (Class Of 1924)
Clarence Bowman (1908-1982) (Class Of 1927)
Orville "'Bill' Or 'Billy'" William Evans (Class Of 1977)  
Esther Frank (1904-1982) (Class Of 1922)  
Elizabeth Franklin (Guettler) (1916-1982) (Class Of 1934)
Benjamin "Bennie" S. Gay (1904-1982) (Class Of 1922)
John Felton Gibson (1939-1982) (Class Of 1958)
John Henry Goff (1906-1982) (Class Of 1925)  
Lucy Goldthwaite (1900-1982) (Class Of 1918)
Elizabeth Aldora Goodwyn (Hegenwald) (1897-1982) (Class Of 1915)
Hubert Patrick Griffith (1901-1982) (Class Of 1920)
Marjorie Hill (Kohn) (-1982) (Class Of 1924)
Bolling Holt (1915-1982) (Class Of 1933)
Helen Humphrey (Preiss) (1904-1982) (Class Of 1923)
Ray Hubbard Le Noir (1912-1982) (Class Of 1931)
Byron Lee (1946-1982) (Class Of 1965)
Emma Methvin (-1982) (Class Of 1964)  
Myretta Michelson (Beauliew) (1953-1982) (Class Of 1971)  
Malcolm Lamar Mock (1909-1982) (Class Of 1928)
Marlin M. Mooneyham (1941-1982) (Class Of 1959)
Robert "Bobbie" S. Morris (1921-1982) (Class Of 1939)
Anselm Herbert Morton (1910-1982) (Class Of 1928)  
Mildred Roswald) (1917-1982 (Goldsmith) (Class Of 1933)
Rita E. Sylvest (Eubanks) (1941-1982) (Class Of 1959)  
John A. Thomas (-1982) (Class Of 1982)  

1981
Edgar Battle (1911-1981) (Class Of 1930)
Clinton Clisby Berry (1918-1981) (Class Of 1937)
Louie A. Boyd (1918-1981) (Class Of 1940)
James Burns (1912-1981) (Class Of 1932)
Mary Manly Elmore (Williamson) (1893-1981) (Class Of 1911)
Horace Foster (1906-1981) (Class Of 1923)
Julia "Jule" Gunter (Evans) (1914-1981) (Class Of 1930)
Wayne Lynwood Hammack (1937-1981) (Class Of 1956)  
Milo Barrett Howard, Jr. (1933-1981) (Class Of 1951)  
Earl Jacob (1906-1981) (Class Of 1924)
Lana London (1955-1981) (Class Of 1973)  
Leroy Monsky (1916-1981) (Class Of 1933)
Mary Ledyard Oliver (McLemore) (1895-1981) (Class Of 1911)
Clark Dean Roach (1937-1981) (Class Of 1956)  
Earl Stearns (1926-1981) (Class Of 1946)
Kate Long Thompson (Sellers) (1904-1981) (Class Of 1924)
Winifred Frances Vandiver (1911-1981) (Class Of 1928)
Terry Vaughn (1911-1981) (Class Of 1930)
Selma Wampold (1903-1981) (Class Of 1924)
Vester Gene Wise (1932-1981) (Class Of 1950)

1980
Arthur Arnold (1912-1980) (Class Of 1930)
Felix Berlin (1924-1980) (Class Of 1942)
Arnold Dean Blackwell (1951-1980) (Class Of 1969)  
Hugh Bodiford (1924-1980) (Class Of 1942)  
John Connell (1911-1980) (Class Of 1929)
Merriam August Delahay (1912-1980) (Class Of 1931)
Charles Dykes (1910-1980) (Class Of 1929)
Vernon Ford (1904-1980) (Class Of 1922)
Robert "Bobby" Earl Harris (1932-1980) (Class Of 1951)
Helen Johnson (1936-1980) (Class Of 1955)  
Terry McDaniel (1903-1980) (Class Of 1920)
Guy Julius Phelps (1923-1980) (Class Of 1940)
Joe Pless (1904-1980) (Class Of 1922)
James "Jim" S. Sauls (-1980) (Class Of 1970)  
Laura Campbell Shaffer (1961-1980) (Class Of 1979)  
James Monnier Simon (1917-1980) (Class Of 1936)
William "Bill" P. Thornton, Jr. (1937-1980) (Class Of 1955)
Lynn Weinstein (1939-1980) (Class Of 1958)
William Young (1905-1980) (Class Of 1924)

1979
Percy Armistead (1905-1979) (Class Of 1923)
Mary Catherine Barefield (Mulligan) (1911-1979) (Class Of 1928)
Stanley Bush (1949-1979) (Class Of 1969)  
Harlan Crowe (1911-1979) (Class Of 1930)
Edward "Eddie" Louis Crusius, III (1951-1979) (Class Of 1969)
George Cummings Dickey (1900-1979) (Class Of 1918)
Clarence Broughton Gillis (-1979) (Class Of 1946)  
Edward Gumpf, Sr. (1911-1979) (Class Of 1931)
Betty Holloway (Harmon) (-1979) (Class Of 1943)
Thomas Lunceford (1917-1979) (Class Of 1937)
James Matheny (1920-1979) (Class Of 1940)
Frank A. McLean (1918-1979) (Class Of 1937)
Nannette Meyer (Bloom) (1919-1979) (Class Of 1935)
Eugene Driver Ray (-1979) (Class Of 1930)  
Paul Sanderson (1913-1979) (Class Of 1929)
Harry Marsh Smith, Jr. (1911-1979) (Class Of 1931)
Joseph Williams Taber (1908-1979) (Class Of 1926)
Mary Helen Watts (Cook (1915-1979) (Class Of 1933)  

1978
Edgar F. Benoist (1926-1978) (Class Of 1945)
Nathaniel Bolden (1955-1978) (Class Of 1973)
Thomas Eagar (1911-1978) (Class Of 1930)
George Bibb Edmondson (1908-1978) (Class Of 1924)
Welcome Haygood (1904-1978) (Class Of 1922)
Bert Laws (1911-1978) (Class Of 1930)
Ethel Mae Liles (1892-1978) (Class Of 1911)
Claudia Ray (Timberlake ) (-1978) (Class Of 1938)  
Dr. Conyers B. Relfe (1919-1978) (Class Of 1938)
Phil Lanier Richardson (-1978) (Class Of 1969)  
John Scott (1906-1978) (Class Of 1925)
John Shouse (1927-1978) (Class Of 1945)
Allen Levier Stephens (1904-1978) (Class Of 1923)
Alice McGehee Thomas (Hodgson) (1909-1978) (Class Of 1927)
James "Jimmie" Thorington (1906-1978) (Class Of 1924)
Charles Perry "Turnip" Turnipseed (1905-1978) (Class Of 1924)
Mildred Laines Underwood (1910-1978) (Class Of 1928)
Robert "Bobby" Casterline Ussery (-1978) (Class Of 1969)  

1977
Paul Barry (1903-1977) (Class Of 1920)
John Cain (1908-1977) (Class Of 1929)  
Harold "Hal" Chason (1907-1977) (Class Of 1923)
Nelson Cherry (1933-1977) (Class Of 1951)
Juliette "Jet" Dudley (Pearce) (1916-1977) (Class Of 1933)  
Louis Golson (1940-1977) (Class Of 1958)
Denise Kay Hanan (1958-1977) (Class Of 1976)
Roy M. Hardwick (1921-1977) (Class Of 1939)
Richard Holtzclaw (1906-1977) (Class Of 1923)
Kearney Dee Hutsler, Jr. (1932-1977) (Class Of 1951)
Julia Andrews Marks (Dozier) (1902-1977) (Class Of 1920)
Charles Murray Rembert (1909-1977) (Class Of 1928)
Jerry Davis Rooks (1938-1977) (Class Of 1956)  
William "Billy" Payne Russell (-1977) (Class Of 1969)  
Leonard Yancey (1907-1977) (Class Of 1924)

1976
Charles Lloyd Arledge (1908-1976) (Class Of 1926)
George Barkley (1910-1976) (Class Of 1929)
Theodore Crump (1904-1976) (Class Of 1922)
Stanley Detlie (1904-1976) (Class Of 1920)
Morris Edward Finklestein (1911-1976) (Class Of 1930)
William Frank (1906-1976) (Class Of 1923)
John Gilley (1919-1976) (Class Of 1938)
Mike Glass (1955-1976) (Class Of 1973)  
Dan Carr Harris (1923-1976) (Class Of 1941)
Thomas Winston Hobbie (1938-1976) (Class Of 1956)  
Alan Dean Land (1951-1976) (Class Of 1970)
Steven Magda (Class Of 1976)  
Eleanor Maness (Dubis) (1921-1976) (Class Of 1940)
Joe McAdam (1900-1976) (Class Of 1918)
Charles Mizelle (1914-1976) (Class Of 1933)
Sarah Ann O'Farrell (Smith) (1950-1976) (Class Of 1968)  
Kenneth "Kenny" Davis Snellgrove (1957-1976) (Class Of 1976)
Floyd Windsor (1921-1976) (Class Of 1940)

1975
Harold Bird (1922-1975) (Class Of 1942)
Samuel Blitz (1927-1975) (Class Of 1945)
Joseph Boland (1906-1975) (Class Of 1925)
Lee Callaway, Jr. (1901-1975) (Class Of 1918)
Paul Randall Chapman (1938-1975) (Class Of 1956)  
Patrick Connor (-1975) (Class Of 1973)  
James Hunter Flack, Jr. (1940-1975) (Class Of 1959)
Alvin W. Jolly (1942-1975) (Class Of 1960)
Bertha Kahn (1918-1975) (Class Of 1935)
Larry Lubel (1947-1975) (Class Of 1965)
George D. Mentz (1911-1975) (Class Of 1929)
Arnold Moxness (1938-1975) (Class Of 1956)  
Judy Diane Peterman (Fox) (1939-1975) (Class Of 1956)  
Flora L. Shelton (Ivey) (1911-1975) (Class Of 1932)
Harry Spottheim (1909-1975) (Class Of 1926)
Lucile Crommelin Wood (Underwood) (1896-1975) (Class Of 1915)

1974
Clarence G. Arnold (1920-1974) (Class Of 1940)
William Earl Bigger (1908-1974) (Class Of 1925)
Joseph Edgar Britt, Jr. (1903-1974) (Class Of 1920)
Rush Pearson Burke, Jr. (1921-1974) (Class Of 1940)
Reaia Hodges Chatfield (Yeatman) (1890-1974) (Class Of 1911)
Edwin Cook (1909-1974) (Class Of 1927)
Sharon Lynn Douglass (Bryan) (1934-1974) (Class Of 1953)
Lawler Gardner (-1974) (Class Of 1932)  
Grant Guthrie (-1974) (Class Of 1966)  
Lawrence Brake Haigler (1909-1974) (Class Of 1931)
Ralph Hammonds (1956-1974) (Class Of 1974)  
Dorothy Jeannette King (Baggett) (1911-1974) (Class Of 1928)  
Catherine "Cathy" Ellen Marcou (-1974) (Class Of 1969)  
Mary Emily Mastin (1914-1974) (Class Of 1930)
Wert Norwood (1942-1974) (Class Of 1960)  
Elizabeth McLeod Ohme) (1917-1974 (Class Of 1935)
Coleman Ferrel Pearson (1906-1974) (Class Of 1923)
Clyde L. Pittman (1938-1974) (Class Of 1955)
Robert L. Ridolphi (1906-1974) (Class Of 1924)
Sidney Charles Shinbaum (1920-1974) (Class Of 1938)
Eunice Smith (1956-1974) (Class Of 1974)
Charles Milton Smith, Jr. (1904-1974) (Class Of 1920)
Martin Wesley Spear (1912-1974) (Class Of 1930)
Dudley Nall Traywick (1905-1974) (Class Of 1923)
Gordon Moody Willis (1902-1974) (Class Of 1923)

1973
Robert Hopkins Bourne (1910-1973) (Class Of 1927)
Curtis Justice Cook (1910-1973) (Class Of 1931)
Curtis L. Cook (1910-1973) (Class Of 1927)
Perry William Culver (1915-1973) (Class Of 1933)
Rex Dickey (1927-1973) (Class Of 1945)
George Doron (1905-1973) (Class Of 1923)
Marshall Elise Fitzpatrick (Janney) (1901-1973) (Class Of 1918)
Bruce Wilde Franklin (1914-1973) (Class Of 1931)
Albert Goodwyn (1912-1973) (Class Of 1929)
Fred Heins (1912-1973) (Class Of 1930)
Deborah "Debbie" Rae Hill (1955-1973) (Class Of 1972)  
Lakin Key (1901-1973) (Class Of 1921)
Mary Camille Klotz (-1973) (Class Of 1958)  
Gus Knabe (1909-1973) (Class Of 1925)
Robert "Bob" Harvey McCampbell, Jr. (1920-1973) (Class Of 1938)
Arthur Stanley McMath (1919-1973) (Class Of 1940)
Noah Murchison Norman, Jr. (1913-1973) (Class Of 1930)
Mary Elmore Persons (1902-1973) (Class Of 1918)  
Capt. Victor Stitzel (1947-1973) (Class Of 1965)  

1972
John Myrick Ashley, Jr. (1914-1972) (Class Of 1932)
James Peyton "J. P. " Atherton (1904-1972) (Class Of 1923)
George "Skip" Barsom (-1972) (Class Of 1966)  
Robert Keith Bedwell (1952-1972) (Class Of 1970)
Furman Cauthen (1911-1972) (Class Of 1930)
Robert William Dees (1928-1972) (Class Of 1943)
Harry Davis Driver (1910-1972) (Class Of 1929)
Terrie Eaton (-1972) (Class Of 1973)  
Virgil Elgin (1912-1972) (Class Of 1932)
Clifton Fonville (1904-1972) (Class Of 1923)
John Gorman (1909-1972) (Class Of 1927)
John Robert Grover (1916-1972) (Class Of 1935)
Ward Hall (1907-1972) (Class Of 1927)
Milton Harrison (1912-1972) (Class Of 1930)
Samuel "Sam" Weil Henle (1906-1972) (Class Of 1923)
Frank Hollon (1905-1972) (Class Of 1923)
Henry Loeb (1911-1972) (Class Of 1927)
Richard Ludlow (1912-1972) (Class Of 1930)
Herbert A. Mahan (1913-1972) (Class Of 1931)
Von Flynn Moring, Jr. (Class Of 1971)  
William "Pop" Paterson (1907-1972) (Class Of 1924)
James "Jim" Pearce Pelham (1952-1972) (Class Of 1970)
Bob Rutland (1942-1972) (Class Of 1960)
Wyatt F. Smith (1909-1972) (Class Of 1930)
James Truman Stovall (1905-1972) (Class Of 1923)
Wilson Traywick (1903-1972) (Class Of 1921)
James Taylor Upchurch (1898-1972) (Class Of 1917)  
Algernon Blair Voltz (1932-1972) (Class Of 1950)
Laudon Williams (1905-1972) (Class Of 1923)

1971
Alex Ansley (1904-1971) (Class Of 1922)
Hilliard Aronov (1918-1971) (Class Of 1935)
David "Dabo" Allen Barton (-1971) (Class Of 1969)  
William C. Boswell, Sr. (1920-1971) (Class Of 1940)
Roy Frederick Bowick (1923-1971) (Class Of 1941)
Harry Wayne Cantey (1949-1971) (Class Of 1968)
Harry Kendrick Carmichael (1915-1971) (Class Of 1936)
Penelope Costarides (Vellianitis) (1917-1971) (Class Of 1937)
Mary Ann Covington (Williams) (1939-1971) (Class Of 1958)
Stephen "Steve" T. Deichelmann (1944-1971) (Class Of 1962)  
Nancy Jo Elrod (Randolph) (1934-1971) (Class Of 1952)
William Harrison Graydon (1909-1971) (Class Of 1926)
Ben Hardeman, Jr. (1934-1971) (Class Of 1953)  
Irby Austin Jones (1900-1971) (Class Of 1918)
Joseph Emmett Kigin (1902-1971) (Class Of 1920)
Ruth Elizabeth King (Fox) (1916-1971) (Class Of 1933)  
Porter Stegall Lawson (1904-1971) (Class Of 1923)
Louise Leavell (1916-1971) (Class Of 1934)
Carol F. Lollar (McGaha) (1938-1971) (Class Of 1956)  
Robert "Bob" M. Lynn (-1971) (Class Of 1968)  
Clara Emma Maness (Schroter) (1912-1971) (Class Of 1931)
Trammell Miller (1903-1971) (Class Of 1921)
Howard B. Nelson, Sr. (1910-1971) (Class Of 1927)
Mildred Paterson (Pierce) (1913-1971) (Class Of 1929)
William "Bill" Monroe Perdue (1915-1971) (Class Of 1931)
Phedora Randolph (Nicrosi) (1893-1971) (Class Of 1911)
Fleetwood Rice (1914-1971) (Class Of 1932)
Adolph Wilson Roemer (1909-1971) (Class Of 1927)
Thomas "Tommy" Charles Royal (1937-1971) (Class Of 1956)  
Nathan Rubin (1903-1971) (Class Of 1921)
Norman Eugene Thielan (1920-1971) (Class Of 1940)
Sigmund Irving Weil (1898-1971) (Class Of 1915)
Susan "Sue" Farley West (Ruth) (1903-1971) (Class Of 1920)  
Amos H. Wilson, Jr. (1921-1971) (Class Of 1939)

1970
Mary Lou Blackstock (1912-1970) (Class Of 1928)
Edward "Ed" Branch, Jr. (1911-1970) (Class Of 1929)
John C. Burris (Class Of 1968)  
Bennie Colquitt (Gore) (1910-1970) (Class Of 1927)
Elizabeth Crommelin (Gunster) (1901-1970) (Class Of 1918)
Joseph H. Galatas (1912-1970) (Class Of 1929)
Kate Haden (1892-1970) (Class Of 1911)
Patricia Ann Jeffcoat (Valdez) (1937-1970) (Class Of 1956)  
Almon Johnson (1905-1970) (Class Of 1922)
Milton Thomas Kirkpatrick (1905-1970) (Class Of 1923)
Walter Carl Newberry (1923-1970) (Class Of 1941)
Aubrey Lee Payne (1923-1970) (Class Of 1941)
Frank Douglas Powell, Jr. (1922-1970) (Class Of 1941)
George "Jack" Preiss, Jr. (1903-1970) (Class Of 1922)
Joseph E. Ridolphi (1913-1970) (Class Of 1930)
Ramsey Thomas Scarborough (1912-1970) (Class Of 1931)
Maurice Schulwolf (1905-1970) (Class Of 1921)
Betty Seay (Meriwether) (1915-1970) (Class Of 1931)
Katherine Shank (Smith) (1924-1970) (Class Of 1941)
Homer G. Smith (1904-1970) (Class Of 1921)
Mary Elizabeth Smith (Dickens) (1918-1970) (Class Of 1937)
Norwood L. Sorrell (1913-1970) (Class Of 1929)
Richard Lee Thornton (1938-1970) (Class Of 1956)  
Raleigh McDuffy Vreeland (1913-1970) (Class Of 1931)
John A. Yung (1904-1970) (Class Of 1921)

1969
Edward Massey Brightwell (1947-1969) (Class Of 1964)  
Bernard Downs (1913-1969) (Class Of 1930)
Cecil Howard Dunn (1917-1969) (Class Of 1941)
Edward A. Galt (1913-1969) (Class Of 1931)
Gerald Douglas Gordon, Sr. (1916-1969) (Class Of 1935)
Charles Arthur Guettler (1951-1969) (Class Of 1969)
James Albert Hightower, Sr. (1914-1969) (Class Of 1931)
Leamon Stough Johnson (1912-1969) (Class Of 1930)
Robert "Bob" Edward Lavender (1942-1969) (Class Of 1960)  
Ruth E. Moore (1922-1969) (Class Of 1939)
Robert O'Gwynn (1911-1969) (Class Of 1930)
Lee Pake (1904-1969) (Class Of 1921)
Richard "Dick" Hays Patterson (1923-1969) (Class Of 1942)
Wiley Watkins Powell (1911-1969) (Class Of 1930)
Robert L. Ridolphi (1937-1969) (Class Of 1956)  
Ida Singleton (Barton) (1904-1969) (Class Of 1922)
Warren Irving Smith (1924-1969) (Class Of 1942)
Milton D. Stone, Jr. (1923-1969) (Class Of 1941)
Terrell Tyrone Suggs (1946-1969) (Class Of 1966)  
Mary Lou Van Ryzin (1948-1969) (Class Of 1966)  
Beverley Eugenia Waters (Blount) (1945-1969) (Class Of 1962)  
Willie Nell Wheeler (Neal) (1905-1969) (Class Of 1922)

1968
John Daniel Andrews (1908-1968) (Class Of 1926)
Henry Grady Blake (1917-1968) (Class Of 1935)
John Boatwright (1907-1968) (Class Of 1925)
Barney Earl Brown, Sr. (1915-1968) (Class Of 1934)
Madison Godbold Byrne, Jr. (1917-1968) (Class Of 1935)
William Earl Cleghorn (1919-1968) (Class Of 1939)
Samuel "Sam" M. Deichelmann (1938-1968) (Class Of 1956)  
Edgar Goodson (1902-1968) (Class Of 1920)
Dr. Winston Holman (1912-1968) (Class Of 1929)
Annie Louise Hunnicutt (1911-1968) (Class Of 1928)  
Ouida Jones (Wyatt) (1915-1968) (Class Of 1935)
Dr. William "Will" D. Little, Jr. (1922-1968) (Class Of 1941)
Frank F. "Trip" Perry, III (1943-1968) (Class Of 1962)  
Leon Pruitt (1907-1968) (Class Of 1926)
Florence Sellers (Stoudenmire) (1916-1968) (Class Of 1933)
Frank McLean Stewart (1903-1968) (Class Of 1921)  
William "Billy" B. Thomas (1940-1968) (Class Of 1958)
John Rice Valentine (1947-1968) (Class Of 1967)  

1967
Vastine Baltzer (Adcock) (1925-1967) (Class Of 1943)
Thomas Blue (1905-1967) (Class Of 1923)
Berwyn Daniel (1914-1967) (Class Of 1933)
Richard W. Fitzgerald (1901-1967) (Class Of 1921)
Calvin Cecil Funderburk, III (1925-1967) (Class Of 1942)
Silas Coma Garrett (1913-1967) (Class Of 1933)
Thomas Carter Golson (1938-1967) (Class Of 1957)
Jack Lott Lavallet, Sr. (1918-1967) (Class Of 1936)
Whit Pitts McSween (1919-1967) (Class Of 1939)
Lucius Parnell Spicer (1906-1967) (Class Of 1926)
James "Jimbo" Stearns (-1967) (Class Of 1967)  
Melton H. "Butch" Tankersley (1938-1967) (Class Of 1955)
June Alice Tuttle (Sewell Smith) (1939-1967) (Class Of 1958)  
Mary Imogene "Imo" Yarbrough (1905-1967) (Class Of 1922)

1966
Thomas E "Ted" Doran (-1966) (Class Of 1964)  
Clark Manning Dozier (1914-1966) (Class Of 1932)
George Bibb Edmondson, Jr. (1945-1966) (Class Of 1963)  
Robert Gilchrist (1904-1966) (Class Of 1921)
Herman Virgil Hassell, Sr. (1909-1966) (Class Of 1929)
Paul F. Helmick, Jr. (1938-1966) (Class Of 1956)  
Judith "Judy" Higgins (Dunn) (1938-1966) (Class Of 1956)  
Joseph "Joe" Herman Kern (1949-1966) (Class Of 1967)  
Beulah Fay McKnight (1925-1966) (Class Of 1942)
Al Myers (1905-1966) (Class Of 1924)
Francis M. Roemer (1913-1966) (Class Of 1931)
Dan Shell (-1966) (Class Of 1966)  
Donald Simpson (1947-1966) (Class Of 1964)

1965
Jonah Berman (Dec. 1965) (Class Of 1925)
William Scott Couch (1948-1965) (Class Of 1965)
John Fortner (1912-1965) (Class Of 1931)
Walter Ray Houston (1914-1965) (Class Of 1930)
Daniel "Dan" McIver Huie (1943-1965) (Class Of 1961)
Robert Hamilton Jones (1912-1965) (Class Of 1932)
John Jordan (-1965) (Class Of 1964)  
Bessie Rhodes Maultsby (Mitchell) (1909-1965) (Class Of 1926)  
Thomas J. "T. J. " Ozment (1921-1965) (Class Of 1939)
Wallace Screws Pitts, Jr. (1923-1965) (Class Of 1941)  
Willa Gray Rutland (Thames) (1920-1965) (Class Of 1937)
Marion Frances Samuels (1906-1965) (Class Of 1926)
James Shirely (1904-1965) (Class Of 1922)
Charles A. Stakely, Jr. (1903-1965) (Class Of 1920)

1964
Woodrow Bailey (1912-1964) (Class Of 1928)
John Frederick Boutz (-1964) (Class Of 1956)  
Phillip Gay Givhan (1911-1964) (Class Of 1930)
Sarah "Sally" Horn (Paterson) (1906-1964) (Class Of 1923)
Thomas Alfred "Al" Jernigan, Jr. (1933-1964) (Class Of 1951)
Norwood Johnson (1907-1964) (Class Of 1923)
Cecil Milton King (1938-1964) (Class Of 1957)  
Phillip Albert Lavallet, Jr. (1914-1964) (Class Of 1931)
Frederick Terrell Pope (1912-1964) (Class Of 1928)
Raymond Ragsdale (-1964) (Class Of 1943)  
William Neal Sealy (1912-1964) (Class Of 1931)

1963
Ralph L. Collins (1907-1963) (Class Of 1924)  
William Collins (1913-1963) (Class Of 1929)
Rose Darrington Gunter (Lawson) (1909-1963) (Class Of 1926)
Howard Fletcher Halse (1908-1963) (Class Of 1926)
William Travis Howell, Sr. (1940-1963) (Class Of 1958)
Percy W. Larkin (1922-1963) (Class Of 1940)
Roy L. Nolen, Jr. (1913-1963) (Class Of 1930)
Jeanette Ratley (Garrett) (1910-1963) (Class Of 1928)
John Sim Roth, Ltc, Usaf (1914-1963) (Class Of 1932)  
Joe Sawyer (1908-1963) (Class Of 1924)
Russell Reeves Sherer (1906-1963) (Class Of 1926)
John Allen Wolf (1909-1963) (Class Of 1926)

1962
Helen Frances Carey (1911-1962) (Class Of 1928)
Scott N. Crump (1912-1962) (Class Of 1929)
Murfee Gewin (1905-1962) (Class Of 1924)
James "Jimmy" P. Ledyard (1934-1962) (Class Of 1952)
Jerry Allan Snipes (1940-1962) (Class Of 1958)
Earl Willis (1904-1962) (Class Of 1924)

1961
Raymond Mendel Butts (1918-1961) (Class Of 1940)
George Henry Colwell (1923-1961) (Class Of 1941)
Robert G. Crane (-1961) (Class Of 1961)  
Dana Carl Lentz (1938-1961) (Class Of 1955)
Asher William Mitchell, Jr. (1908-1961) (Class Of 1927)
George De Votie Noble (1924-1961) (Class Of 1942)
Malcolm Presley (1909-1961) (Class Of 1927)
Lawrence "Larry" J. Smyth (1935-1961) (Class Of 1953)

1960
Oliver Sherrell Busby (1914-1960) (Class Of 1936)
John Grimmer Lunceford (1922-1960) (Class Of 1941)
Sterling McGauley (1904-1960) (Class Of 1921)
John Burns Paterson, Sr. (1905-1960) (Class Of 1922)
Sylvia Rochelle Seamon (1940-1960) (Class Of 1959)  
Edith Storey (Nessmith) (1919-1960) (Class Of 1935)
Thomas C. Summergill (1920-1960) (Class Of 1940)

1959
John Bricken (1914-1959) (Class Of 1933)
Merritt Burns, Jr. (1907-1959) (Class Of 1924)
Rowell McGauley (1907-1959) (Class Of 1924)
Hazel McGinty (Colley) (1920-1959) (Class Of 1938)
James Leroy Okel (-1959) (Class Of 1950)
Morris Pepperman (1905-1959) (Class Of 1923)
Robert Larry Strickland (1938-1959) (Class Of 1956)  
Millard E. Welch (1921-1959) (Class Of 1940)

1958
Susie Lee Boland (1904-1958) (Class Of 1922)
Tom Cardinal (1941-1959) (Class Of 1959)  
Paul Allen Dillard (1918-1958) (Class Of 1937)
Walter Harrison (1902-1958) (Class Of 1921)
Gladys Oliver Mott (1911-1958) (Class Of 1929)
Allie Hoyte Rice (Jones) (1910-1958) (Class Of 1927)
Walter William Wing (1938-1958) (Class Of 1956)  

1957
Alice Jewel Barganier (Pettyjohn) (1904-1957) (Class Of 1922)
Sheldon Burt Bellows (1928-1957) (Class Of 1945)
James F. Brooks (1927-1957) (Class Of 1945)
Frances Windham Grace (Class Of 1956)  
Leslie Joyner (1908-1957) (Class Of 1924)
Jack H. Maddox (1911-1957) (Class Of 1931)
Juliette Hampton Morgan (1914-1957) (Class Of 1930)  
Raymond Wallace (1907-1957) (Class Of 1924)
Lamar Williams (1907-1957) (Class Of 1925)

1956
Lawrence Jones Fassman, Jr. (1924-1956) (Class Of 1941)
Walter B. Hancock (1933-1956) (Class Of 1952)

1955
Julian Belser (1904-1955) (Class Of 1923)
Beatrice "Bee" McFaden (Dunning) (1904-1955) (Class Of 1922)
Devaughn Pugh (1912-1955) (Class Of 1930)

1954
Eutha Brumbaugh Frizzle (1917-1954) (Class Of 1936)
Edgar Golson (1931-1954) (Class Of 1952)
Holt Smith (1902-1954) (Class Of 1920)
June Rucker Winfield (1937-1954) (Class Of 1955)  

1953
Buford Armon Bush (1914-1953) (Class Of 1932)
Frances Feagin (1905-1953) (Class Of 1922)
John Edward Jones (1912-1953) (Class Of 1931)
William Allen "Buddy" McElvy, Jr. (1934-1953) (Class Of 1953)  
Charles A. McGlynn (1923-1953) (Class Of 1943)
Heywood Miller (1914-1953) (Class Of 1933)  
Mary Florence Skehan (1896-1953) (Class Of 1915)  
Earnest Tarver (1909-1953) (Class Of 1927)
John Francis Watkins (1935-1953) (Class Of 1952)
Hank Williams (1923-1953) (Class Of 1941)  
Walter C. Yonge (1920-1953) (Class Of 1938)

1952
Joseph Martin Keller (1914-1952) (Class Of 1931)
Albert James Pickett (1903-1952) (Class Of 1920)
Gaston Scott (1911-1952) (Class Of 1930)
John Sewell (1918-1952) (Class Of 1935)
Simpson Edward Vaughn, Jr. (1909-1952) (Class Of 1928)

1951
Harold Scott Gamble (1919-1951) (Class Of 1936)
James Gurr (1934-1951) (Class Of 1952)  
Dan Rawlinson (1903-1951) (Class Of 1924)
Ottis Earl Smith (1920-1951) (Class Of 1941)

1950
Katherine Beton (1922-1950) (Class Of 1942)
Solomon S. Beton (1921-1950) (Class Of 1939)
Clarke R. Collins (1913-1950) (Class Of 1930)
Grigsby Sibley Hood (1925-1950) (Class Of 1941)
Leslie Kirkpatrick (-1950) (Class Of 1942)  
Alva Hazel Stephens (Roth) (1920-1950) (Class Of 1937)  
Render Thomas (1914-1950) (Class Of 1929)

1949
Armond Bell (1919-1949) (Class Of 1940)
Martha Elizabeth Burnette (1912-1949) (Class Of 1929)
James Edwin Tuley, Jr. (1910-1949) (Class Of 1926)

1948
Anne Chandler (Williams) (1901-1948) (Class Of 1919)  
Zelda Sayre (Fitzgerald) (1900-1948) (Class Of 1918)  

1947
Anita L. Brown (1921-1947) (Class Of 1939)
E. B. Justice (1925-1947) (Class Of 1943)  
Charles "Stacomb" Abraham Stern (1908-1947) (Class Of 1926)

1946
George Bernard Hoyle (1910-1946) (Class Of 1928)
Hugh Myles Simpson, Jr. (1908-1946) (Class Of 1926)

1945
Elsie Morris (Dowling) (1915-1945) (Class Of 1936)
Jane Elizabeth Stokes (Neal) (1915-1945) (Class Of 1932)

1944
Homer S. Gentry, Jr. (-1944) (Class Of 1938)  
James Donald Godwin (-1944) (Class Of 1943)  
Creighton Barnes Gormley (1909-1944) (Class Of 1927)
Mary Elizabeth Hinton (Sellers) (1922-1944) (Class Of 1942)
Major Peyton Spottswood Mathis, Jr. (1916-1944) (Class Of 1932)  
Leonard Travis "Tobie" Tobias (-1944) (Class Of 1940)  
Elmore Channing Trafford (1923-1944) (Class Of 1941)  
Howard Burton Upchurch (1911-1944) (Class Of 1928)  
John Robert "Bobby" Upchurch (1924-1944) (Class Of 1943)  

1943
Edward Doherty Bowman (-1943) (Class Of 1941)  
Betty Ann Johnston (-1943) (Class Of 1943)  
Jean Craik Pollard (1909-1943) (Class Of 1927)  

1942
Josiah Morris Baldwin, Jr. (1916-1942) (Class Of 1932)  
Ennis Byrd Hartley (1916-1942) (Class Of 1931)
Raymond Roy Knott (1915-1942) (Class Of 1937)  
William J. "W. J. " Matthews, Jr. (1918-1942) (Class Of 1939)  
Osborne Sims Rainer, Jr. (-1942) (Class Of 1940)  
Verbon C. Sanders (-1942) (Class Of 1942)  
William Craig Stewart (1920-1942) (Class Of 1939)  

1941
Annie Willo Brown (1912-1941) (Class Of 1930)
Fannie Mae Chesnutt (Frank) (1895-1941) (Class Of 1911)
Angus Granger (1919-1941) (Class Of 1937)
Patrick W. Hodges, Jr. (1913-1941) (Class Of 1931)
Berto "Booney" Henry Johnson, Jr. (1908-1941) (Class Of 1926)  
Harry L. Mann (1917-1941) (Class Of 1939)

1940
Clarence Moore Dannelly, Jr. (1916-1940) (Class Of 1932)
Reese Martin (1902-1940) (Class Of 1922)
Reese Martin, Jr. (1902-1940) (Class Of 1920)
Mary Ella Mulican (1921-1940) (Class Of 1939)
Rex Sexton (1912-1940) (Class Of 1930)
Ira Virgin (1907-1940) (Class Of 1925)

1939
Lenus Milan Houston (1917-1939) (Class Of 1938)

1938
Robert Wynn Browder (1903-1938) (Class Of 1921)
Horace Horner (1918-1938) (Class Of 1937)
Thomas Pulliam (1913-1938) (Class Of 1930)

1937
Myron Lobman (1922-1937) (Class Of 1939)  
Anice Naftel (Steagall) (1897-1937) (Class Of 1915)
Louise Quinn (1921-1937) (Class Of 1938)  
Mozelle Scott (Pointer) (1911-1937) (Class Of 1927)
Sidney Sims (1911-1937) (Class Of 1929)

1936
James Comer Andrews (1921-1936) (Class Of 1937)  
Elizabeth Boswell (1921-1936) (Class Of 1938)  

1933
Frances Pharr (1907-1933) (Class Of 1924)
Alan Schwab Rice (1914-1933) (Class Of 1930)
Anthony Dickinson Sayre, Jr. (1894-1933) (Class Of 1911)

1932
Margaret Boger (1911-1932) (Class Of 1930)
Ernest Teague (1910-1932) (Class Of 1931)

1929
Edmond Dixon (1913-1929) (Class Of 1930)
Brooks Flowers Steiner (1910-1929) (Class Of 1928)

1928
Archibald Douglass (1907-1928) (Class Of 1924)  

1926
James D. James (1907-1926) (Class Of 1926)  

1924
Ernest Lumpkin Cone (1897-1924) (Class Of 1915)

1923
Sarah Helen Turner (1904-1923) (Class Of 1922)

DECEASED YEAR UNKNOWN
Henry Louis Abraham (Class Of 1943)
Brian Adams (Class Of 1981)
Charles E. Adams (Class Of 1929)  
Donna T. Adams (Sanders) (Class Of 1961)  
Edward Adams (Class Of 1945)
Paul P. Adams (Class Of 1945)
Beverly June Akin (Class Of 1962)
John Akin (Class Of 1962)
Allison B. Alford (Class Of 1943)
Bryant Alford (Class Of 1943)
Carl T. Alford (Class Of 1939)
Walter Alford (Class Of 1954)  
Grace Allen (Class Of 1944)
John Almon (Class Of 1950)
Charles Anderson (Class Of 1965)  
James A. Andrews (Class Of 1957)
Earl Andrews, Jr. (Class Of 1945)
Dinah Irene Armstrong (Class Of 1962)
Virginia Armstrong (Scott) (Class Of 1940)
Curtis Gene Arnold (Class Of 1950)